Více
  3.6 C
  Czech
  Neděle 27. listopadu 2022

  Společnost GameChange Solar oznámila investici 150 milionů dolarů do prioritních akcií společnosti Koch Strategic Platforms

  Norwalk (Connecticut) 20. prosince 2021 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost GameChange Solar Holdings Corp. („GameChange Solar“ nebo „GameChange“), přední dodavatel montážních a sledovacích systémů pro užitkové solární elektrárny, dnes oznámila, že společnost Koch Strategic Platforms („KSP“), dceřiná společnost skupiny Koch Investments Group, investovala do společnosti GameChange 150 milionů dolarů na podporu strategických rozvojových cílů společnosti.

  Společnost GameChange Solar se od svého založení v roce 2012 významně rozrostla z regionálního dodavatele pevných naklápěcích montážních systémů na pozici globálního dodavatele komplexních řešení pro montáž solárních panelů, sledovacích systémů a softwaru pro vývojáře v oblasti obnovitelných zdrojů a firmy zabývající se jejich návrhem, dodávkami a výstavbou (EPC). Společnost Wood Mackenzie ji v roce 2020 zařadila na 3. místo žebříčku největších výrobců sledovacích prvků pro solární panely na domácím trhu a na 6. místo žebříčku jejich největších prodejců na světě. Investice společnosti KSP pomůže podpořit další růst v roce 2022 a v následujících letech.

  Finanční ředitel společnosti GameChange Mark Gibbens řekl: „Jsme nadšeni, že můžeme zahájit další fázi našeho rozvoje za podpory významného investora v oblasti energetické transformace. Společnost Koch nabízí nejen kapitál pro podporu růstu, ale také možnost vzájemného využití schopností obou společností.“

  Společnost KSP se zaměřuje na investice v oblasti transformace energetiky jako na jednu ze svých hlavních oblastí zájmu a strategicky investuje do společností s velkým potenciálem, které revolučně ovlivňují trh. V poslední době společnost KSP oznámila investice do hodnotového řetězce baterií a nových zdrojů ukládání energií a související infrastruktury.

  „Společnost KSP je nadšená z možnosti investovat do společnosti GameChange Solar, která uvádí na trh výhodná řešení v oblasti solární energie,“ prohlásil Jeremy Bezdek, výkonný ředitel společnosti Koch Strategic Platforms. „Věříme, že její nabídky budou tento obor i nadále pozitivně ovlivňovat a těšíme se, že v budoucnu pomůžeme tento růst urychlit.“

  Nejdůležitější informace o transakci:

  ● Investice do prioritních akcií ve výši 150 milionů USD, které by v případě konverze představovaly menšinový podíl ve společnosti GameChange Solar;

  ● Investice byla provedena na základě rozsáhlé hloubkové kontroly pokročilých řešení společnosti GameChange pro montáž a sledování solárních panelů, softwaru, a jejích minulých výsledků a připravovaných projektů

  ● Zúčastněné strany nadále zkoumají strategická partnerství v klíčových oblastech, která podporují další příležitosti pro růst společností GameChange Solar a Koch.

  Kromě nové kapitálové investice se společnost GameChange, spolu s několika dceřinými společnostmi Koch Industries, zavázala spolupracovat na prozkoumání možností strategické spolupráce mezi klíčovými společnostmi, včetně společnosti KBX, která poskytuje globální dopravní, logistická a technologická řešení prostřednictvím špičkových nástrojů a služeb a také společnosti Koch Engineered Solutions („KES“).

  Čisté výnosy z této investice použije společnost GameChange Solar k dosažení následujících cílů:

  ● Pokračovat v rozšiřování zavedeného podílu na trhu ve Spojených státech a na celém světě;

  ● Urychlit výzkum a vývoj produktů, včetně řešení pro zvýšení marže, nové technologie 2P sledování, nového systému pevné montáže s náklonem a pokročilého softwaru pro sledování;

  ● Rozšířit vysoce kvalitní a rozmanitou zákaznickou základnu

  ● Rozšířit mezinárodní nasazení a výrobní povědomí.

  Strategické sladění s podniky společnosti Koch

  Společnost GameChange prozkoumává možnosti vzájemně výhodného propojení s několika podniky společnosti Koch Industries. Několik podniků společnosti Koch by mohlo pomoci například následujícími způsoby:

  ● Práce na zlepšení řízení rozsáhlého globálního dodavatelského řetězce společnosti GameChange s využitím objemu a úrovně provozu společnosti KBX;

  ● Využití pokroků v softwaru pro řízení spotřeby energie a řešení vyvinutých společnostmi Koch

  ● Zajištění toho, aby měla tato společnosti lepší přehled o rychle se rozvíjejícím trhu alternativních energetických řešení s využitím stávajících a budoucích investic společnosti Koch Strategic Partners.

  Úlohy jediného agenta pro umístění a strategického poradce se ujala společnost Citi a společnost Goodwin Procter figurovala v této transakci jako právní poradce společnosti GameChange. Společnost Jones Day působila jako právní poradce společnosti Koch.

  O společnosti GameChange Solar

  Společnost GameChange Solar poskytuje komplexní řešení pro montáž solárních panelů, sledovacích systémů a softwaru pro vývojáře v oblasti obnovitelných zdrojů a firmy zabývající se jejich návrhem, dodávkami a výstavbou po celém světě. Byla založena v roce 2012 a rychle se rozrostla a dosáhla významného podílu na trhu (3. místo v rámci USA a 6. místo celosvětově) a podařilo se jí prodat po celém světě projekty v objemu více 16 GW.

  Společnost GameChange nabízí sadu produktů a vlastního softwaru, včetně patentovaného softwaru Genius Tracker™, který umožňuje rychlou instalaci a nabízí nízké celkové náklady na projekt díky vysoce kvalitním konstrukčním materiálům pro systémy na výšku s jedním a dvěma křemíkovými moduly a podporuje všechny moduly FirstSolar™. Společnost GameChange nabízí také řešení pevné montáže s nakláněním pro sloupkové a zátěžové systémy. V neposlední řadě společnost vyvíjí systémová řešení a další inovativní řešení pro montáž solárních panelů a sledovacích systémů.

  Společnost GameChange působí na všech obydlených kontinentech a je připravena na další expanzi v USA i v zahraničí. Společnost GameChange využívá model nenáročné smluvní výroby v kombinaci s flexibilní strategií dodavatelského řetězce, aby zvýšila ziskovost a zároveň snížila požadavky na provozní kapitál. Celosvětové sídlo společnosti se nachází ve městě Norwalk v Connecticutu. https://www.gamechangesolar.com

  O společnosti Koch Strategic Platforms

  Společnost KSP, která má kanceláře v Atlantě a Wichitě, se touží stát preferovaným investičním partnerem strategických společností zaměřených na růst, které inovují v odvětvích s revolučním potenciálem. Tým KSP, který vznikl v roce 2020, usiluje o veřejné a soukromé investice do společností, u nichž lze dosáhnout dlouhodobého vzájemného prospěchu. https://www.kochind.com/

  Pro další informace kontaktujte:

  GameChange Solar

  Mark Gibbens, finanční ředitel

  [email protected]

  +1 (203) 769-3793

  Koch Industries

  Christin Fernandezová, ředitelka komunikace

  [email protected]

  +1 (202) 879-8546

  Foto
  https://mma.prnewswire.com/media/1712034/GameChange_Solar_Stock_Investment.jpg

  Logo
  https://mma.prnewswire.com/media/1592922/GameChange_Solar_Logo.jpg

  Sledujte nás na sítích

  Na italském ostrově Ischia jsou potvrzeny dvě oběti, po dalších se pátrá

  Záchranáři dnes našli druhou oběť sobotního sesuvu půdy na italském ostrově Ischia. Je jí pětiletá až šestiletá holčička, uvedl server listu La Stampa. Po dalších deseti pohřešovaných stále pátrají.

  Protesty v Číně kvůli přísným uzávěrám pokračují. Demonstranti požadují odstoupení prezidenta

  Lidé v Číně vyšli o víkendu do ulic, aby protestovali proti pokračujícím tvrdým uzávěrám. Nechtějí nadále tolerovat přísná pravidla takzvané politiky nulové tolerance koronaviru. Někteří demonstrující proto volali po odstoupení prezidenta Si Ťin-pchinga i komunistické strany. Takové protesty nejsou přitom vzhledem k přísné kontrole jakéhokoli odporu v Číně zvykem.

  V Íránu byla po kritice režimu zadržena neteř duchovního vůdce Chameneího

  Íránské úřady zadržely tento týden neteř duchovního vůdce ajatolláha Alího Chameneího. Faríde Moradchaníová nahrála video, v němž kritizovala potlačování protestního hnutí v zemi a označila íránskou vládu za "vražedný režim, který zabíjí děti", informovala dnes agentura AFP.

  Zakladatel burzy Kraken označil proof of reserves Binance za nesmysl

  Podle Jesse Powella, zakladatele kryptoburzy Kraken, je nedávno uvedený systém proof of reserves burzy Binance nesmyslný, protože sám o sobě nic nedokazuje. Správně by měl podle něj obsahovat podpis auditora, který ověří, že nebyly zahrnuty účty s negativními zůstatky.

  Čína má nejvyšší přírůstek nakažených koronavirem, protesty sílí

  Čína za uplynulých 24 hodin zaznamenala nejvyšší denní přírůstek nákazy koronavirem od začátku pandemie. Testy tam odhalily 39.791 nových případů infekce, přičemž 3709 nakažených vykazovalo příznaky nemoci covid-19 a dalších 36.082 infekcí bylo asymptomatických. S odvoláním na zdravotnické úřady o tom dnes informovala agentura Reuters. Média zároveň informují o sílících protestech proti pandemickým opatřením v některých čínských městech. Nově zasáhly i mnohamilionovou Šanghaj.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Na italském ostrově Ischia jsou potvrzeny dvě oběti, po dalších se pátrá

  Záchranáři dnes našli druhou oběť sobotního sesuvu půdy na italském ostrově Ischia. Je jí pětiletá až šestiletá holčička, uvedl server listu La Stampa. Po dalších deseti pohřešovaných stále pátrají.

  Protesty v Číně kvůli přísným uzávěrám pokračují. Demonstranti požadují odstoupení prezidenta

  Lidé v Číně vyšli o víkendu do ulic, aby protestovali proti pokračujícím tvrdým uzávěrám. Nechtějí nadále tolerovat přísná pravidla takzvané politiky nulové tolerance koronaviru. Někteří demonstrující proto volali po odstoupení prezidenta Si Ťin-pchinga i komunistické strany. Takové protesty nejsou přitom vzhledem k přísné kontrole jakéhokoli odporu v Číně zvykem.

  V Íránu byla po kritice režimu zadržena neteř duchovního vůdce Chameneího

  Íránské úřady zadržely tento týden neteř duchovního vůdce ajatolláha Alího Chameneího. Faríde Moradchaníová nahrála video, v němž kritizovala potlačování protestního hnutí v zemi a označila íránskou vládu za "vražedný režim, který zabíjí děti", informovala dnes agentura AFP.

  Zakladatel burzy Kraken označil proof of reserves Binance za nesmysl

  Podle Jesse Powella, zakladatele kryptoburzy Kraken, je nedávno uvedený systém proof of reserves burzy Binance nesmyslný, protože sám o sobě nic nedokazuje. Správně by měl podle něj obsahovat podpis auditora, který ověří, že nebyly zahrnuty účty s negativními zůstatky.

  Čína má nejvyšší přírůstek nakažených koronavirem, protesty sílí

  Čína za uplynulých 24 hodin zaznamenala nejvyšší denní přírůstek nákazy koronavirem od začátku pandemie. Testy tam odhalily 39.791 nových případů infekce, přičemž 3709 nakažených vykazovalo příznaky nemoci covid-19 a dalších 36.082 infekcí bylo asymptomatických. S odvoláním na zdravotnické úřady o tom dnes informovala agentura Reuters. Média zároveň informují o sílících protestech proti pandemickým opatřením v některých čínských městech. Nově zasáhly i mnohamilionovou Šanghaj.