0.3 C
Czech
Čtvrtek 5. února 2026
Protext ČTKSpolečnost Cloverly oznamuje financování série A v hodnotě 19 milionů dolarů a...

Společnost Cloverly oznamuje financování série A v hodnotě 19 milionů dolarů a ověření nové platformy pro dobrovolný trh s uhlíkem

Atlanta 14. května 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Cloverly, technologická platforma pro opatření v oblasti klimatu, dnes oznámila, že v rámci kola financování série A získala 19 milionů dolarů. V čele investice stála společnost Grotech Ventures, přední globální investor v oblasti technologií, k níž se připojily další významné firmy včetně Aquiline Technology Growth, Impact Engine, Mission One Capital, New Climate Ventures, a CreativeCo Capital s podporou současných investorů, jako je např. společnost Tech Square Ventures, SoftBank Opportunity Fund, Circadian Ventures, Knoll Ventures, SaaS Ventures, a Panoramic Ventures. Z tohoto kapitálu bude financován další rozvoj špičkové digitální infrastruktury společnosti Cloverly pro dobrovolné trhy s uhlíkem, včetně nové dodavatelské platformy, která pomáhá odběratelům, dodavatelům a téměř jakýmkoli dalším společnostem snadno rozšiřovat svůj dosah. Série A rovněž podpoří trojnásobné rozšíření týmu společnosti Cloverly a otevření druhé centrály v Londýně pro pokrytí poptávky globálních zákazníků.

Inovace v mimořádně důležitém odvětví

Podle Mezivládního panelu pro změnu klimatu (IPCC) je „využití pohlcování oxidu uhličitého (carbon dioxide removal, CDR) jako protiváhy těžko odstranitelných zbytkových emisí nevyhnutelné, pokud má být dosaženo čistých nulových emisí CO2 nebo skleníkových plynů“. Dobrovolný trh s uhlíkem (voluntary carbon market, VCM) představuje klíčový mechanismus pro podporu okamžitých opatření v oblasti klimatu tím, že řeší dnes nevyhnutelné emise souběžně s rozsáhlým snižováním emisí, které je nutné k odvrácení změny klimatu v budoucnosti. Národní akademie věd uvádí, že k dosažení globálních emisních cílů je třeba do roku 2050 každoročně odstranit dalších 10 miliard tun oxidu uhličitého. Tato naléhavá potřeba podněcuje neuvěřitelně prudký růst těchto trhů, který by měl podle společnosti
McKinsey a pracovní skupiny pro rozšiřování dobrovolných trhů s uhlíkem
do roku 2030 dosáhnout objemu 50 miliard dolarů. Navzdory tomuto růstu a závažnosti situace však dobrovolné trhy s uhlíkem postrádají mnoho základních prvků, které jsou nezbytné pro dosažení významného dopadu ve větším měřítku.

Společnost Cloverly řeší tyto problémy ohledně dostupnosti, jednoduchosti, důvěryhodnosti a transparentnosti již od svého vzniku jako první API rozhraní na světě pro obchodování s uhlíkovými kredity, přičemž se rozvinula v přední digitální infrastrukturu, která podporuje dobrovolný trh s uhlíkem a spolupracuje s takovými globálními špičkami, jako jsou American Express, Salesforce, Visa a další. Podniky mohou rychle škálovat svá opatření v oblasti klimatu buď přímým nákupem kvalitních kreditů o pohlcení uhlíku nebo začleněním technologie Cloverly do svých vlastních produktů, služeb nebo dodavatelských řetězců. Také dodavatelé projektů mají možnost škálování prostřednictvím platformy Cloverly Marketplace™ či dodavatelského softwaru společnosti Cloverly, který jim umožňuje řídit klíčové obchodní operace, jako je správa zásob, vícekanálová distribuce a sledování prodeje kreditů. Nová dodavatelská platforma nabízí kredity od inovativních dodavatelů, jako jsou Tradewater, Therm, KOKO Networks či CarbonCure.

„Společnost Cloverly nás při rozšiřování distribuce uhlíkových kreditů maximálně podporuje,“ dodává ředitel pro uhlíkové produkty a provozní ředitel společnosti CarbonCure Rahul Misra. „Hodnota, kterou nám poskytují jak formou prezentace našeho řešení, tak prostřednictvím skutečného partnerství, je pro nás při pohybu na velmi dynamickém dobrovolném trhu s uhlíkem a spolupráci s různými kupci kreditů skutečně důležitá.“

Poptávka trhu

Údaje o spotřebitelských výdajích potvrzují nejen ekologickou nutnost omezit změny klimatu, ale také poptávku veřejnosti po začlenění udržitelných rozhodnutí do našich životů. Zpráva společnosti NielsenIQ z roku 2022 uvádí, že 30 % spotřebitelů je ochotno nakupovat udržitelné výrobky, přičemž zpráva Wharton School of Business z roku 2022 zdůrazňuje, že dvě třetiny spotřebitelů jsou ochotny za udržitelné výrobky zaplatit více. Začlenění opatření v oblasti klimatu do uživatelských zkušeností a produktových strategií je jednou z největších příležitostí, které mohou podniky k uspokojení této prokázané poptávky na trhu využít.

„Nemůžeme čekat – musíme jednat hned,“ prohlásil generální ředitel společnosti Cloverly Jason Rubottom. „Význam dobrovolného trhu s uhlíkem dokazuje bezprecedentní poptávku po řešeních, která umožňují podnikům i spotřebitelům aktivně přispívat k rozhodujícím opatřením v oblasti klimatu. Společnost Cloverly má jedinečné předpoklady k tomu, aby toto zapojení usnadnila, což odráží i toto kolo financování.“

„V rámci due diligence jsme hovořili s mnoha zákazníky společnosti Cloverly. Jejich nadšení pro produkt a tým společnosti Cloverly bylo ohromující,“ vzpomíná Lawson Devries, generální partner společnosti Grotech Ventures. „Jasně se ukázalo, že společnost Cloverly se nejen etablovala jako globální lídr na velkém trhu, ale že přináší svým zainteresovaným stranám skutečnou hodnotu a pozitivně ovlivňuje všeobecný boj proti změně klimatu. Jsme nadšeni, že se na tom můžeme podílet.“

„Sledovat vývoj společnosti Cloverly od dob jejího seed financování bylo pozoruhodné,“ vzpomíná Vasant Kamath ze společnosti Tech Square Ventures, která byla původním hlavním investorem společnosti Cloverly. „To, jak se produkt i tým během několika málo let rychle rozrostly v aktéry světové úrovně, je důkazem jejich neustálých inovací, které mají za cíl uspokojit tuto zásadní potřebu trhu.“

O společnosti Cloverly

Společnost Cloverly zahájila svou činnost jako první API rozhraní pro uhlíkové kredity a v současnosti je nejpokročilejší digitální infrastrukturou zajišťující dobrovolné trhy s uhlíkem. Společnosti Cloverly, jejímž posláním je rozšiřovat opatření v oblasti klimatu s velkým dosahem, dnes důvěřuje více než 200 podniků po celém světě ze sféry finančních služeb, technologií, ESG / uhlíkového účetnictví, dodavatelského řetězce, elektronického obchodu a dalších, přičemž platformu Cloverly využívají ke správě svých operací s uhlíkovými kredity desítky předních tvůrců a dodavatelů projektů. Další informace naleznete na adrese http://launch.cloverly.com/home.

O společnosti Grotech Ventures

Společnost Grotech Ventures byla založena v roce 1984 a je předním raným investorem do technologických společností s vysokým potenciálem. Grotech vyhledává inovativní investice v rané fázi ve všech technologických odvětvích a pokračuje v investicích a zvyšování hodnoty během celého životního cyklu každé společnosti v portfoliu. Disponuje silnou kombinací finančního zázemí, vztahů v oboru a rovněž hlubokých odborných a provozních znalostí pro urychlení růstu. Společnost Grotech s vázaným kapitálem ve výši více než 1 miliardy dolarů podporuje podniky v počátečním stadiu rozvoje prostřednictvím investic od 500 000 dolarů. Další informace najdete na adrese http://www.grotech.com.

Kontakt pro média: press@cloverly.com

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1557052/Cloverly_Logo.jpg

Reklama

Doporučujeme

Kuba je připravena jednat s USA, trvá však na respektování své suverenity

Kuba je podle svého prezidenta Miguela Díaze-Canela připravena jednat se Spojenými státy, informovala dnes agentura AFP. Díaz-Canel však trvá na tom, že rozhovory musí probíhat z pozice rovnocenných partnerů a s respektem ke kubánské státní suverenitě. Kuba v posledních měsících čelí výhrůžkám ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten po únosu venezuelského prezidenta Nicolása Madura do USA zajistil, aby Venezuela přestala na ostrov vyvážet ropu, která je pro energetický sektor Kuby zásadní.

Desítky kojenců v Británii se přiotrávily kontaminovanou dětskou výživou

Britské zdravotnické úřady prověřují 36 případů podezření na otravu kojenců poté, co byly z trhu staženy některé šarže kojenecké výživy firem Nestlé a Danone. Důvodem je kontaminace toxinem cereulidem, který může vyvolat akutní zažívací potíže.

Druhé kolo rozhovorů Ukrajiny a Ruska v Abú Zabí skončilo bez průlomu

Ukrajina a Rusko uzavřely druhý den jednání v Abú Zabí bez dohody o ukončení války. Nejhmatatelnějším výsledkem je dohoda o výměně zajatců, která přinesla aspoň jeden konkrétní bod uprostřed dlouhého seznamu sporů. Zároveň to ukazuje, že kontakt mezi oběma stranami se po měsících znovu rozběhl na vyšší úrovni.

Tusk je v Kyjevě, Polsko chystá konferenci o rekonstrukci Ukrajiny

Polský premiér Donald Tusk zahájil návštěvu Kyjeva, na níž ho doprovází ministr financí Andrzej Domański, jenž připravuje mezinárodní konferenci o rekonstrukci Ukrajiny. Ta se má konat v červnu v Gdaňsku. Napsal to dnes ráno server Onet s odvoláním na kancelář polského předsedy vlády. Polskou delegaci přivítal na nádraží ukrajinský ministr zahraničí Andrij Sybiha a následně se ministerský předseda podle agentury PAP sešel s prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Tchaj-wan uvítal telefonát Trumpa a Si Ťin-pchinga jako krok ke stabilitě

Tchaj-wan dnes uvítal telefonický rozhovor mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho čínským protějškem Si Ťin-pchingem, který podle něj přispěje ke stabilizaci regionu. Děje se tak v době, kdy Čína zvyšuje vojenský tlak na tento de facto nezávislý ostrov, který si nárokuje. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Rusko v noci zaútočilo na Ukrajinu 183 drony a dvěma balistickými raketami

Rusko v noci dnešek zaútočilo na Ukrajinu dvěma balistickými raketami a 183 drony. Na síti Telegram o tom informovalo ukrajinské letectvo. Kyjevský primátor Vitalij Kličko podle agentury Reuters řekl, že v hlavním městě ruské drony zranily nejméně dva lidi. Ukrajinský vicepremiér Oleksij Kuleba dopoledne na Telegramu napsal, že rozsáhlým útokům čelila železniční infrastruktura v Sumské oblasti.

Mohli jsme být jemnější. Imigrační agenti se stahují z Minneapolisu

Možná by se nám hodil jemnější přístup, přiznal o své imigrační politice americký prezident Donald Trump v rozhovoru s moderátorem televize NBC, zatímco začalo stahování části federálních imigračních agentů z města Minneapolis. Také upozornil, že kampaň se zaměřila výhradně na „zločince".

EU obnovila schvalování obchodní dohody s USA

Zákonodárci Evropské unie (EU) se ve středu dohodli na obnovení schvalování obchodní dohody s USA. V případě narušení suverenity Evropy nebo nových celních hrozeb však může být její platnost v budoucnu pozastavena. Americký prezident Donald Trump stáhl své celní hrozby týkající se zemí, které se postavily jeho snaze získat Grónsko.

Počet labutí s ptačí chřipkou v údolí Temže roste

Ptačí chřipka znovu zasahuje britské řeky. Záchranáři i dobrovolníci hlásí desítky mrtvých a nemocných labutí v hrabství Berkshire a okolí Temže. Nákaza se šíří rychle a budí obavy, že skutečný rozsah je větší, než ukazují oficiální čísla.

Bejlek vyřadila Ostapenko a je ve čtvrtfinále v Abú Zabí

Sára Bejlek si na turnaji v Abú Zabí připsala největší výhru kariéry. Ve druhém kole porazila grandslamovou šampionku Jelenu Ostapenko 6:4 a 6:3 a poprvé postoupila do čtvrtfinále na akci kategorie WTA 500.

KOMENTÁŘ: Tuhle evropskou akcii chtěl každý. Kdysi hvězdný titul ztratil za den pětinu hodnoty

Dánskou farmaceutickou společnost Novo Nordisk potkala na burze další kalamita. Během 24 hodin odepsala téměř pětinu své hodnoty. Stojí za tím vyjádření firmy, která odvážně předpověděla mimořádně slabý rok. Novo Nordisk přitom patřil mezi zjevení mezi evropskými akciemi a v portfoliu ho chtěl každý.

Banky a kryptofirmy se v USA nepohnuly v pravidlech pro stablecoiny

Jednání v Bílém domě, které mělo rozhýbat zablokovanou americkou legislativu pro kryptoměny, skončilo bez dohody. Proti sobě stojí velké banky a kryptofirmy hlavně kvůli tomu, jestli budou moci stablecoiny vyplácet úroky a jiné odměny.

Eli Lilly zvedá výhled na rok 2026 díky boomu léků na hubnutí

Eli Lilly vstoupila do roku 2026 v roli jedné z nejrychleji rostoucích farmaceutických firem světa. Tržby táhnou hlavně injekce Zepbound na obezitu a Mounjaro na cukrovku, jejichž prodeje dál prudce rostou, i když firma zároveň počítá s tlakem na ceny. Investoři na čísla zareagovali okamžitě a akcie v předobchodní fázi posílily.

V Abú Zabí začalo druhé kolo rozhovorů mezi Ukrajinou, Ruskem a USA

V Abú Zabí dnes začalo druhé kolo rozhovorů mezi ukrajinskými a ruskými činiteli, které zprostředkovávají Spojené státy s cílem ukončit válku, jíž rozpoutalo před takřka čtyřmi lety Rusko proti Ukrajině. O zahájení jednání informoval vedoucí ukrajinské delegace Rustem Umerov na platformě Telegram. "Proces jednání začal v třístranném formátu: Ukrajina, USA a Rusko. Dále bude práce v oddělených skupinách, poté je plánovaná společná synchronizace pozic," uvedl předseda ukrajinské bezpečnostní rady Umerov na sociální síti a dodal, že cílem je dosáhnout důstojného a trvalého míru.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama