Reklama

Princ George slaví 8. narozeniny. Nová fotografie je poctou pradědečkovi

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Britský princ George ve čtvrtek oslaví osmé narozeniny a k této příležitosti jeho rodiče zveřejnili novou fotografii svého nejstaršího syna. V souladu s tradicí snímek pořídila jeho matka Kate, vévodkyně z Cambridge, která je vášnivou fotografkou.

„Vévoda a vévodkyně z Cambridge mají velkou radost, že mohou sdílet novou fotografii prince George před jeho zítřejšími osmými narozeninami,“ uvedl Kensingtonský palác v prohlášení.

Princ George Alexander Louis se narodil 22. července 2013 v Nemocnici svaté Marie v centru Londýna. Na veřejnosti se poprvé objevil jen o den později, když ho rodiče představili světovým médiím na schodech nemocnice. George je třetí v pořadí na britský trůn za svým otcem Williamem a dědečkem Charlesem.

Na fotce usměvavý princ, který pózuje v tmavomodré polokošili s oranžovými proužky, sedí na kapotě auta. Zdá se, že jde o nenápadnou poctu pradědečkovi oslavence, princi Philipovi, který zemřel v dubnu ve věku 99 let. Princ George totiž zřejmě sedí na Land Roveru, oblíbeném autě manžela královny Alžběty. Rakev na pohřbu vévody z Edinburghu dokonce převážela speciálně upravená verze vozu, na jehož návrhu se sám Philip podílel.

Podle Kensingtonského paláce Kate pořídila fotografii začátkem července v rodinném sídle v Norfolku.

Snímky svých dětí u příležitosti jejich narozenin Kate pořizuje pravidelně

Vévodkyně z Cambridge bere do ruky fotoaparát i na narozeniny mladších sourozenců prince George, šestileté princezny Charlotte a tříletého prince Louise.

O Georgeových loňských sedmých narozeninách vévoda a vévodkyně z Cambridge zveřejnili dva portréty: snímek v neformálním maskáčovém tričku a další, na němž se princ oblečený v tmavozelené polokošili zubí.

William a Kate zveřejnili oficiální portréty ke všem Georgeovým narozeninám. Když mu byl jeden rok, vydali sadu fotek prince s rodiči, pořízených v londýnském Přírodopisném muzeu na výstavě motýlů. V roce 2019 zachytila Kate tehdy šestiletého fotbalového fanouška v anglickém fotbalovém dresu.

Georgeovy osmé narozeniny zřejmě pro mladého prince znamenají i posun v oblékání. Mnozí odborníci na etiketu tvrdí, že chlapci v aristokratických kruzích v tomto věku obvykle mění formální šortky s podkolenkami za kalhoty. George se v poslední době na veřejnosti skutečně objevuje v dospělejším oblečení.

„Vyrůstá rychle a je z něj spíš mladý muž než malý chlapec,“ řekla nedávno pro magazín People o Georgeově stylu Sophie Mirman, zakladatelka a kreativní ředitelka britské značky oblečení pro děti Trotters.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Komička Kathy Griffin bojuje s rakovinou plic, čeká ji operace
Americká herečka Kathy Griffin v pondělí oznámila, že má rakovinu plic. Je to jen několik let poté, co si komička oholila hlavu jako výraz solidarity se svou sestrou, která tehdy podstupovala chemoterapii.
Zpěvačka Billie Eilish
Americká zpěvačka Billie Eilish v nedávném rozhovoru otevřeně promluvila o vnitřních bojích, které svádí ve vztahu ke svému tělu. V interview na propagaci svého nového alba Happier Than Ever se devatenáctiletá popová hvězda rozpovídala o tom, jak vnímá své tělo a jaký vliv mají na její pocity sociální sítě.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama