-7.5 C
Czech
Čtvrtek 8. ledna 2026
Protext ČTKSpolečnost Shanghai Electric okouzluje summit 2024 World Future Energy Summit v Abú...

Společnost Shanghai Electric okouzluje summit 2024 World Future Energy Summit v Abú Zabí svými bezuhlíkovými řešeními

Abú Zabí (SAE) 19. dubna 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Shanghai Electric Power Generation Group (dále jen „Shanghai Electric“ nebo „společnost“) – klíčová dceřiná společnost Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727), která se specializuje na výrobu energetických zařízení, inženýrskou činnost a služby elektráren – nedávno představila svá špičková domácí energetická zařízení a řešení na summitu 2024 World Future Energy Summit (dále jen „summit“), který se konal ve dnech 16. až 18. dubna v Abú Zabí, a posílila tak svůj dlouhodobý závazek k ekologickému a udržitelnému rozvoji s tématem E-osvěta pro bezuhlíkovou budoucnost. Nejde jen o pouhý slogan. Trojice „E“ ve slovech Energie, Ekologie a Explorace tvoří pevný základ, který společnosti umožňuje směřovat k budoucnosti s nulovými emisemi uhlíku.

Společnost Shanghai Electric se zaměřuje na poskytování komplexních řešení čisté energie, integraci různých zdrojů energie za účelem zvýšení alokace a maximalizovat energetickou účinnost. Tato řešení slouží jako klíčové pilíře pro rozvoj měst a průmyslový pokrok. Inovativní přístupy společnosti uznává celý svět, což dokazují projekty, jako jsou fotovoltaická elektrárna v Dubaji, řada fotovoltaických elektráren ve Velké Británii a projekty plynových turbín v Srbsku. Tyto úspěchy podtrhují pokračující technologické inovace společnosti Shanghai Electric na poli energetiky a zdůrazňují obrovský potenciál zelené energie.

Řešení pro solární energii

Společnost Shanghai Electric, která se opírá o dlouholeté technické rezervy a zkušenosti s dodávkami v oblasti nové energie, dokáže zprostředkovat kompletní služby v průmyslu solární energie, a to komplexně od vývoje s projektů, dodávek zařízení, inženýrských prací, veřejných zakázek a výstavby (EPC) až po provoz a údržbu. V současné době se úspěšně realizovalo více než 70 projektů výroby solární energie ve Spojených arabských emirátech, Velké Británii, Japonsku, Vietnamu a Austrálii s celkovým instalovaným výkonem přesahujícím 5000 megawattů. Příklady klíčových inovací:

• Řada modulů HJT Creator od společnosti Shanghai Electric Hency Solar Technology Co., Ltd. (dále jen „Hency Solar“) – globální společnosti zabývající se solárními technologiemi, která se zavázala poskytovat účinné a čisté solární produkty a komplexní řešení fotovoltaických systémů – má extra vysoký bifaciální faktor až 90 %, nízký teplotní koeficient a anti-PID vlastnosti. Ve snaze vyhovět různým potřebám zákazníků nabízí společnost Hency Solar také volitelné moduly TOPCON a PERC. Její moduly se díky svému vysokému výkonu, vynikající účinnosti a skvělé spolehlivosti hojně využívají v různých oblastech, jako jsou pozemní elektrárny, střechy obytných budov a střechy průmyslových i komerčních budov.

• Systematické řešení pro PV&ES&SC je průkopnickým komplexním řešením problémů spojených s „nahodilostí, přerušovaností a nestálostí“ v nových energetických aplikacích. Tento systém zaručuje stabilní a kontrolovatelnou výrobu elektřiny z fotovoltaických elektráren díky inteligentnímu sledovacímu algoritmu a zároveň řeší absorpci činného výkonu a podporu jalového výkonu s využitím hybridního úložiště a fázových střídačů.

• Výhodou robota na čištění fotovoltaických modulů od společnosti Shanghai Electric je vlastní napájení, vlastní skladování, vysoká bezpečnost a velká kapacita baterie. Využil se již v mnoha projektech po celém světě, funguje stabilně a může účinně zvýšit efektivitu výroby energie ve fotovoltaických elektrárnách přibližně o 5–30 %.

Vícero řešení pro ukládání energie

Společnost Shanghai Electric aktivně zavádí diverzifikovaná řešení pro ukládání energie, mimo jiné v oblasti ukládání energie ve stlačeném vzduchu, ukládání energie v setrvačnících, ukládání energie v lithiových bateriích, ukládání energie v kapalném proudu a tepelné ukládání v roztavené soli. Na summitu byla vystavena řada produktů pro záložní napájení, domácnost, průmysl a komerční skladování energie, které již přitáhly pozornost spousty zákazníků ze všech koutů světa:

Produkt pro záložní napájení základnových stanic 5G využívá vysoce modulární konstrukci 3U, takže dosahuje stejného napájení při menších rozměrech a snižuje tolik potřebný prostor v počítačových místnostech.

Produkty pro ukládání energie v domácnostech využívají velmi bezpečné lithium-železo-fosfátové baterie s dlouhou životností a úrovní ukládání energie a integrují bezpečnostní zařízení odolná proti výbuchu, chladicí a hasicí zařízení, jakož i konstrukce systému správy baterií (BMS) pro podporu řízení zbývající energie, jež se pyšní komplexní funkcí ochrany a monitorování v reálném čase.

Průmyslové a komerční produkty řady Smart-One společnosti Shanghai Electric pro ukládání energie jsou vysoce bezpečnými, spolehlivými a standardizovanými produkty vyvinutými společností pro průmyslové a komerční scénáře použití, které mohou flexibilně odpovídat různým průmyslovým a komerčním scénářům a jsou schopny realizovat časový posun špiček a poklesů, rozložit spotřebu energie ve špičkách a snížit napětí v elektrické síti.

Řešení pro odsolování mořské vody

Společnost Shanghai Electric nabízí dvě přední technologie pro odsolování mořské vody – tepelnou a membránovou metodu, které jsou zárukou komplexních řešení. S téměř 20 dokončenými projekty získává denně více než 800.000 tun sladké vody a její třetí generace nízkouhlíkové hybridní technologie pro odsolování mořské vody se pyšní nižší spotřebou energie, vyšší spolehlivostí systému a přizpůsobivou kvalitu vody. Zejména realizovala největší světový projekt ohřevu teplé vody s víceúčinnou destilací (F-MED), tzv. petrochemický projekt Če-ťiang, a největší projekt spojování tepelných fólií, tzv. petrochemický projekt Yulong, které fungují bez jakýchkoli problémů.

Svým ohromujícím vystoupením na výstavě potvrdila společnost Shanghai Electric své přední postavení v oblasti energetiky. V budoucnu bude společnost pokračovat v průzkumu a inovacích, přispívat ke globálnímu udržitelnému rozvoji a spoluvytvářet ekologičtější, efektivnější a udržitelnější energetickou budoucnost.

Další informace o společnostech Electric Wind Power a Shanghai Electric naleznete na https://www.shanghai-electric.com/group_en/.

Video – https://mma.prnewswire.com/media/2391843/2024_04_16_________WFES.mp4 

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/2346204/Shanghai_Electric.jpg 

KONTAKT: Shen Jin, shenjin@shanghai-electric.com

 

PROTEXT

 

Reklama

Doporučujeme

Dvojčata ze Švýcarska se perou o olympijskou nominaci

Dvě stejné tváře, jeden sen. Švýcarská dvojčata Thomas a Robin Bussard čekají na verdikt, který jim může otevřít dveře na olympiádu v Itálii. O nominaci bojují v novém sportu, kde se nejdřív šplhá do kopce a pak se jede co nejrychleji dolů.

Warner Bros Discovery znovu odmítla nabídku Paramountu

Představenstvo Warner Bros. Discovery doporučilo akcionářům znovu odmítnout nepřátelskou nabídku Paramount Skydance. Firma se dál drží už podepsané dohody s Netflixem, která se týká studiového a streamovacího byznysu.

Nick Reiner má stanout před soudem kvůli vraždě rodičů

Nick Reiner má ve středu stanout před soudem v Los Angeles kvůli obvinění, že v prosinci ubodal své rodiče, filmaře Roba Reinera a Michele Singer Reiner. Je mu 32 let a čelí dvěma bodům obžaloby z vraždy prvního stupně.

Inflace v eurozóně zpomalila na dvě procenta. Nejistota trvá

Inflace v eurozóně dosáhla v prosinci dvou procent, ukázaly údaje zveřejněné statistickým úřadem Eurostat. Jedná se o analytiky očekávaný výsledek a cíl Evropské centrální banky (ECB), který potvrzuje slova evropských představitelů, že cenové tlaky ustupují.

Írán varoval USA a Izrael, že je připraven podniknout silnou odvetu

Írán považuje prohlášení Spojených států a Izraele ohledně protestů v Íránu za hrozbu a varoval, že případný zásah do dění v zemi nenechá bez odezvy. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na šéfa íránské armády Amíra Hatamího. Íránská reakce přichází několik dnů poté, co americký prezident Donald Trump pohrozil, že Spojené státy tvrdě zasáhnou, pokud Írán bude zabíjet demonstranty v ulicích.

Ukrajina a Rusko hlásí po jedné oběti po nepřátelských útocích

Po ukrajinském dronovém útoku na ropný sklad ve Starooskolském okrese ruské Belgorodské oblasti začalo hořet několik nádrží, ale nikdo nebyl zraněn, uvedl dnes gubernátor regionu Vjačeslav Gladkov. O ukrajinském útoku na ropný sklad v Belgorodské oblasti píše bez podrobností i agentura Reuters s odvoláním na velitele dronových jednotek. Gladkov později uvedl, že jednoho člověka zabil výbuch nepřátelského dronu v obci Gruzskoje. Rusové podle serveru Ukrajinska pravda naopak zabili jednoho člověka v jihoukrajinském městě Cherson.

KOMENTÁŘ: Trumpův obří transfer ropy z Venezuely? Američanům by zdroje vydržely jen dva dny

Americký prezident Donald Trump v noci na středu oznámil, že dohlédne na přepravu 30 až 50 milionů barelů ropy z Venezuely do USA a jejich prodej. Z transferu prý budou profitovat obě země. Jenže i kdyby se černé zlato neprodávalo a využili ho jen Američané, při aktuální spotřebě by jim vydrželo dva až tři dny.

Jih Austrálie svírá nejhorší vlna veder od Black Summer, roste riziko požárů

Jih a jihovýchod Austrálie se potýkají s extrémním počasím. Teploty šplhají nad 40 °C a úřady varují před požáry i přetíženou energetickou sítí. Meteorologové situaci přirovnávají k podmínkám, které země zažila během Black Summer.

Jemenská prezidentská rada obvinila vůdce separatistů z vlastizrady

Čtyři lidé dnes zahynuli při vzdušných úderech koalice vedené Saúdskou Arábií na provincii Dálí, která je baštou vůdce jihojemenských separatistů Ajdarúse Zubajdího, píše agentura AFP. Toho současně jemenská prezidentská rada vyloučila ze svých řad a obvinila z vlastizrady, které se měl dopustit úsilím o odtržení několika provincií od Jemenu.

Petro řekl, že Trump má senilní mozek. Obvinění z narkoterormismu odmítá

Kolumbijský prezident Gustavo Petro řekl, že Donald Trump má „senilní mozek“ a lidi označuje za „narkoteroristy“, protože mu nechtějí vydat ropu nebo uhlí. Trump zase Petra obvinil z provozování „továren na kokain". Trump po sobotním útoku na Venezuelu pohrozil i dalším zemím, předseda Sněmovny Mike Johnson odmítl možnost násilné anexe Grónska.

Venezuela předá USA až 50 milionů barelů ropy, uvedl Trump

Venezuela předá 30 až 50 milionů barelů sankcionované ropy Spojeným státům, které ji prodají za tržní cenu. Na své sociální síti Truth Social to v úterý oznámil americký prezident Donald Trump s tím, že na využití získaných peněz dohlédne on sám. Chce se ujistit, že z nich bude mít užitek lid obou zemí, tedy Venezuely i Spojených států.

Morgan Stanley žádá o krypto ETF navázané na bitcoin a solanu

Morgan Stanley poslala americké komisi SEC žádosti o spuštění dvou fondů typu ETF, které mají sledovat cenu bitcoinu a solany. Pro velkou banku je to dosud nejviditelnější krok směrem k veřejně obchodovaným krypto produktům.

USA diskutují o možnostech získání Grónska, včetně použití vojenské síly, uvádí Bílý dům

Bílý dům potvrdil, že Donald Trump znovu otevírá plán na získání Grónska. Ve hře má být i použití americké armády. Evropské vlády i Kanada reagují tvrdě a mluví o respektu k suverenitě. Informovala o tom agentura Reuters či server BBC.

Macron, Starmer a Zelenskyj podepsali prohlášení o zárukách pro Ukrajinu

Lídři Francie, Británie a Ukrajiny podepsali podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na okraj dnešního jednání koalice ochotných v Paříži společnou deklaraci o budoucích bezpečnostních zárukách pro Ukrajinu. Informovala o tom agentura Reuters.

Babiš: Muniční iniciativa může pokračovat, když ji budou financovat jiné státy

Peníze ze státního rozpočtu česká vláda na muniční iniciativu pro Ukrajinu dávat nebude, lze v ní ale pokračovat za podmínky, že ji budou financovat jiné státy. Po dnešním jednání lídrů zemí takzvané koalice ochotných to českým novinářům v Paříži řekl premiér Andrej Babiš.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama