-2.3 C
Czech
Pondělí 9. února 2026
Protext ČTKSkupina SolidSun flexibilně reaguje na turbulentní změny na trhu s FVE. Instalační...

Skupina SolidSun flexibilně reaguje na turbulentní změny na trhu s FVE. Instalační kapacity navýšila o 250 %

Praha 26. ledna 2023 (PROTEXT) – Turbulentní vývoj na energetickém trhu, jehož jsme v posledních dvou letech svědky, zvýšil zájem o obnovitelné zdroje energie, zejména o fotovoltaické elektrárny. Vysokou poptávku po svých službách zaznamenala i skupina SolidSun, přední poskytovatel komplexního řešení fotovoltaik pro soukromé i firemní objekty. Na nastalou situaci okamžitě zareagovala, například navýšením instalačních kapacit – ve výsledku o 250 % ve srovnání s rokem 2021.

Skokový růst cen energií na podzim roku 2021 výrazně zvýšil zájem o obnovitelné zdroje energie. Růst poptávky byl enormní a za tak krátkou dobu nebylo možné navýšit instalační kapacity v potřebné míře. Tato nerovnováha mezi poptávkou a realizačními týmy vedla k prodloužení termínů realizací. „Zakládáme si na férovém přístupu k zákazníkům, a proto jsme raději na začátku roku 2022 dočasně omezili příjem nových zakázek na únosnou míru, abychom přísun klientů vybalancovali v závislosti na množství instalačních kapacit,“ říká Martin Palarčík, generální ředitel skupiny SolidSun.

Vývoj v dalších měsících ukázal, že se tato strategie vyplatila. Minulý rok nebyl jednoduchý ani z hlediska dodávek menších komponent. Nicméně díky přímému napojení na výrobce se vše podařilo vyřešit včas. „Jsem na naši skupinu pyšný. Na dramatický vývoj na trhu jsme reagovali flexibilně a díky včasnému náboru nových pracovníků jsme v roce 2022 zvládli úspěšně dokončit přes 3000 zakázek, což je třikrát více než v roce 2021,“ komentuje Martin Palarčík.

Instalační kapacity skupina navýšila celkem o 250 %, díky čemuž se jí podařilo snížit dobu instalace FVE na zhruba 3 až 5 měsíců v závislosti na oblasti. Do procesu pořízení fotovoltaiky pak vstupuje ještě třetí strana – distributor. „Od distributora potřebujete například kladné vyjádření o připojení vaší nové FVE do sítě a výměnu čtyřkvadrantového elektroměru,“ vysvětluje Martin Palarčík a pokračuje: „Ačkoliv konkurenční prostředí kvalitě služeb mnohdy prospívá, lidé by se neměli nechat zlákat nereálnými nabídkami nových, nezavedených firem, které navíc nenabízejí komplexní řešení.“

Fotovoltaická elektrárna je investice směřující do budoucna, a proto je pro zákazníky výhodnější vybrat si hned na začátku dlouhodobého a spolehlivého partnera. „Máme dlouholeté zkušenosti a za sebou více než 7200 instalací FVE. Zároveň klientům poskytujeme ucelenou škálu služeb. Na základě dlouhotrvající platební spolehlivosti a veřejně dostupné auditované účetní závěrky s výrokem ‚bez výhrad‘ jsme získali rating AA, což je hodnocení nezávislou agenturou Dun & Bradstreet, která se zabývá kredibilitou firem v ČR i v zahraničí,“ dodává Martin Palarčík.

V současné době má skupina navíc ve skladových zásobách všechny potřebné instalační komponenty, a to v hodnotě stovek milionů korun. Díky férovému přístupu a finanční stabilitě si klienti i zaměstnanci můžou být vždy jisti, že skupina dostojí všem svým závazkům.

Kontakt pro média:

Kristýna Dolejšová

Account Manager

Stance Communications, s.r.o.

e-mail: kristyna.dolejsova@stance.cz

Reklama

Doporučujeme

Japonská vládní koalice bude mít po volbách podle NHK dvoutřetinovou většinu

Japonská vládnoucí koalice premiérky Sanae Takaičiové po dnešních předčasných volbách do dolní komory parlamentu získala dvoutřetinovou většinu nejméně 310 z 465 křesel. Oznámila to japonská stanice NHK, která vychází ze svých prognóz založených na názorech hlasujících, zpráv ze sčítacích středisek a dalších zdrojů. Dvoutřetinová většina vládě umožní přehlasovat horní komoru, v níž většinu nemá.

Pád Lindsey Vonn přerušil olympijský sjezd

Lindsey Vonn na olympijském sjezdu v Cortině d’Ampezzo vážně spadla a byla z trati transportována vrtulníkem. Američanka nastoupila navzdory nedávnému zranění kolene, závod musel být na desítky minut přerušen.

Zelenskyj uvalil sankce na dodavatele součástek pro ruské zbraně

Ukrajina zavádí nové sankce proti firmám, které vyrábějí nebo zprostředkovávají součástky používané v ruských střelách a dronech. Opatření se týká desítek společností i jednotlivců ze zahraničí a má zasáhnout cesty, kterými Rusko podle Kyjeva dál získává kritické komponenty navzdory už platným omezením.

Írán bude obohacovat uran i za cenu války, prohlásil šéf jeho diplomacie

Írán se nevzdá obohacování uranu ani v případě "války". Řekl to dnes podle agentury AFP íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí. Vojenský tlak ze strany Spojených států podle něj Teherán nevyděsí. V souvislosti s posilováním vojenské přítomnosti USA v Perském zálivu pak šéf íránské diplomacie prohlásil, že americkým vojenským tlakem se Teherán nenechá vystrašit.

Maděrová vyhrála v Livignu olympijské zlato

Zuzana Maděrová získala pro Česko první zlatou medaili ze zimních olympijských her v Miláně a Cortině. V paralelním obřím slalomu v Livignu zvládla finále proti Rakušance Sabine Payer a vyhrála s výrazným náskokem. Česká výprava tak slaví hned na startu her, zatímco Ester Ledecká končila v téhle disciplíně už ve čtvrtfinále.

Portugalci volí příštího prezidenta, favoritem je středolevicový Seguro

V Portugalsku dnes ráno začalo druhé kolo prezidentských voleb. O post soupeří středolevicový politik António José Seguro a šéf krajně pravicové strany Chega (Dost) André Ventura. Všeobecně se očekává, že zvítězí Seguro, nicméně výsledek krajně pravicového politika bude podle agentury AFP pozorně sledován.

Moskva oznámila zadržení muže, který podle ní postřelil zástupce šéfa GRU

Ruská tajná služba FSB dnes oznámila zatčení muže, který podle ní v pátek postřelil zástupce šéfa ruské vojenské rozvědky GRU Vladimira Alexejeva. Informovala o tom agentura Interfax. Ruský občan byl podle FSB zadržen v Dubaji a Spojené arabské emiráty ho předaly ruské straně. Další dva ruské občany tajná služba označila za spolupachatele. Jedním z nich je žena, která podle Moskvy odjela na Ukrajinu.

Ukrajina informuje po ruských nočních útocích o zraněných

O několika zraněných informují ukrajinské úřady po ruských útocích v noci na dnešek. V sobotu na Ukrajině zemřelo kvůli ruským útokům podle úřadů nejméně šest lidí. V noci na dnešek Rusko na Ukrajinu zaútočilo 101 drony, z nichž protivzdušná obrana 69 zneškodnila, uvedlo ukrajinské letectvo. Moskva ráno oznámila noční sestřelení 22 ukrajinských dronů.

Mýty o obnovitelné energii neplatí

Obnovitelné zdroje už dávno nejsou okrajová záležitost. Přesto kolem nich koluje spousta polopravd. Lidé často slyší, že jsou drahé, nespolehlivé nebo škodí přírodě. Realita roku 2025 a 2026 vypadá jinak.

Japonsko se chystá k volbám, pravicová premiérka v nich chce posílit koalici

V Japonsku v neděli začínají předčasné volby do dolní komory parlamentu, Sněmovny reprezentantů. Vyhlásila je konzervativní premiérka Sanae Takaičiová, která chce využít své nebývalé popularity mezi mladými voliči k dosažení mnohem výraznější parlamentní většiny pro vládní koalici v čele s její Liberálnědemokratickou stranu (LDP). To by jí mohlo dát rozhodující mandát k uskutečnění plánů na oživení upadající ekonomiky nebo na posilování obrany, které by mohlo vést k dalšímu zesílení napětí ve vztazích Tokia s Čínou. Vzhledem k časovému posunu se volební místnosti otevřou dnes ve 23:00 SEČ.

USA chtějí, aby válka mezi Ruskem a Ukrajinou skončila do června

Spojené státy chtějí, aby Ukrajina a Rusko ukončily válku do června, řekl podle agentur AP a AFP ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa podle něj pravděpodobně vyvine na obě strany v této souvislosti tlak. Američané také podle něj navrhli, aby se vyjednávací týmy Ukrajiny a Ruska setkaly příště v USA, pravděpodobně v Miami.

Sybiha odmítl ukrajinskou účast v postřelení zástupce šéfa ruské GRU

Ukrajinský ministr zahraničí Andrij Sybiha popřel, že by Ukrajina stála za postřelením zástupce šéfa ruské vojenské rozvědky GRU Vladimira Alexejeva. Informovala o tom agentura Reuters. Ze zodpovědnosti za pokus o atentát na vysoce postaveného vojenského ruského činitele Ukrajinu v pátek obvinil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov, jenž bez důkazů tvrdil, že se Kyjev snaží narušit mírová jednání.

První zasedání Trumpovy Rady míru je plánováno ještě v tomto měsíci

Bílý dům plánuje první setkání lídrů takzvané Rady míru, kterou založil americký prezident Donald Trump, na 19. února ve Washingtonu. Informoval o tom v pátek server Axios s odvoláním na amerického činitele a diplomaty ze čtyř zemí, kteří jsou členy rady. Setkání se má zabývat situací v palestinském Pásmu Gazy, kde od loňského října platí křehké příměří mezi Izraelem a teroristickým hnutím Hamás na základě Trumpova mírového plánu.

Rusko podniklo další rozsáhlý útok na ukrajinskou energetiku

Rusko v noci na dnešek podniklo další rozsáhlý úder na ukrajinská energetická zařízení, útok pokračuje, uvedl ráno na telegramu ukrajinský ministr energetiky Denys Šmyhal. Energetici jsou podle něj připraveni zahájit opravy, jakmile to bezpečnostní situace dovolí. Celkový rozsah útoku zatím není znám, ukrajinské letectvo v noci a ráno varovalo před hrozbou ruských střel i dronů.

Česká výprava zaujala, Vanity Fair ji dal do své top pětky

Móda si na zahájení zimní olympiády Milano Cortina na chvíli ukradla pozornost sportu. Vanity Fair vybral pět reprezentací, které při nástupu výprav na stadionu San Siro zaujaly nejvíc tím, co měly na sobě.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama