-0.2 C
Czech
Středa 18. února 2026
SportPřípravy na bitvu dvou „hromotluků“. Björnsson z Her o trůny shodil 25...

Přípravy na bitvu dvou „hromotluků“. Björnsson z Her o trůny shodil 25 kilo

Už v září čeká sportovní publikum souboj asi té největší boxerské váhy, jakou kdy svět viděl. Doslova. Do ringu se proti sobě postaví dvojice někdejších nejsilnějších mužů planety – Hafthor Björnsson vs. Eddie Hall. Oba borci už ladí formu, jeden z nich dokonce shodil 25 kilo.

Jak v jednom nejmenovaném českém filmu pravila paní profesorka: „Rozmohl se nám tady takový nešvar.“ Kdybychom tuhle větu převedli na dnešní svět a prostředí sportu, je jasné, že mluvíme o boxu. Bitvy mezi sebou totiž svádí kdekdo.

Youtubeři, influenceři, slavné osobnosti, ale třeba také ikony naprosto odlišných sportů. A právě v tu chvíli vyvstává souboj dvou „hor“. Boxerské rukavice obléknou bývalý vítězové soutěže „World’s Strongest Man“, ve které proti sobě soupeřili nejsilnější muži světa.

Islanďan Björnson je kromě své síly známý i díky účinkování ve Hře o trůny, kde si zahrál, celkem příznačně, postavu „Hory“. Zmiňované klání siláků ovládl v roce 2018, na titul už měl ale spadeno o rok dříve. Tehdy mu zlato vyfoukl Hall.

Dva „hromotluci“ vlétnou do ringu v září

Eddie Hall, rodák z Newcastlu ve Velké Británii, který v roce 2017 ukradl titul Björnssonovi. Ten ho následně označil za podvodníka, který získal nejcennější kov neprávem. Právě tehdy mezi nimi začala jakási „válka“.

„Thor určitě můj kamarád není,“ nechal se slyšet Hall. Oba měli na svědomí také jeden světový rekord. Nejprve Eddie, ten zvedl na „mrtvý tah“ neskutečných 500 kilogramů a zapsal se do Guinnessovy knihy rekordů. Jenže vloni o prvenství přišel.

501. Takový je nový nejlepší počin. A hádejte, kdo zvedl o onen 1 kilogram více. Ano, byl to Thor. Dvojice se tak domluvila, že si všechno vyříká v ringu. A oba už před zářijovým soubojem ladí formu. Björnsson vážil při překonání rekordu 180 kilo, o rok později už má ale „pouze“ 155.

Hall také neusíná na vavřínech. Podle některých zdrojů se měl dostat ze 196 kilo na 162, což je v tomto směru ještě lepší číslo. Oba siláci mají ještě na trénink nějaký čas, do ringu se totiž postaví až 18. září. Je jasné, že se máme na co těšit.

Reklama

Doporučujeme

Írán a Rusko provedou společné vojenské cvičení v Ománském moři

Írán a Rusko uskuteční ve čtvrtek společné vojenské cvičení v Ománském moři a severní části Indického oceánu, píše agentura Fars. Cílem cvičení je podle íránského námořnictva koordinace společných opatření pro boj proti aktivitám ohrožujícím námořní bezpečnost. Oznámené cvičení následuje krátce po dvoudenním cvičení íránských revolučních gard v Hormuzském průlivu začátkem tohoto týdne.

USA zabily 11 lidí při třech dalších leteckých úderech v Karibiku a Pacifiku

Americká armáda zabila 11 lidí při dalších třech leteckých úderech na lodě v Karibiku a východním Tichém oceánu, jejichž posádky podle ní pašovaly drogy. Velitelství americké armády SOUTHCOM, které má na starosti veškeré operace v Karibiku a Střední a Jižní Americe, pondělní útoky oznámilo v úterý na sociální síti X. Podle agentury AP tak vzrostl počet obětí amerických úderů v Karibiku a Tichém oceánu na nejméně 145.

Slovensko vyhlásilo stav ropné nouze

Slovenská vláda sahá do nouzových zásob ropy, aby udržela plynulé zásobování trhu po výpadku dodávek přes Ukrajinu. Rafinerie Slovnaft má získat čas na přechod na alternativní trasu a návrat k plnému provozu.

Nikdo neví, kde jsou. Z detenčních táborů v Sýrii uprchli zahraniční členové IS

Svržení režimu Bašára Asada a ofenziva proti kurdským milicím v Sýrii vedly k chaosu, během něhož uprchly tisíce lidí z detenčních táborů pro členy Islámského státu (IS) a jejich příbuzné. Byli mezi nimi i členové radikálního hnutí ze zahraničí. Nikdo neví, kde se nacházejí. Okno k útěku se otevřelo během přesunu vězňů ze Sýrie do Iráku.

Rusko v noci podle Ukrajiny zaútočilo 126 drony a balistickou raketou

Rusko v noci na dnešek zaútočilo na Ukrajinu 126 drony a jednou balistickou raketou Iskander-M. Na síti Telegram to oznámilo ukrajinské letectvo s tím, že stovku dronů se podařilo obraně zneškodnit. Šéf vojenské správy Záporožské oblasti Ivan Fedorov v noci oznámil, že ruský večerní úder na město Záporoží si vyžádal nejméně jednoho mrtvého a šest zraněných. Ukrajina od února 2022 vzdoruje ruské invazi.

KOMENTÁŘ: Něco mezi investicí a hazardem. Na této platformě se tipují i výsledky války

Z USA se do světa šíří fenomén takzvaných predikčních trhů, na kterých se investoři snaží odhadovat průběh nejrůznějších událostí. Tipují se ceny komodit, termíny konce válečných konfliktů a sportovní výsledky. A lidé mají podezření, že některé tipy jsou až podezřele přesné.

V severní Kalifornii je po pádu laviny nezvěstných devět lyžařů

Po pádu laviny nedaleko jezera Tahoe v severní Kalifornii je nezvěstných devět lyžařů. Záchranáři v hornaté divočině zachránili šest dalších lyžařů, kteří lavinu přežili, ale zůstali uvěznění pod sněhem a ledem. Dva ze zachráněných skončili v nemocnici, uvedla podle agentury AP mluvčí kanceláře šerifa okresu Nevada County Ashley Quadrosová. Kalifornií v době pádu laviny postupovala silná zimní bouře.

Hizballáh odmítl plán na odzbrojení a čtyřměsíční lhůtu libanonské vlády

Libanonská vláda dala armádě čtyři měsíce na to, aby rozjela druhou fázi odzbrojovacího plánu. Hizballáh, kterého se odzbrojení týká především, to odmítá a tvrdí, že kabinet tím nahrává Izraeli. Ten dál útočí v Libanonu a tlačí na odstranění hrozeb u hranice.

Warner Bros dala Paramountu týden na nejlepší a konečnou nabídku

Warner Bros Discovery odmítla upravenou nepřátelskou nabídku od Paramount Skydance na odkup akcií za 30 dolarů, přesto nechala otevřené dveře pro poslední pokus o dohodu. Paramount má dostat sedm dní na to, aby přišel s „nejlepší a konečnou“ verzí nabídky.

Koalice rozjela debatu o cenách potravin, konkrétní kroky zatím neukázala

Vládní koaliční rada přerušila projednávání návrhů, které mají mířit na nižší ceny potravin. Ve hře jsou změny kolem marží, sběr dat o cenách i debata o DPH, jenže mezi koaličními partnery zatím není shoda na tom, kudy se vydat.

Při požáru v domě v provincii Barcelona zahynulo pět mladistvých

Pět mladistvých zemřelo a čtyři další mladí lidé utrpěli zranění v pondělí večer při požáru v domě ve městě Manlleu v provincii Barcelona na severovýchodě Španělska, informovala dnes místní média. Příčina požáru, který vypukl v nejvyšším patře budovy, se vyšetřuje. Oběti byly podle deníku El Periódico ve věku 14 až 18 let.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama