Protext ČTKSpolečnosti Huawei a Dronetech rozšiřují své partnerství za účelem podpory udržitelného zemědělství...

Společnosti Huawei a Dronetech rozšiřují své partnerství za účelem podpory udržitelného zemědělství v Rakousku

Linec (Rakousko) 5. října 2022 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnosti Huawei a Dronetech, největší rakouský poskytovatel služeb pro drony, dnes oznámily nové aplikace, které jsou výsledkem jejich spolupráce v oblasti chytrého zemědělství s technologiemi 5G.

Na vinici Nussböckgut, panství v Horním Rakousku s bohatou historií, které bylo poprvé zmíněno již v dokumentu z roku 1323, obě společnosti poskytly aktuální informace o svém revolučním projektu, který zahájily v loňském roce, a seznámily přítomné s možnostmi toho, jak jejich technologie 5G a IoT mohou podpořit udržitelnost v oblasti zemědělství. Obě společnosti také uspořádaly panelovou diskusi odborníků na digitalizaci a zemědělství, kteří diskutovali o tom, jak mohou technologické inovace a zejména technologie 5G podpořit udržitelné zemědělství v kontextu narůstajícího globálního zájmu o bezpečnost potravin.

Obě společnosti oznámily, že jejich spolupráce vstoupila do druhé fáze s názvem „Digitální nebe“. Společnost Huawei bude poskytovat služby cloudového computingu na bázi technologií 5G, které poslouží jako základ pro analýzu za využití umělé inteligence, prováděnou v reálném čase. Drony společnosti Dronetech, vybavené kamerami a senzory s vysokým rozlišením, budou provádět průzkum terénu a objektů, pořizovat snímky a shromažďovat data, která budou zmíněnou umělou inteligencí zpracována. Na základě těchto informací pak budou uživatelům obratem poskytovány užitečné poznatky.

Tyto technologie pomáhají zemědělcům detekovat výskyt drobného hmyzu, sledovat stav plodin a předpovídat rozsah úrody, což jim umožňuje optimalizovat zavlažování a použití chemikálií a pesticidů, a to přesně a s minimálním plýtváním.

Ve druhé fázi projektu se plánuje také vývoj přístupu sdílené ekonomiky pro služby dronů. Uživatelé z různých oborů, včetně zemědělců, obcí, firem nebo jednotlivců, by si drony a jimi zajišťovaná řešení na bázi umělé inteligence pro širokou škálu aplikací, jako například kontrolu solárních panelů, řízení dopravy nebo detekci opotřebení elektrického vedení, mohli pronajmout.

„Projekt společností Huawei a Dronetech, který využívá dronů při pěstování chřestu a vína je v Rakousku vůbec první, a chceme zde analyzovat růst rostlin prostřednictvím rozpoznávání obrazu v reálném čase. Tím chceme zlepšit objem sklizně a produkce i kvalitu produktů,“ vysvětlil generální ředitel Generálního ředitelství VI – Telekomunikace, poštovní služby a hornictví rakouského ministerstva financí Andreas Reichhardt. „Chceme využít možností digitální transformace, a k tomu potřebujeme optimální infrastrukturu. Zde se zaměřujeme na oblast technologií 5G.“

Největší výzvou pro zavedení dronů s podporou 5G do zemědělství je pokrytí signálem. V současné době jsou sítě 5G určeny především pro koncové uživatele, kteří se většinou nacházejí na úrovni krajiny nebo v interiérech budov. Způsoby, jak zajistit vysoce kvalitní pokrytí signálem pro drony, které běžně létají 50 metrů nad zemí, je třeba ještě vyvinout.

Zástupce generálního ředitele společnosti Huawei Austria Erich Manzer prohlásil: „Technologie 5G byla vyvinuta pro tři klíčové oblasti použití: zajištění vysoké šířky pásma, nízké latence a připojení milionů zařízení. Použití dronů v kombinaci s umělou inteligencí a technologiemi 5G může poskytnout řešení pro celou řadu úkolů náročných na zdroje, jako jsou například údržba nebo monitorování konkrétní oblasti.“

Generální ředitel společnosti Dronetech poznamenal David Hopf: „Drony řízené umělou inteligencí jsou důležitým nástrojem pro udržitelnou budoucnost zemědělství. Ve spolupráci se společností Huawei jsme vyvinuli řešení, které dokáže nejen výrazně snížit míru používání pesticidů a hnojiv, ale také zvýšit efektivitu zemědělství a snížit náklady na pracovní síly. To pomáhá našim potravinářským dodavatelským řetězcům dosáhnout vyšší míry udržitelnosti.“

Další informace:
https://www.huawei.com/en/sustainability/the-latest/events/5g-smart-farming-tour

KONTAKT: Jill Maová, maomengjing@huawei.com

Doporučujeme

Zelenskyj požádal Trumpa o další rakety na protivzdušnou obranu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v dopise svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi a Kongresu Spojených států naléhavě požádal o dodání dalších raket Patriot na protivzdušnou obranu. Ukrajina jich má kritický nedostatek v situaci, kdy Rusko zesílilo útoky na Kyjev a dalšími údery hrozí. O dopise dnes informovaly tiskové agentury AFP a Reuters. Ukrajina se pátým rokem brání ruské vojenské invazi.

KOMENTÁŘ: Muskova SpaceX míří na burzu. Miliardář mezitím odkryl plán na sloučení s Teslou

Vesmírná společnost SpaceX dostala zelenou pro vstup na burzu, její akcie se začnou veřejně obchodovat už v polovině června. V top 10 nejhodnotnějších amerických akciových společností tak bude mít zřejmě Elon Musk hned dva zástupce. Jeho plán na podmanění burzovního světa tím ale nekončí.

Izrael v Pásmu Gazy zabil šéfa ozbrojeného křídla Hamásu, potvrdilo hnutí

Izraelská armáda dnes uvedla, že při útoku v Pásmu Gazy zabila nového velitele ozbrojeného křídla palestinské teroristické organizace Hamás Muhammada Údu. Informovaly o tom agentury Reuters a AFP. Jeho smrt dnes potvrdil také Hamás. Úda byl do funkce jmenován teprve před týdnem, kdy nahradil svého předchůdce Izzadína Haddáda. Toho izraelská armáda zabila v polovině května.

USA čeká neobvykle dlouhé léto. Klimatologové mluví o anomálii

I když léto v USA nebude nekonečné, bude zdánlivě nejdelší, jaké do roku 2037 uvidíme. Newyorský meteorolog John Davitt hovoří o meteorologické zvláštnosti. Svátek Memorial Day ve Spojených státech signalizuje začátek léta a svátek Labor Day jeho konec. Letos však prvně zmíněný svátek připadl na co nejdřívější termín a druhý na co nejpozdější. Zatímco loni trvalo americké léto mezi těmito svátky 99 dní, letos to bude 106 dní.

Hladina moří stoupá stále rychleji

Hladina světových moří roste a tempo se v posledních desetiletích výrazně zrychlilo. Hlavní roli hraje oteplování oceánů, které se rozpínají, a také tající ledovce a ledové štíty. Nová zjištění zároveň pomohla vysvětlit rozpor, který vědcům dlouho komplikoval přesnější výpočty.

Konec švýcarské dominance? Bohatí přesouvají miliony do Hongkongu

Hongkong předběhl Švýcarsko jakožto největší globální centrum pro správu zahraničního majetku. Za důvod označilo hlavně příliv bohatých klientů z Číny. Je nepravděpodobné, že se tento trend zvrátí. Centra v Asii totiž rostou rychleji než bezpečný evropský přístav, jakým je Švýcarsko.

Pravděpodobnost války s USA je nízká, ale jsme připraveni, uvedly íránské gardy

Je nepravděpodobné, že by se během diplomatických jednání mezi Spojenými státy a Íránem válka obnovila, uvedly dnes podle agentury Tasním íránské revoluční gardy. Zdůraznily však, že jsou připraveny čelit novému útoku. Příměří mezi USA a Íránem platí od 8. dubna a Washington a Teherán od té doby prostřednictvím Pákistánu neúspěšně jednají o mírové dohodě.

Kanada bude dodávat plyn do Německa

Kanada se dohodla na vývozu zkapalněného zemního plynu do Německa. Dodávky mají mířit z plánovaného terminálu na tichomořském pobřeží Britské Kolumbie. Pro Ottawu jde o další krok ve snaze snížit obchodní závislost na Spojených státech.

Rusko hlásí útoky raket z Ukrajiny, hovoří o dvou zraněných

Ukrajina v noci na dnešek vyslala rakety na město Taganrog v Rostovské oblasti a na krymský Sevastopol, uvedly místní úřady, podle nichž Ukrajinci útočili i střelami s plochou dráhou letu Storm Shadow s doletem až 500 kilometrů. Ukrajinské drony v noci útočily na přístav Tuapse v ruském Krasnodarském kraji, píše stanice BBC na svém ruskojazyčném webu s odkazem na místní úřady. Podle dosavadních informací byli dva lidé v Rusku zraněni.

Policie zasahovala v sídle španělských socialistů

Španělská policie prohledala sídlo vládní Socialistické strany v centru Madridu. Zásah souvisí s pokračujícím vyšetřováním možného finančního pochybení a podezření z nezákonného financování strany premiéra Pedra Sáncheze. Pro jeho menšinovou vládu jde o další problém v době, kdy ji už delší dobu oslabují korupční kauzy.

ANALÝZA: Prohrává Rusko válku? Určitě už nevyhrává

Zatímco svět napjatě sleduje nestabilní situaci na Blízkém východě, proměnil se poměr sil na Ukrajině. Ruský prezident Vladimir Putin by jednoho dne mohl invaze na Ukrajinu litovat, měl v Pekingu svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi oznámit Si Ťin-pching. Nové trendy na bojišti naznačují, že měl pravdu.

Před Bílým domem roste bojová aréna za 60 milionů dolarů

Před Bílým domem roste obrovská klec ve tvaru osmiúhelníku. Příští měsíc se totiž na Jižním trávníku uskuteční UFC zápas u příležitosti oslav 250. výročí americké nezávislosti a 80. narozenin amerického prezidenta Donalda Trumpa. Pořádání takto velké akce během probíhající války s Íránem není bezpečné, obává se ikona UFC.

Baník zvládl první baráž a přiblížil se záchraně

Baník Ostrava zvládl první barážový duel o Chance Ligu a po domácí výhře 3:0 má před odvetou v Táboře výrazně blíž k záchraně. Rozhodly góly po přestávce i několik klíčových zákroků Martina Jedličky. Trenér Josef Dvorník ale po utkání neskrýval nespokojenost s výkonem v první půli.

Mexiko zadrželo synovce El Chapa, na nějž USA vydaly zatykač

Mexické bezpečnostní složky zadržely v pohraničním státě Sonora synovce drogového bosse Joaquína Guzmána, známého jako El Chapo, na nějž je ve Spojených státech vydán zatykač. O oznámení mexického ministra bezpečnosti Omara Garcíi Harfucha na síti X informovala agentura AFP.

Írán obvinil USA z porušení příměří

Napětí mezi Íránem, Spojenými státy a Izraelem znovu roste. Teherán tvrdí, že americké útoky poblíž Hormuzského průlivu porušily křehké příměří, které platí od dubna. Washington naopak tvrdí, že šlo o obrannou akci proti íránským raketovým pozicím a lodím pokládajícím miny.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama