Reklama
3.5 C
Czech
Sobota 21. března 2026
Protext ČTKS HOT WHEELS na vlně adrenalinu a lásce ke sportu

S HOT WHEELS na vlně adrenalinu a lásce ke sportu

Praha 5. září 2024 (PROTEXT) – HOT WHEELS není jen nejprodávanější hračkou na světě, HOT WHEELS je životní styl.

Auta HOT WHEELS znamenají skvělou zábavu, ale zároveň jsou symbolem závodění, úspěchů, tvrdé dřiny a pocitu vítězství. Proto právě značka HOT WHEELS již mnoho let podporuje unikátní školní akci s názvem HOT WHEELS SCHOOLMANIE, na kterou pak s nástupem nového školního roku navazuje akce HOT WHEELS BACK TO SCHOOL.

SEZNAM ZASTÁVEK BACK TO SCHOOL

5. 9. 2024 – Chrudim, ZŠ U Stadionu

6. 9. 2024 – Vlašim, ZŠ Sídliště

10. 9. 2024 – Újezd u Prahy, ZŠ Masarykova

11. 9. 2024 – Mariánské lázně, ZŠ Úšovice

12. 9. 2024 – Zaječov, ZŠ a MŠ Zaječov

Na vlně adrenalinu, ale bezpečně

Oba projekty jsou sportovně motivačním programem určeným žákům základních škol, jsou plné racingu, BMX triků a především lásky k pohybu a rychlosti.

Autoři projektu si kladou za cíl vést děti k tomu, aby se ve volném čase více věnovaly pohybu. V dnešní době je čím dál těžší odtrhnout školáky od displejů, ze zajetí elektronických her a online komunikace, která je bombarduje na každém kroku. Na pohyb a rozvíjení dalších dovedností připadá v jejich harmonogramu zoufale málo času. Netřeba připomínat, že ruku v ruce s nedostatkem pohybu jde obezita, ale i například nespavost, poruchy koncentrace i další psychické potíže.

Naštěstí dnes existuje také spousta možností, jak děti zlákat k fyzickým aktivitám a sportu. V rámci jarního i podzimního projektu podporovaného značkou HOT WHEELS dostanou děti a mládež skvělou příležitost otestovat si pod vedením Jenyho Valenty – www.vsaxtreme.cz a dalších zkušených instruktorů atraktivní disciplíny, jako je například freestyle scooter, freestyle BMX, parkour, racing či cyklistika.

Zažijí závodění, radost z rychlosti a dobrodružnou atmosféru spolu s HOT WHEELS, vyzkoušejí si něco nového a možná v sobě objeví i soutěžního ducha a nadšení pro dosud neznámý adrenalinový sport.

Pochopitelně ale vždy za dodržení všech bezpečnostních pravidel, ostatně bezpečnost je jedním z důležitých poselství akce a instruktoři vedou kluky a holky k tomu, aby brali používání helmy a chráničů opravdu vážně.

Toto a mnohé další předává dětem ambasador na slovo vzatý, Maty Pekárek. Maty Pekárek je nadějný sportovec, který v letošním roce sbírá jednu cenu za druhou. Ve freestyle scootering zvítězil na Mistrovství ČR jak na minirampě, tak také v parkuru a počátkem září v disciplíně street. V této disciplíně se hodnotí technické provedení a náročnost jednotlivých skoků a triků na koloběžce.

Jeho vítězství nebyly velkým překvapením, protože v minulosti stanul opakovaně na stupních vítězů během evropských i světových šampionátů.

 

Zdroj: Presstige Communication

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Reklama

Doporučujeme

USA a Izrael podle Íránu zaútočily na íránské zařízení na obohacování uranu

Izrael a Spojené státy dnes ráno provedly útok na zařízení na obohacování uranu v íránském Natanzu. K úniku radioaktivity nedošlo a obyvatelé v okolí zařízení nebyli ohroženi, napsala s odvoláním na íránskou agenturu Tasnim agentura Reuters.

Při dronovém útoku v Bagdádu byl zasažen areál diplomatické mise USA

Při dronovém útoku byl v noci na dnešek zasažen areál v blízkosti mezinárodního letiště v Bagdádu, který patří americké diplomatické misi. Podle agentury Reuters byl z místa hlášen požár. K útoku se přihlásilo proíránské šíitské uskupení Asháb al-Kahf, které popírá vazby na jiné proíránské milice v Iráku. Irácké zpravodajské služby později informovaly, že při jiném dnešním dronovém útoku byl zabit jejich důstojník.

Írán vypálil balistické střely na 4000 km vzdálenou americkou základnu

Írán vyslal dvě balistické střely na společnou americko-britskou vojenskou základnu na atolu Diego García v Indickém oceánu, napsal deník The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na nejmenované americké činitele. Později informaci přinesla i polooficiální íránská agentura Mehr, podle níž jde o důkaz, že mají íránské rakety větší dostřel, než dosud soudil Západ. Ani jedna ze střel cíl, který je od íránského území vzdálen asi 4000 kilometrů, nezasáhla. Deník neupřesnil, kdy Írán útok provedl. Bílý dům ani britské ministerstvo obrany se k informaci podle agentury Reuters prozatím nevyjádřily.

Ukrajina na Rusko vyslala 283 dronů, ukrajinská Černihivská oblast je bez proudu

Ukrajina v noci na dnešek vyslala na Rusko 283 bezpilotních letounů, což je jeden z nejvyšších počtů od začátku konfliktu. S odvoláním na ruské ministerstvo obrany to napsala agentura AFP. Ruské drony naopak zabily nejméně dva lidi ve městě Záporoží na jihovýchodě Ukrajiny a většinu Černihivské oblasti na severu země připravily o elektřinu, dodaly agentury Reuters a AP. Ukrajina se od února 2022 brání ruské vojenské invazi a podniká odvetné údery.

Porota uznala Muska vinným z klamání investorů Twitteru

Elon Musk u federálního soudu v San Franciscu prohrál spor s bývalými investory Twitteru. Porota rozhodla, že během převzetí sociální sítě v roce 2022 zveřejňoval zavádějící výroky, které poškodily akcionáře a srazily cenu akcií.

Muchová v Miami vydřela postup do třetího kola

Karolína Muchová zvládla na turnaji v Miami těžký zápas s Camilou Osorio a po obratu postoupila do třetího kola. Česká tenistka porazila Kolumbijku 4:6, 6:2 a 7:5. V den, který se pro české hráčky nevyvíjel dobře, odvrátila nepříjemný scénář a zůstala ve hře spolu s Marií Bouzkovou.

Česko podpořilo prohlášení k bezpečnosti v Hormuzském průlivu

Česká republika se připojila ke společnému prohlášení států, které chtějí podpořit bezpečnou plavbu Hormuzským průlivem. Skupina zemí zároveň vyzvala Írán, aby přestal s útoky na obchodní lodě, civilní infrastrukturu i s dalšími kroky, které provoz v této klíčové námořní trase blokují.

Tenerife vyhlásilo kvůli bouři Therese stav nouze

Tenerife zasáhla bouře Therese, která na Kanárské ostrovy přinesla silný vítr, vydatný déšť i sněžení ve vyšších polohách. Úřady vyhlásily stav nouze, uzavřely některé silnice a zrušily část veřejných akcí.

Zlato i stříbro dál kolísají

Ceny zlata a stříbra v pátek výrazně kolísaly a oba kovy míří k citelné týdenní ztrátě. Investoři sledují hlavně další vývoj války s Íránem, pohyb cen ropy a obavy z vyšší inflace i delšího období vyšších úrokových sazeb.

Vlna veder na západě USA by bez lidského přičinění nebyla možná

Vlna extrémních veder, která v těchto dnech zasáhla západ Spojených států, není jen dalším výkyvem počasí. Podle vědců by byla bez klimatické změny způsobené člověkem prakticky nemožná. Teploty v některých oblastech vystoupaly až o 17 stupňů Celsia nad dlouhodobý průměr a lámou rekordy napříč desítkami měst od Kalifornie po Missouri.

Po požáru v jihokorejské továrně je zraněno 55 lidí, dalších 14 je pohřešováno

Při požáru ve dvou budovách továrny na automobilové díly v jihokorejském městě Tedžon bylo dnes zraněno nejméně 55 lidí, z toho 24 vážně. Do akce bylo nasazeno přes 500 hasičů a členů záchranných složek, vozidla s vodními děly nebo hasičští roboti. Po 14 osobách se stále pátrá, napsaly tiskové agentury.

Izrael v odvetě za útoky na drúzy zaútočil na velitelské centrum na jihu Sýrie

Izraelská armáda v noci na dnešek zaútočila na velitelské centrum a sklady zbraní ve vojenských areálech na jihu Sýrie. Učinila tak v reakci na útoky na menšinu drúzů ve městě Suvajda, napsala agentura Reuters. Jde o první izraelský úder na Sýrii za současné války proti Íránu, kterou Izrael a Spojené státy zahájily 28. února, uvedla agentura AP.

Rafinerii v Kuvajtu opět zasáhly drony, íránské útoky hlásí i další země Zálivu

V kuvajtské rafinerii Míná al-Ahmadí dnes ráno znovu vypukl požár po dronových útocích. Oznámila to podle tiskových agentur státní ropná společnost KPC. Oběti hlášeny nejsou. Odvetným útokům Íránu v bezmála třítýdenní americko-izraelské válce proti islámské republice dnes ráno čelily také další arabské země Perského zálivu jako Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty či Bahrajn, napsala agentura AP.

Bitcoin překonal 71 000 dolarů, směr trhů dál určuje ropa

Bitcoin v pátek posílil a krátce překonal hranici 71 tisíc dolarů, když se kryptotrh zotavil z předchozí volatility spojené s prudkým růstem cen ropy a napětím na Blízkém východě. Aktuální vývoj přitom podtrhuje rostoucí citlivost digitálních aktiv na makroekonomické faktory, zejména energetické trhy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama