Reklama

Razie na Tour. Policie vtrhla do hotelu jednoho z týmů, ve hře je doping

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Už na konci tohoto týdne bude jasné, kdo vyhraje letošní ročník slavné Tour de France. Nejlépe nakročeno má zatím slovinský jezdec Pogačar, řeší se ale i jiná témata. Například to, že policejní jednotky dostaly za úkol prozkoumat hotel jednoho z týmů. Samozřejmě se mluví o dopingu.

Včerejší 17. etapa Tour de France shrnula celý letošní ročník. O prvenství si to rozdalo trio závodníků, kterým patří v průběžném pořadí první tři místa. Z vítězství se nakonec radoval první muž klasifikace Tadej Pogačar, jeho soci mu ale dýchají na záda.

Druhý skončil, a je i celkově, dánský mladík Vingegaard, třetí místo uhájil Kolumbijec Carapaz. Tzv. královskou etapu má celý peloton za sebou a je tak jasné, že teď se pojede o všechno. Do konce už toho příliš nezbývá.

Ale teď k trochu jinému tématu. Letos se pyšní parádní formou i tým Bahrain Victorious. Dařilo se mu na italském Giru a i ve Francii už dokázali dva jezdci proměnit svou fazónu v etapový triumf. Nad tým se teď ale stahují mračna.

A to kvůli poprasku, který způsobila francouzská policie. Ta vrhla do hotelu a pokojů závodníků. Neřekla sice proč, všem ale tak nějak jasné, že jde o doping. Policie se snažila najít informace o převozu, držení a dovozu zakázaných látek nebo prostředků bez lékařského oprávnění.

Bahrain jezdí skvěle!

A to je možná důvod, proč si ho policejní složky vytipovali. Na Giru skončil celkově druhý Caruso, který má dopingovou minulost, na Critériu du Dauphiné se blýskl etapovými výhrami Ukrajinec Padun a na Tour už dokázali vyhrát i Mohorič a Teuns.

K tomu navíc Holanďan Poels vede ve Francii bodování vrchařů. „Navštívila nás policie, která si vyžádala tréninková data a prohledala náš autobus,“ prozradil webu cyclingnews.com boss stáje Eržen. Dodal, že důvod nezná ani on ani nikdo z týmu.

„Po sedmnácté etapě na nás čekalo několik policistů. Povolení k prohlídce nám k přečtení nedali, ale vyhověli jsme jim ve všech požadavcích,“ doplnil ředitel technického sektoru u Bahrain Victorious Vladimir Miholjevič.

Zatím není jasné, co policisté u týmu našli, pokud se ale nepovolené aktivity prokážou, bude mít tým obrovský problém.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Kristiina Mäki
Velice povedené vystoupení na olympijský hrách v Tokiu má za sebou česká běžkyně Kristiina Mäki. Nejen, že ze sedmého místa postoupila do finále, k tomu ale navíc zpřelámala i 35 let starý národní rekord v běhu na 1500 metrů. Před 7 měsíci porodila, rozhodla se ale, že boty ještě na hřebík věšet nechce.
Odznáčky s Maem
Skandál je to o něco menší, i tak ale nadzvedl část sportovní veřejnosti. Čínské dráhové cyklistky ovládly v Tokiu týmový sprint a na slavnostní ceremoniál, kdy se předávali medaile, přišly v kombinézách s odznáčky vyobrazujícími Maa Ce-tunga. MOV žádá vysvětlení.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama