e-SportsRekordní tažení u konce! 15letý zázrak ve FIFĚ padl. Šňůra se zastavila...

Rekordní tažení u konce! 15letý zázrak ve FIFĚ padl. Šňůra se zastavila na 535 zápasech

Říká se, že každá legrace jednou končí. Nutno ale říct, že tahle trvala teda pořádně dlouhou dobu. Dánský zázrak Anders Vejrgang patří ve FIFĚ už ve svých 15 letech ke světové třídě. A nový rekord má na svědomí právě on. Bez porážky procházel Víkendovou ligu téměř 18 týdnů.

Takovou sérii vítězství FIFA ještě nezažila. Virtuóz s ovladačem v ruce působí v týmu RB Lipska a oficiálních turnajů se nemůže účastnit až do svých 16 let. Nedávno oslavil teprve patnácté narozeniny a hraje tak, co se dá. Víkendovou ligu ve FIFĚ 21 si naprosto podmanil a zastavil se na čísle 535.

Už před časem udivoval svět svými výsledky. Nejprve 30 výher v řadě, najednou z toho bylo 300. A Dán nehodlal přestávat. Tedy až do osudného zápasu. Už dvě bitvy před premiérovou porážkou se začal trápit.

Nejprve sice otočil poločasový nepříznivý stav a 7 góly obrátil otěže mače na svou stranu. Nad jeho síly byl ale nakonec ne zrovna silný a nepříjemný soupeř Damesheet a Dán prohrál výsledkem 1:5. Vejrgang se i tak zapsal do historie. 535 zápasů v řadě? To se ještě nikdy předtím nestalo.

„Je to takový „wonderkid“, o kterém víkend co víkend čteme v tom samém smyslu, že svůj rekord prodloužil o dalších 30 výher a už se jen čeká, jestli FIFU 21 projde celou bez porážky. Já si myslím, že je to dost reálné,“ vyjadřoval se na jeho adresu v exkluzivním rozhovoru pro WN24.cz sparťanský legionář ve FIFĚ Emerickson.

Celou sezonu bez porážky sice dánský král neprošel. I tak ale tučným písmem vyryl své jméno do historických kronik oblíbeného fotbalového simulátoru od EA. Co bude dál? To je celkem jasné. Vejrgang nehodlá s kosením soků skončit a do 16. narozenin a zápisu do oficiálních turnajů chce pořádně trénovat.

Ve výběru „Die Rotten Bullen“ zatím nemá ani pořádnou smlouvu a bonusy dostává maximálně v podobě nákupů těch nejlepších hráčů do své jedenáctky. Očekává se ale, že v budoucnu jistě pohádkový kontrakt dostane. Nechme se překvapit, kam jeho kroky budou směřovat dál.

Nemít ale v 15 letech ve FIFĚ konkurenci? To musí být neskutečný nápor na psychiku.

Doporučujeme

Evropa může kvůli nedostatku paliva sáhnout po amerických zásobách

Evropské aerolinky by mohly začít více využívat letecké palivo vyráběné ve Spojených státech. Důvodem jsou obavy z možného nedostatku paliva po narušení dodávek z oblasti Perského zálivu. Situaci komplikuje válka USA a Izraele s Íránem, která už výrazně zvedla cenu paliva pro evropské dopravce.

EK: Aerolinky kvůli drahému palivu nesmějí zpětně zdražovat letenky

Aerolinky kvůli růstu cen paliva způsobenému válkou na Blízkém východě nesmějí dodatečně navyšovat ceny již zakoupených letenek prostřednictvím palivových příplatků. Dopady války v Íránu na trh s leteckým palivem nejsou natolik závažné, aby ospravedlnily plošné omezení práv cestujících. Uvedla to Evropská komise v nových pokynech pro dopravní sektor EU vytvořených s ohledem na současnou krizi na Blízkém východě.

Hasiči u elektrárny v Černobylu bojují s rozsáhlým lesním požárem

V uzavřené zóně Černobylské jaderné elektrárny bojují podle ukrajinských úřadů hasiči s rozsáhlým lesním požárem. Ten vypukl ve čtvrtek v důsledku pádu dronu na území tamní rezervace. Dnes se požár rozšířil na odhadovanou plochu přibližně 1100 hektarů, práci hasičů ztěžují nárazy větru a obtížný terén. Podle agentury AFP nebyl zaznamenán žádný nárůst radioaktivity.

Pachatelé zajali rukojmí při přepadení banky v Sinzigu na západě Německa

Pachatelé zajali rukojmí při přepadení pobočky banky Volksbank ve městě Sinzig ve spolkové zemi Porýní-Falc na západě Německa. Na místě zasahuje velký počet bezpečnostních složek, píše agentura DPA s odvoláním na policii. Ta se domnívá, že mezi rukojmími nejsou klienti banky. Nic podle policie nenaznačuje, že jsou na místě mrtví či zranění. Jedním ze zajatých je řidič vozidla, které převáželo peníze.

V Realu Madrid vypukl konflikt mezi Valverdem a Tchouaménim

Atmosféra v Realu Madrid houstne. Podle informací ze Španělska se během posledních dnů dostali do ostrého konfliktu Federico Valverde a Aurélien Tchouaméni. Napětí mělo vyvrcholit dvěma potyčkami na tréninku, po kterých skončil uruguayský záložník v nemocnici s poraněním hlavy. Klub už zahájil disciplinární řízení a situaci řeší interně.

Rusko podle Kyjeva útočilo na frontě, Moskva ohlásila stovky ukrajinských dronů

Rusko v noci útočilo na ukrajinské pozice na frontě a vyslalo nad Ukrajinu drony, napsal dnes na telegramu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ukrajinské síly podle něj zasáhly mimo jiné ropné zařízení v ruské Jaroslavli. Obě země se navzájem obviňují z porušení příměří, které Moskva jednostranně vyhlásila v souvislosti s oslavami konce druhé světové války. Rusko ohlásilo stovky sestřelených ukrajinských dronů, Kyjev podle něj útočil na vojenské i civilní cíle.

Tři turisté zahynuli a po deseti se pátrá po výbuchu sopky ve východní Indonésii

Tři turisté zahynuli a po dalších deseti se dále pátrá po dnešním výbuchu sopky na ostrově Halmanera ve východní Indonésii. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na policii. Záchranáři původně uváděli, že hledají 20 pohřešovaných turistů, z nichž devět je singapurské národnosti. Oblak dýmu po ranní erupci vulkánu stoupá kilometry vysoko.

WHO: Letuška hospitalizovaná v Amsterdamu měla negativní test na hantavirus

V Amsterodamu hospitalizovaná letuška, která vykazovala možné příznaky nákazy hantavirem, na něj měla negativní test, oznámila dnes podle tiskových agentur Světová zdravotnická organizace (WHO). Nizozemka zaměstnaná u letecké společnosti KLM přišla do kontaktu s infikovanou 69letou ženou z výletní lodi MV Hondius, na níž nákaza v Atlantickém oceánu vypukla. Nakažená žena, rovněž Nizozemka, později zemřela v johannesburské nemocnici. Na nákazu dosud zemřeli tři cestující výletní lodi.

Soud rozhodl, že Trumpova nejnovější cla jsou nezákonná, částečně je zablokoval

Nejnovější globální desetiprocentní cla uvalená v únoru americkým prezidentem Donaldem Trumpem podle obchodního zákona z roku 1974 jsou nezákonná, rozhodl ve čtvrtek americký soud pro mezinárodní obchod. Zablokoval je však pouze pro dva soukromé dovozce a americký stát Washington. Rozhodnutí soudu ponechává dočasné celní poplatky, které by měly vypršet v červenci, v platnosti pro všechny ostatní dovozce, zatímco soudy projednají případné odvolání vládou. Píše o tom agentura Reuters.

Trump dal EU ultimátum, aby schválila obchodní dohodu s USA

Donald Trump pohrozil Evropské unii výrazným zvýšením cel, pokud do začátku července nesplní podmínky obchodní dohody se Spojenými státy. Nový termín stanovil na 4. července, tedy den amerického státního svátku.

SUV mění evropská města i klima

Evropa řeší, jak dál naložit s rostoucí oblibou velkých aut. SUV zabírají více místa, spotřebují více energie a při nehodách představují větší riziko. Tlak na změnu sílí ve chvíli, kdy města bojují se znečištěným ovzduším, přehříváním ulic i snahou dostat více lidí z aut do veřejné dopravy, na kola nebo na chodníky.

Austrálie obvinila dvě ženy spojené s ISIS ze zločinů proti lidskosti

Australské úřady obvinily tři ženy spojené s Islámským státem po jejich návratu ze Sýrie. Dvě čelí obvinění ze zločinů proti lidskosti kvůli údajně drženým otrokyním. Třetí žena čelí obvinění z podpory teroristické organizace.

Shakira představila píseň pro mistrovství světa 2026

Shakira připravila novou píseň pro mistrovství světa ve fotbale 2026. První ukázku představila prostřednictvím krátkého videa, které naznačuje podobu celé skladby. Navazuje tak na své předchozí projekty spojené s fotbalovými šampionáty.

Siniaková v Římě nevyužila devět mečbolů a končí

Kateřina Siniaková prožila v Římě jeden z nejbolestivějších zápasů sezony. Česká tenistka měla proti Anně Kalinskaya devět mečbolů, ani jeden ale neproměnila a po více než tříhodinové bitvě vypadla ve druhém kole. Naopak Linda Nosková postupuje dál, když bez větších problémů zvládla duel s Anastasií Zakharova.

Americká armáda zasáhla íránská vojenská zařízení

Hormuzský průliv zažil další vážnou eskalaci. Americká armáda tvrdí, že její lodě čelily íránským raketám, dronům a rychlým člunům. Teherán naopak obviňuje Washington z porušení příměří.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama