Reklama

Kate a William slaví 10. výročí svatby. K radostné příležitosti zveřejnili video i fotografie

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Princ William a Kate, vévodkyně z Cambridge, zveřejnili dvě nové fotografie u příležitosti svého desátého výročí svatby. Pár zároveň na sociálních sítích sdílel video.

Princ William a Kate Middleton se vzali ve Westminsterském opatství 29. dubna 2011. Ve středu před svým čtvrtečním výročím pak publikovali nové snímky.

Fotografie pořídil tento týden v Kensingtonském paláci v Londýně fotograf Chris Floyd, který je sdílel na Instagramu.

Floyd prohlásil, že nedávno poprvé navštívil Cambridge ve východní Anglii a shodou okolností byl v ten samý den požádán, aby pár vyfotografoval na památku jejich výročí.

„Bylo vzrušující strávit s nimi nějaký čas v Kensingtonském paláci, zejména proto, že vévodkyně je velmi nadšená fotografka,“ napsal autor nových snímků na Instagram a popřál dvojici šťastné výročí.

K oslavě jubilea William a Kate také sdíleli video na Twitteru. V příspěvku napsali, že jsou „nesmírně vděční“ za podporu, které se jim dostalo za poslední desetiletí.

Velkolepé svatby Williama a Kate před 10 lety se zúčastnilo kolem 1900 hostů a sledovaly ji miliony lidí po celém světě.

Kate oblékla bílé svatební šaty zdobené krajkou od britské návrhářky Sarah Burton z módního domu Alexander McQueen. Princ William zvolil slavnostní uniformu irských gard složenou z červeného saka a černých kalhot, kterou doplnila modrá šerpa.

Po ceremoniálu pár z balkonu Buckinghamského paláce zamával tisícům přítomných diváků, zatímco další tisíce lemovaly ulice na oslavu jejich sňatku.

William a Kate se poprvé setkali jako studenti na University of St. Andrews ve Skotsku. Jako pár se oficiálně prezentovali poprvé v roce 2004, kdy je fotografové zachytili společně na dovolené ve švýcarském lyžařském středisku Klosters.

Mají spolu tři děti: sedmiletého prince George, pětiletou princeznu Charlotte a prince Louise, kterému minulý týden byly tři roky.

Fotogalerie:

Začátkem tohoto měsíce se královská rodina shromáždila při smutné příležitosti na pohřbu prince Philipa, Williamova dědečka. Pohřeb vévody z Edinburghu se konal v kapli sv. Jiří v areálu hradu Windsor a zúčastnilo se jej 30 lidí včetně členů královské rodiny. Zemřel ve věku 99 let 9. dubna na hradě Windsor, s královnou byl ženatý 73 let.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Harry s Meghan a synem Archiem
Meghan, vévodkyni ze Sussexu, příští měsíc vyjde kniha pro děti s názvem The Bench (Lavička) o vztahu otce a syna. Podle vydavatelství dílo reflektuje vztah prince Harryho se synem Archiem.
Bill Gates se rozvádí s manželkou Melindou
Bill a Melinda Gatesovi oznámili, že se po 27 letech manželství rozvádí. Podle svých slov „už nevěří, že mohou společně růst jako pár“.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama