Reklama

Jak poznat dobrý street food ve Vietnamu

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Vietnam má jednu z nejlepších street food kultur na světě. Lidé zde potřebují rychlá, levná a chutná jídla, aby mohli pokračovat ve svém nabitém dni. Turisté však váhají. Jak poznat dobrý street food ve Vietnamu?

Dávejte si pozor na pár následujících věcí.

Jedí tam místní?

Toto je zdaleka nejdůležitější pravidlo. Hledejte místa, kde se stravují místní podnikatelé, studenti, lidé z okolí. Reputace znamená ve Vietnamu všechno a slovo se rychle šíří, pokud existuje nějaké pouliční jídlo, které není bezpečné. Pokud tam jedí místní obyvatelé, pak můžete bez obav i vy.

Vozíky s občerstvením patřící k restauracím

Mnoho potravinářských vozíků, které vidíte na ulicích ve Vietnamu, vlastní a provozuje nedaleká restaurace. Tyto restaurace jsou obvykle rodinné, což znamená, že pravděpodobně podnikají už dlouho. Z toho vyplývá, že vaří dobré a cenově dostupné jídlo.

Podívejte se na ingredience

Obecně platí, že pokud ingredience nevidíte, měli byste se zamyslet. Naštěstí drtivá většina míst ve Vietnamu má všechny své ingredience vystavené. Podívejte se, abyste zjistili, zda mezi nimi není něco, co nechcete. Na pohled také poznáte, zda je vše čerstvé.

Máte-li pochybnosti, požádejte o radu

Klidně se zeptejte na doporučení, pokud máte strach experimentovat. Jednodušší je, když víte, co konkrétně chcete jíst. Místní vám pak snadněji poradí. Takže si udělejte přehled a zkoušejte i nové věci.

Chtějte vidět přípravu

Měli byste se držet míst, kde se jídlo připravuje na otevřeném prostranství. Většina vietnamského street food se připravuje krátce, takže není důvod, proč by jídlo neměli připravovat před vámi. Především důvěřujte svým očím. Pokud to nevypadá lákavě, existuje velká šance, že váš žaludek bude souhlasit…

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Dovolená
V poslední době je kvůli pandemii covid-19 těžké plánovat dovolenou předem. Výhodou je, že se dají sehnat skvělé nabídky na „last minute“. Jak? Přečtěte si naše tipy.
jak cestovat pomalu
Už máte dost hektického pobíhání mezi památkami a chtěli byste si jednou na dovolené opravdu odpočinout? Přečtěte si naše tipy, jak cestovat pomalu.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama