8 C
Czech
Čtvrtek 29. února 2024

CNN: Zbrojovky naskočily na válečnou vlnu a už na ní zůstanou

Západní zbrojní průmysl jede od začátku války na Ukrajině naplno. V důsledku přetrvávajícího geopolitického napětí zbrojní firmy podle stanice CNN nepoleví ani po utichnutí palby v Evropě. Rusko bude představovat hrozbu minimálně další dekádu, přičemž zapomínat nesmíme ani na ambice Číny.

Premiér Petr Fiala odsoudil ruskou agresi vůči Ukrajině jako „zrůdný režim“

Český premiér Petr Fiala v den dvouletého výročí ruské invaze na Ukrajinu kritizoval režim Vladimira Putina a vyzval k neochvějné podpoře Ukrajiny. Fiala zdůraznil, že úspěch ruského agresora by ohrozil stabilitu a bezpečnost celého regionu.

Společnost GameChange Solar oznámila investici 150 milionů dolarů do prioritních akcií společnosti Koch Strategic Platforms

Sledujte nás na sítích

Norwalk (Connecticut) 20. prosince 2021 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost GameChange Solar Holdings Corp. („GameChange Solar“ nebo „GameChange“), přední dodavatel montážních a sledovacích systémů pro užitkové solární elektrárny, dnes oznámila, že společnost Koch Strategic Platforms („KSP“), dceřiná společnost skupiny Koch Investments Group, investovala do společnosti GameChange 150 milionů dolarů na podporu strategických rozvojových cílů společnosti.

Společnost GameChange Solar se od svého založení v roce 2012 významně rozrostla z regionálního dodavatele pevných naklápěcích montážních systémů na pozici globálního dodavatele komplexních řešení pro montáž solárních panelů, sledovacích systémů a softwaru pro vývojáře v oblasti obnovitelných zdrojů a firmy zabývající se jejich návrhem, dodávkami a výstavbou (EPC). Společnost Wood Mackenzie ji v roce 2020 zařadila na 3. místo žebříčku největších výrobců sledovacích prvků pro solární panely na domácím trhu a na 6. místo žebříčku jejich největších prodejců na světě. Investice společnosti KSP pomůže podpořit další růst v roce 2022 a v následujících letech.

Finanční ředitel společnosti GameChange Mark Gibbens řekl: „Jsme nadšeni, že můžeme zahájit další fázi našeho rozvoje za podpory významného investora v oblasti energetické transformace. Společnost Koch nabízí nejen kapitál pro podporu růstu, ale také možnost vzájemného využití schopností obou společností.“

Společnost KSP se zaměřuje na investice v oblasti transformace energetiky jako na jednu ze svých hlavních oblastí zájmu a strategicky investuje do společností s velkým potenciálem, které revolučně ovlivňují trh. V poslední době společnost KSP oznámila investice do hodnotového řetězce baterií a nových zdrojů ukládání energií a související infrastruktury.

„Společnost KSP je nadšená z možnosti investovat do společnosti GameChange Solar, která uvádí na trh výhodná řešení v oblasti solární energie,“ prohlásil Jeremy Bezdek, výkonný ředitel společnosti Koch Strategic Platforms. „Věříme, že její nabídky budou tento obor i nadále pozitivně ovlivňovat a těšíme se, že v budoucnu pomůžeme tento růst urychlit.“

Nejdůležitější informace o transakci:

● Investice do prioritních akcií ve výši 150 milionů USD, které by v případě konverze představovaly menšinový podíl ve společnosti GameChange Solar;

● Investice byla provedena na základě rozsáhlé hloubkové kontroly pokročilých řešení společnosti GameChange pro montáž a sledování solárních panelů, softwaru, a jejích minulých výsledků a připravovaných projektů

● Zúčastněné strany nadále zkoumají strategická partnerství v klíčových oblastech, která podporují další příležitosti pro růst společností GameChange Solar a Koch.

Kromě nové kapitálové investice se společnost GameChange, spolu s několika dceřinými společnostmi Koch Industries, zavázala spolupracovat na prozkoumání možností strategické spolupráce mezi klíčovými společnostmi, včetně společnosti KBX, která poskytuje globální dopravní, logistická a technologická řešení prostřednictvím špičkových nástrojů a služeb a také společnosti Koch Engineered Solutions („KES“).

Čisté výnosy z této investice použije společnost GameChange Solar k dosažení následujících cílů:

● Pokračovat v rozšiřování zavedeného podílu na trhu ve Spojených státech a na celém světě;

● Urychlit výzkum a vývoj produktů, včetně řešení pro zvýšení marže, nové technologie 2P sledování, nového systému pevné montáže s náklonem a pokročilého softwaru pro sledování;

● Rozšířit vysoce kvalitní a rozmanitou zákaznickou základnu

● Rozšířit mezinárodní nasazení a výrobní povědomí.

Strategické sladění s podniky společnosti Koch

Společnost GameChange prozkoumává možnosti vzájemně výhodného propojení s několika podniky společnosti Koch Industries. Několik podniků společnosti Koch by mohlo pomoci například následujícími způsoby:

● Práce na zlepšení řízení rozsáhlého globálního dodavatelského řetězce společnosti GameChange s využitím objemu a úrovně provozu společnosti KBX;

● Využití pokroků v softwaru pro řízení spotřeby energie a řešení vyvinutých společnostmi Koch

● Zajištění toho, aby měla tato společnosti lepší přehled o rychle se rozvíjejícím trhu alternativních energetických řešení s využitím stávajících a budoucích investic společnosti Koch Strategic Partners.

Úlohy jediného agenta pro umístění a strategického poradce se ujala společnost Citi a společnost Goodwin Procter figurovala v této transakci jako právní poradce společnosti GameChange. Společnost Jones Day působila jako právní poradce společnosti Koch.

O společnosti GameChange Solar

Společnost GameChange Solar poskytuje komplexní řešení pro montáž solárních panelů, sledovacích systémů a softwaru pro vývojáře v oblasti obnovitelných zdrojů a firmy zabývající se jejich návrhem, dodávkami a výstavbou po celém světě. Byla založena v roce 2012 a rychle se rozrostla a dosáhla významného podílu na trhu (3. místo v rámci USA a 6. místo celosvětově) a podařilo se jí prodat po celém světě projekty v objemu více 16 GW.

Společnost GameChange nabízí sadu produktů a vlastního softwaru, včetně patentovaného softwaru Genius Tracker™, který umožňuje rychlou instalaci a nabízí nízké celkové náklady na projekt díky vysoce kvalitním konstrukčním materiálům pro systémy na výšku s jedním a dvěma křemíkovými moduly a podporuje všechny moduly FirstSolar™. Společnost GameChange nabízí také řešení pevné montáže s nakláněním pro sloupkové a zátěžové systémy. V neposlední řadě společnost vyvíjí systémová řešení a další inovativní řešení pro montáž solárních panelů a sledovacích systémů.

Společnost GameChange působí na všech obydlených kontinentech a je připravena na další expanzi v USA i v zahraničí. Společnost GameChange využívá model nenáročné smluvní výroby v kombinaci s flexibilní strategií dodavatelského řetězce, aby zvýšila ziskovost a zároveň snížila požadavky na provozní kapitál. Celosvětové sídlo společnosti se nachází ve městě Norwalk v Connecticutu. https://www.gamechangesolar.com

O společnosti Koch Strategic Platforms

Společnost KSP, která má kanceláře v Atlantě a Wichitě, se touží stát preferovaným investičním partnerem strategických společností zaměřených na růst, které inovují v odvětvích s revolučním potenciálem. Tým KSP, který vznikl v roce 2020, usiluje o veřejné a soukromé investice do společností, u nichž lze dosáhnout dlouhodobého vzájemného prospěchu. https://www.kochind.com/

Pro další informace kontaktujte:

GameChange Solar

Mark Gibbens, finanční ředitel

[email protected]

+1 (203) 769-3793

Koch Industries

Christin Fernandezová, ředitelka komunikace

[email protected]

+1 (202) 879-8546

Foto
https://mma.prnewswire.com/media/1712034/GameChange_Solar_Stock_Investment.jpg

Logo
https://mma.prnewswire.com/media/1592922/GameChange_Solar_Logo.jpg

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Francouzský Senát schválil návrh zákona, díky kterému by se potraty stali ústavním právem

Dnes francouzský Senát schválil návrh zákona, který zakotvuje právo žen na potrat v ústavě. Tím byla odstraněna klíčová překážka pro přijetí zákona, který slíbil prezident Emmanuel Macron v reakci na omezení práv na potrat ve Spojených státech.

Separatistické Podněstří vyzývá Rusko k ochraně před Moldavskem

Vedoucí představitelé neuznané separatistické republiky Podněstří přijali ve středu rezoluci, ve které kritizují moldavské úřady a žádají ruský parlament o ochranu před tlakem Kišiněva. Tato žádost přichází v době, kdy moldavský kabinet označil zasedání separatistů za podvod, informoval moldavský web Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL).

Ruská Sberbank dosáhla v loňském roce rekordního zisku

Největší ruská banka Sberbank, která se v roce 2022 potýkala s významnými výzvami v důsledku sankcí a odstřižení od systému SWIFT, dosáhla v loňském roce rekordního zisku. Přestože banka opustila téměř všechny evropské trhy a byla omezována sankcemi, zvýšila svůj čistý zisk více než pětinásobně.

Princ Harry v Británii prohrál soudní spor o policejní ochranu

Princ Harry u vrchního soudu prohrál spor s britskou vládou ohledně úrovně jeho bezpečnostní ochrany během pobytu ve Spojeném království. Vévoda ze Sussexu se snažil zvrátit rozhodnutí, kterým byl jeho bezpečnostní status snížen poté, co přestal být pracujícím členem královské rodiny.

Poslední rozloučení s Navalným bude podle jeho mluvčí v pátek v Moskvě

Poslední rozloučení s ruským opozičním politikem Alexejem Navalným, který zemřel před dvěma týdny ve věznici, se bude konat v pátek odpoledne v Moskvě. Uvedla to dnes Navalného mluvčí Kira Jarmyšová, podle které bude poté kritik Kremlu pohřben na Borisovském hřbitově na jižním okraji ruské metropole.

DOPORUČUJEME

VIDEOSTREAM ZDARMA: Otevření pavilonu Pardubické nemocnici

ČTK bude ve čtvrtek 29. února v servisu PROTEXT VIDEO vysílat on-line slavnostní otevření nového pavilonu urgentního příjmu a chirurgických oborů v Pardubické nemocnici.Přímý...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Francouzský Senát schválil návrh zákona, díky kterému by se potraty stali ústavním právem

Dnes francouzský Senát schválil návrh zákona, který zakotvuje právo žen na potrat v ústavě. Tím byla odstraněna klíčová překážka pro přijetí zákona, který slíbil prezident Emmanuel Macron v reakci na omezení práv na potrat ve Spojených státech.

Separatistické Podněstří vyzývá Rusko k ochraně před Moldavskem

Vedoucí představitelé neuznané separatistické republiky Podněstří přijali ve středu rezoluci, ve které kritizují moldavské úřady a žádají ruský parlament o ochranu před tlakem Kišiněva. Tato žádost přichází v době, kdy moldavský kabinet označil zasedání separatistů za podvod, informoval moldavský web Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL).

Ruská Sberbank dosáhla v loňském roce rekordního zisku

Největší ruská banka Sberbank, která se v roce 2022 potýkala s významnými výzvami v důsledku sankcí a odstřižení od systému SWIFT, dosáhla v loňském roce rekordního zisku. Přestože banka opustila téměř všechny evropské trhy a byla omezována sankcemi, zvýšila svůj čistý zisk více než pětinásobně.

Princ Harry v Británii prohrál soudní spor o policejní ochranu

Princ Harry u vrchního soudu prohrál spor s britskou vládou ohledně úrovně jeho bezpečnostní ochrany během pobytu ve Spojeném království. Vévoda ze Sussexu se snažil zvrátit rozhodnutí, kterým byl jeho bezpečnostní status snížen poté, co přestal být pracujícím členem královské rodiny.

Poslední rozloučení s Navalným bude podle jeho mluvčí v pátek v Moskvě

Poslední rozloučení s ruským opozičním politikem Alexejem Navalným, který zemřel před dvěma týdny ve věznici, se bude konat v pátek odpoledne v Moskvě. Uvedla to dnes Navalného mluvčí Kira Jarmyšová, podle které bude poté kritik Kremlu pohřben na Borisovském hřbitově na jižním okraji ruské metropole.

Biden a Trump s přehledem vyhráli úterní primárky svých stran v Michiganu

Joe Biden a Donald Trump s přehledem vyhráli úterní primárky svých stran v Michiganu, ukazují výsledky po sečtení drtivé většiny hlasů. Současný demokratický prezident a jeho republikánský předchůdce se stejně jako před čtyřmi lety podle všeho v listopadu znovu utkají v prezidentských volbách. Biden však v Michiganu narazil na značný podíl protestních hlasů mezi demokraty, kteří neschvalují jeho přístup ke konfliktu na Blízkém východě, a Trump čelí umírněnému křídlu Republikánské strany, pro které není vhodným kandidátem.

Katar obviňuje Izrael z napomáhání „záměrnému hladovění palestinského lidu“

Katar obvinil Izrael, že napomáhá "záměrnému vyhladovění palestinského lidu". Na týdenním brífinku to řekl mluvčí ministerstva zahraničí Majed Al Ansari. Vyzval mezinárodní společenství, aby vyvinulo na Izrael větší tlak, a uvedl, že je "bolestné", že dodávky pomoci jsou stále problémem.