Více
  13.2 C
  Czech
  Neděle 4. června 2023

  Amazon zaplatí miliony za porušení soukromí dětí pomocí hlasové asistentky Alexa a špehování lidí kamerami Ring

  Amazon má zaplatit 30 milionů dolarů za urovnání obvinění z porušení práv na ochranu soukromí dětí pomocí hlasové asistentky Alexa a porušování soukromí prostřednictvím bezpečnostních kamer Ring.

  Noční nálety hlásila ukrajinská metropole Kyjev i ruský Kursk

  V Kyjevě byly v noci opět slyšet výbuchy a palba protivzdušné obrany, která podle náčelníka vojenské správy sestřelila více než tři desítky vzdušných cílů, uvedl na svém webu list Ukrajinska pravda. Letecký poplach na Ukrajině byl podle BBC vyhlášen poté, co ruské bombardéry nad Kaspickým mořem vypustily střely s plochou dráhou letu mířící na ukrajinská města. Ruská protivzdušná obrana během noci sestřelila nad Kurskem několik ukrajinských dronů, uvedl dnes v sociální síti Roman Starovojt, gubernátor Kurské oblasti, která hraničí s Ukrajinou. "Prosím obyvatele Kursku zachovat klid, město spolehlivě chrání naši vojáci," napsal. Oběti a raněné tentokráte nehlásí ani jedna strana.

  Pozice žáby: Jak na to

  Pozice žáby je protahovací póza pro boky a vnitřní stranu stehen. Zvyšuje flexibilitu a rozsah, je však velice intenzivní. Její tradiční sanskrtský název je Mandukásana. Jak ji praktikovat a pro koho není určena?

  Společnost vivo přináší zahraničním uživatelům operační systém Funtouch OS 13 založený na Androidu 13

  Šen-čen (Čína) 25. října 2022 (PROTEXT/PRNewswire) – Nový operační systém nabízí další možnosti personalizace, vylepšené zabezpečení a více jednoduše ovladatelných funkcí pro příjemnější, ničím nerušený zážitek.

  Společnost vivo oficiálně představila nový operační systém Funtouch OS 13 pro uživatele na zahraničních trzích. Tento vylepšený operační systém, založený na nově vydaném systému Android 13, kombinuje tradiční důraz na design společnosti vivo s novými rozšířenými možnostmi přizpůsobení telefonu, vylepšenými funkcemi zabezpečení a ochrany soukromí či inovovaným ovládáním pro pohodlné a bezstarostné používání. Společnost vivo chce uživatelům nabídnout nejen příjemný zážitek, ale i možnost vyjádřit svou kreativitu a jedinečnost prostřednictvím telefonu.

  Dodejte své obrazovce osobitý nádech

  Funtouch OS 13 poskytuje uživatelům dokonalejší kontrolu nad podobou jejich domovské stránky. Díky funkci monochromatických ikon mohou změnit barvu ikon na domovské obrazovce tak, aby ladily s jejich tapetou, prostředím systému nebo aplikací a dát tak plný průchod své kreativitě a osobitosti.

  Přizpůsobit lze i barvy uživatelského rozhraní systému a vestavěných aplikací včetně oznamovacích panelů, ovládání hlasitosti, kalkulačky či hodin. Pro ještě mimořádnější a osobnější vzhled telefonu dokáže systém vytáhnout zvolenou barvu třeba z oblíbené tapety či motivu a vybarvit do přesně stejného odstínu i rozhraní aplikací.

  Dokonalejší ochrana a zabezpečení

  Nová funkce připnutí aplikací pomáhá zabezpečit citlivé údaje a poskytuje uživatelům větší klid, pokud jde o jejich bezpečnost a soukromí. Pokud zařízení používá jiná osoba, pomocí dvouúrovňové funkce připnutí lze ponechat zobrazenou pouze vybranou aplikaci a ostatní znepřístupnit. Tato funkce, která umožňuje při zapůjčení telefonu nastavit parametry a ovládat povolené akce v připnuté aplikaci, přináší uživatelům větší flexibilitu.

  Na ochranu před nežádoucím prohlížením obsahu a pro posílení ochrany soukromí lze nově také skrýt vybrané fotografie a videa nebo nastavit každé aplikaci přístup ke konkrétním fotografiím podle potřeby.

  Vylepšené ovládání a uživatelsky přívětivé funkce pro větší pohodlí

  O přehlednější prostředí se v systému Funtouch OS 13 postará vylepšená funkce správy aplikací s názvem iManager, která dokáže cíleně sledovat využití procesorového času aplikacemi. Pokud je některá aplikace příliš náročná, uživatel ji může vypnout jediným klepnutím. Kromě toho umí iManager také zabránit přehřívání telefonu snížením počtu aktivních aplikací a úpravou frekvence procesoru na základě funkce Phone cooling.

  Hlavní panel nabízí kromě aktuálních informací o počasí také index stavu ovzduší, který umožňuje uživatelům pečujícím o své zdraví okamžitě zjistit, jaká je v jejich oblasti kvalita vzduchu včetně přesného indexu znečištění pevnými částicemi frakce PM2,5.

  Podle tradičně špičkové kvality fotografií ze zařízení značky vivo lze i tentokrát očekávat další vylepšení funkcí fotografování a natáčení. Díky profesionálnímu hledáčku s novým stabilizačním kroužkem pro kompenzaci třesoucích se rukou bude fotografování hračka.

  Nový operační systém také zdokonalil proces editace videa, který nyní umožňuje například ztlumit zvuk během stříhání nebo přesně nastavit hlasitost jednotlivých segmentů videa a jednoduše tak vytvářet videa na profesionální úrovni.

  Vylepšení se dočkaly také služby pro usnadnění přístupu, jako například korekce a inverze barev nebo odstranění animací, které pomáhají uživatelům se zrakovým postižením a dalšími specifickými potřebami.

  Funtouch OS 13 bude k dispozici od 24. října 2022, počínaje modelem X80 Pro. Ty nejpokročilejší inovace a zážitky s Funtouch OS 13 nabídne společnost vivo postupně uživatelům po celém světě.

  O společnosti vivo

  vivo je technologická společnost, která vytváří skvělé výrobky založené na hodnotách vycházejících z designu, jejichž jádrem jsou chytrá zařízení a inteligentní služby. Společnost si klade za cíl vybudovat most mezi lidstvem a digitálním světem. Prostřednictvím své mimořádné kreativity umožňuje vivo uživatelům stále komfortnější mobilní a digitální život. V duchu svých základních hodnot, kterými jsou Benfen*, orientace na uživatele, důraz na design, neustálé učení a týmový duch, zavedla společnost vivo strategii udržitelného rozvoje s vizí růstu ve zdravější, udržitelnější korporaci světové úrovně.

  Aby dosáhla dokonalosti, sdružuje a rozvíjí nejlepší lokální talenty a zároveň se opírá o síť výzkumných a vývojových středisek v Šen-čenu, Tung-kuanu, Nan-ťingu, Pekingu, Chang-čou, Šanghaji a Si-anu, která se zaměřují na vývoj nejmodernějších spotřebitelských technologií včetně 5G, umělé inteligence, průmyslového designu, fotografie a dalších perspektivních technologií. Společnost vivo rovněž vytvořila inteligentní výrobní síť (včetně těch, které jsou autorizovány společností vivo) s roční výrobní kapacitou téměř 200 milionů smartphonů. Její prodejní síť aktuálně zahrnuje přes 60 zemí a regionů a je favoritem více než 400 milionů uživatelů po celém světě.

  Čínský termín „Benfen“ znamená dělat správné věci správným způsobem – což je ideální popis poslání společnosti vivo, jejíž vizí je budovat technologie sloužící dobrým účelům.

  Nejnovější zprávy o společnosti vivo najdete na adrese https://www.vivo.com/en/about-vivo/news

  Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1927083/image_1.jpg

  Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1926895/image_2.jpg

  KONTAKT: vivo Name [email protected]

  Sledujte nás na sítích

  Ve Varšavě demonstrovalo podle organizátorů proti vládě půl milionu lidí

  Ve Varšavě dnes vyšly do ulic statisíce účastníků protestního pochodu, který svolala liberální opoziční strana Občanská platforma. Cílem manifestace bylo mobilizovat voliče proti konzervativní vládě, již opozice obviňuje z narušování principů demokracie. Organizátoři ohlašovali největší protest za poslední tři desetiletí. Zúčastnilo se ho nakonec půl milionu lidí, uvedli podle médií. Agentura PAP píše, že neoficiální informace policie hovoří o 150.000 demonstrantech. Manifestace byly i v dalších městech, včetně Krakova a Štětína, podotkl polský web Onet.

  Čínský ministr obrany varoval v Šanghaji před konfliktem s USA. Hovořil o katastrofě pro celý svět

  Ministr obrany Li Šang-fu varoval v Šanghaji před následky konfliktu mezi USA a Čínou pro celý svět a uvedl, že Peking dává přednost dialogu se Spojenými státy. Svět je podle něj dostatečně velký k tomu, aby USA s Čínou rostly společně.

  Násilí v Lipsku kvůli trestu odnětí svobody pro ženu, která napadala neonacisty

  Stovky krajně levicových demonstrantů se v sobotu večer ve východoněmeckém Lipsku střetly s policií. Demonstrace vypukly kvůli trestům odnětí svobody, které soud udělil několika lidem odsouzeným za útoky na neonacisty.

  V Hongkongu bylo při připomínce výročí masakru na Tchien-an-men zatčeno osm lidí

  Hongkongská policie zadržela v sobotu večer osm lidí v blízkosti Victoria Parku, kde se v minulosti konaly připomínky masakru na pekingském náměstí Tchien-an-men. V Hongkongu, který spadá pod čínskou správu, byla také v souvislosti s dnešním výročím potlačení pekingských prodemokratických demonstrací z roku 1989 posílena bezpečnostní opatření. Hongkong v minulosti pietní akce povoloval, v posledních letech ale místní úřady připomínkové akce potlačují, napsala agentura Reuters.

  Páteční srážku vlaků v Indii způsobila chyba v signalizaci, řekl ministr

  Páteční srážku vlaků v Indii, která si vyžádala tři stovky obětí a tisícovku zraněných, způsobila chyba elektronického signalizačního systému. Podle agentury AP to dnes řekl indický ministr železnic Ašvini Vaišnav. Podle indické agentury ANI, která uvádí zatím 294 obětí, ministr také uvedl, že úřady mají i podezřelé, kteří za nehodu nesou odpovědnost. Na sociálních sítích přitom sílí kritika na adresu indické vlády za nedostatečné investice do železniční infrastruktury a volání po rezignaci ministra železnic.

  DALŠÍ ČLÁNKY

  Český tým veze čtvrté místo z mistrovství světa v paraglidingu

  Praha 3. června 2023 (PROTEXT) - Po bronzu na mistrovství světa 2021 a stříbru z mistrovství Evropy 2022 bojoval Český paraglidingový tým letos na...

  V Macau začalo 14. mezinárodní fórum pro investice a výstavbu infrastruktury

  Macao 3. června 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - 1. června bylo v Macau zahájeno 14. mezinárodní fórum pro investice a výstavbu infrastruktury (International Infrastructure Investment and...

  Semináře církve Nové nebe nová země, Shincheonji, se těší vysokému zájmu pastorů a věřících

  Soul 3. června 2023 (PROTEXT) - Poprvé po skončení pandemie Covidu-19 pořádala církev Nové nebe nová země offline semináře v několika největších městech Jižní...

  Stavebnictví poprvé součástí Maker Faire

  Praha 2. června 2023 (PROTEXT) - Na pražském Výstavišti představí Národní centrum Stavebnictví 4.0 interaktivní workshop k modulárnímu stavebnictví, tradiční řemesla i nejnovější trendy...

  NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

  Ve Varšavě demonstrovalo podle organizátorů proti vládě půl milionu lidí

  Ve Varšavě dnes vyšly do ulic statisíce účastníků protestního pochodu, který svolala liberální opoziční strana Občanská platforma. Cílem manifestace bylo mobilizovat voliče proti konzervativní vládě, již opozice obviňuje z narušování principů demokracie. Organizátoři ohlašovali největší protest za poslední tři desetiletí. Zúčastnilo se ho nakonec půl milionu lidí, uvedli podle médií. Agentura PAP píše, že neoficiální informace policie hovoří o 150.000 demonstrantech. Manifestace byly i v dalších městech, včetně Krakova a Štětína, podotkl polský web Onet.

  Čínský ministr obrany varoval v Šanghaji před konfliktem s USA. Hovořil o katastrofě pro celý svět

  Ministr obrany Li Šang-fu varoval v Šanghaji před následky konfliktu mezi USA a Čínou pro celý svět a uvedl, že Peking dává přednost dialogu se Spojenými státy. Svět je podle něj dostatečně velký k tomu, aby USA s Čínou rostly společně.

  Násilí v Lipsku kvůli trestu odnětí svobody pro ženu, která napadala neonacisty

  Stovky krajně levicových demonstrantů se v sobotu večer ve východoněmeckém Lipsku střetly s policií. Demonstrace vypukly kvůli trestům odnětí svobody, které soud udělil několika lidem odsouzeným za útoky na neonacisty.

  V Hongkongu bylo při připomínce výročí masakru na Tchien-an-men zatčeno osm lidí

  Hongkongská policie zadržela v sobotu večer osm lidí v blízkosti Victoria Parku, kde se v minulosti konaly připomínky masakru na pekingském náměstí Tchien-an-men. V Hongkongu, který spadá pod čínskou správu, byla také v souvislosti s dnešním výročím potlačení pekingských prodemokratických demonstrací z roku 1989 posílena bezpečnostní opatření. Hongkong v minulosti pietní akce povoloval, v posledních letech ale místní úřady připomínkové akce potlačují, napsala agentura Reuters.

  Páteční srážku vlaků v Indii způsobila chyba v signalizaci, řekl ministr

  Páteční srážku vlaků v Indii, která si vyžádala tři stovky obětí a tisícovku zraněných, způsobila chyba elektronického signalizačního systému. Podle agentury AP to dnes řekl indický ministr železnic Ašvini Vaišnav. Podle indické agentury ANI, která uvádí zatím 294 obětí, ministr také uvedl, že úřady mají i podezřelé, kteří za nehodu nesou odpovědnost. Na sociálních sítích přitom sílí kritika na adresu indické vlády za nedostatečné investice do železniční infrastruktury a volání po rezignaci ministra železnic.

  Armáda stahuje do Chartúmu posily, hovoří se o velké ofenzivě

  Ani po sedmi týdnech palba v Súdánu neutichá. Pravidelná armáda povolala posily v počtu tisíců mužů, což vyvolává obavy z další eskalace. Novináři hovoří o chystané velké ofenzivě s cílem získat větší územní zisky. Humanitární pomoc v zemi stále vázne.

  Dohoda o dluhovém stropu zabránila ekonomické krizi a kolapsu, míní Biden

  Dohoda o dluhovém stropu zabránila ekonomické krizi a kolapsu, uvedl v noci na dnešek americký prezident Joe Biden ve svém prvním projevu z oválné pracovny Bílého domu. Zákon o pozastavení platnosti dluhového stropu USA, který americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti, podepíše během dneška, informuje agentura AP.

  Ukrajina by potřebovala 50 systémů Patriot, ale má jen dva, řekl Zelenskyj

  Ukrajina má zatím pouze dva americké systémy protivzdušné obrany Patriot, ale potřebovala by jich 50. V rozhovoru s americkým listem The Wall Street Journal to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Patriot je podle něj jediný systém, který dokáže zlikvidovat určité typy ruských raket.