Více
  20.2 C
  Czech
  Pátek 24. března 2023

  Kišida přijel na Ukrajinu na neohlášenou návštěvu, setká se se Zelenským

  Japonský premiér Fumio Kišida dnes přicestoval na Ukrajinu na neohlášenou návštěvu a je na cestě do Kyjeva, informovala s odvoláním na vládní zdroje agentura Kjódó. V ukrajinské metropoli se setká s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, uvedlo japonské ministerstvo zahraničí.

  Megazápas Fury vs Usyk se odkládá, jednání se zasekla kvůli odvetě

  Má to být boxerský souboj historie. O pásy všech čtyř nejuznávanějších organizací svedou boj Brit Tyson Fury a Ukrajinec Oleksandr Usyk. Po zdlouhavých jednáních už se mluvilo o termínu 29. dubna ve Wembley. Teď to ale vypadá, že zápas nebude. Promotéři sice vyřešili problém rozdělení peněz, ale pro změnu se zasekli kvůli odvetě.

  Švýcarský software pro rozpoznávání obličeje ukázal 90% verdikt v případu ženy tvrdící, že je Madeleine

  Odhalit pravdu v případu Polky Julie Wendell (21), která o sobě tvrdí, že je ztracená Britka Madeleine McCann, se rozhodla firma ve Švýcarsku. Totožnost Julie s Madeleine měl potvrdit či vyvrátit software pro rozpoznávání obličeje. Povedlo se to s 90% úspěšností.

  Přepadení americké policejní hlídky kvalifikováno jako pokus o vraždu

  Šestatřicetiletý Deonte Lee Murray byl policií obviněn z pokusu o vraždu. 12. září se měl v Comptonu na předměstí Los Angeles přiblížit ke stojícímu policejnímu vozu, několikrát vystřelit na posádku sedící uvnitř a z místa činu uprchnout.

  Prezident Trump sdílel záznam útoku z průmyslové kamery na svém twitterovém účtu a doplnil jej výzvou: „Proti zvířatům je třeba zasáhnout co nejtvrději.“ Jeho protikandidát v prezidentských volbách Joe Biden označil čin za „chladnokrevný“ a volal po potrestání viníků, informuje BBC.

  Udržení pořádku na amerických ulicích je jedním z hlavních témat blížících se prezidentských voleb.

  Obviněný Deonte Lee Murray je již od 15. září ve vazbě v souvislosti s jiným trestným činem. Nyní čelí obvinění ze dvou pokusů o vraždu a coby recidivista také z držení zbraně.

  Policisté, identifikovaní pouze jako jednatřicetiletá žena a čtyřiadvacetiletý muž, střelbu navzdory vážným zraněním přežili. Oba již byli také propuštěni z nemocničního ošetřování.

  Ženu výstřely zasáhly do čelisti a obou paží, muž utrpěl poranění čela, paže a ruky. Policistka podle pozdějšího svědectví navzdory svým zraněním pomohla odvést kolegu do bezpečí a ošetřila mu paži škrtidlem.

  Soudní líčení bude pokračovat v listopadu. Výše případné kauce byla stanovena na více než šest milionů dolarů.

  Domnělý motiv činu státní zástupci neuvedli.

  Sledujte nás na sítích

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.