Více
  9.9 C
  Czech
  Úterý, 4 října, 2022

  Proč musíte prozkoumat Tunisko

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Střídání ročních období v Tunisku, s mírnými deštivými zimami, mírnými podzimy a jary a horkými léty, činí ze severoafrické země ideální destinaci v kteroukoli roční dobu.

  Mírné středomořské počasí nabízí návštěvníkům různé cestovatelské zážitky v každém ročním období: od chladného, ​​svěžího jara a horkého léta až po umělecké a taneční festivaly na podzim a výlety do pouště v zimě.

  Od revoluce v roce 2011 zaznamenalo Tunisko mnoho změn a země se pomalu otevřela cestovnímu ruchu. Dnes mohou návštěvníci zažít krásu této rozmanité země prostřednictvím eko ​​turistiky a pozorování divoké zvěře, elektronických tanečních akcí v poušti a uměleckých festivalů i ochutnávky místní kuchyně – směsi středomořských, berberských a židovských vlivů.

  Navštivte přírodní divy

  Jihozápadní část Tuniska je plná přírodních zázraků, jako je ohromující Chott el Djerid – největší slané jezero na Sahaře. Jezero hraničí s oázou Nafta a palmeraie, která je také pohřebištěm mnoha súfijských světců.

  Rozhodně stojí za návštěvu i malá vesnička Matamata, jeskynní město s kruhovými domy zdobenými v jedinečném barevném stylu. Architektura této vesnice, známá svou troglodytovou strukturou, je navržena tak, aby interiéry zůstaly chladné i během letních měsíců. Pokud budete mít možnost, zůstaňte na noc v některém z hotelů a zažijte místní berberskou kulturu v nevšedním prostředí.

  Udělejte si výlet lodí na ostrov

  Jaro je nejlepší čas na návštěvu Tuniska. Většina lidí si představuje výheň v horkém písku, ale v arabském světě je Tunisko známé jako „zelená země“ (Tunisia Khadra). Plně to poznáte na jaře, které je ideálním obdobím roku k prozkoumání jeho národních parků.

  Z Tunisu si můžete udělat výlet lodí na bujné ostrovy Zembra a Zembretta. Lesy a skalnaté útesy na ostrovech jsou domovem vzácných ptáků a mořských živočichů.

  Navštivte plážové ostrovy

  Léto je obdobím, na kterém Tunisko postavilo svůj turistický průmysl. Pokud opustíte letoviska v Sousse a Hammametu, najdete tajné a divoké pláže. Půjčíte-li si auto a vydáte se podél pobřeží na sever směrem k Bizerte nebo na východ směrem k mysu Bon, narazíte na pláže, které turisté navštěvují jen zřídka. Zamiřte do malebného pobřežního městečka El Haouaria. Noc můžete strávit kempováním, vychutnat si sklenku tuniského vína a pozorovat hvězdy.

  Ostrov Djerba, který se nachází u jihovýchodního pobřeží Tuniska, má jedny z nejpozoruhodnějších středomořských pláží s bílým pískem a tyrkysovými vodami.

  Pokud chcete prozkoumat přírodu klidným tempem, podél pobřeží a v severním Tunisku se objevuje mnoho ekologických chat a možností farmářských pobytů.

  Ponořte se do umění a hudby

  Od srpna se v Tunisku konají skvělé umělecké a hudební festivaly, včetně světového hudebního festivalu El Jem ve velkolepém římském amfiteátru z roku 238 před naším letopočtem, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

  Podívejte se na hlavní město Tunis v jiném světle, když se zúčastníte Interference, světelného uměleckého projektu, který se odehrává v Medině. První festival svého druhu v Africe zve mezinárodní umělce, aby se zapojili do komunity vytvářením vlastního umění, které je otevřené veřejnosti.

  Září je nejlepší čas na návštěvu tuniské Mediny. Můžete se ubytovat v krásných tradičních domech, od hezkého a levného Dar Ya po grandiózní palác Bayram a jeho historické lázně hammam.

  Při prohlídce Mediny věnujte jeden den návštěvě starověkých paláců a památek a nakupujte krásné řemeslné výrobky. Dovezte si lampy, koberce a kožené výrobky nebo současná díla mladých designérů, kteří otevírají koncepční obchody v Medině a La Marsa.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS