Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Popularita Bitcoinu na Google vzrostla na roční maximum

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V posledním roce zájem o Bitcoin prudce vzrostl a kryptoměna zaznamenala vysokou volatilitu, při které se střídaly rekordní maxima s výraznými korekcemi. Navzdory tomu, že cena aktiva je v současnosti pouze těsně nad 21 000 dolary (což je méně než třetina maxima z minulého roku), zájem poslední týden prudce vzrostl v souvislosti se spekulacemi o dalším pohybu ceny. O vývojích informoval server Finbold.

  Údaje získané serverem Finbold ukazují, že v týdnu končícím 12. června 2022 dosáhl zájem o klíčové slovo „Bitcoin“ ve vyhledávači Google 12měsíčního maxima s vrcholem popularity 100 bodů. Pozoruhodné je, že tento skok představuje nárůst o 35 % ze skóre 74 zaznamenaného v týdnu končícím 27. června 2021.

  V počtu zemí vykazujících nejvyšší zájem o Bitcoin vede zejména Salvador se 100 body. Mimo něj je na druhém místě Nizozemsko se skóre 27, následuje Nigérie s 26 body a třetí je Švýcarsko s 22 body, což je stejné skóre jako u Turecka a Rakouska.

  Současné skóre 100 bodů popularity také představuje nárůst o více než 156 % z 39 bodů registrovaných k 5. červnu 2022. Skóre vychází z údajů Google Trend, které zvýrazňují hodnoty zájmu vzhledem k období, kdy měl vyhledávaný výraz nejvyšší popularitu. Tato nejvyšší hodnota je brána jako 100 a každá další hodnota je počítána vzhledem k ní.

  Důvody zvýšeného zájmu o Bitcoin

  Prudký nárůst vyhledávání souvisejícího s Bitcoinem se většinou shodoval s tím, že tržní kapitalizace celého sektoru kryptoměn v posledních měsících klesla na historické úrovně. Ve většině případů existuje korelace mezi vyhledáváním v souvislosti s Bitcoinem a pohybem ceny tohoto aktiva, kdy se zvýšení zájmu odráží v ceně.

  Kromě toho počet vyhledávání Bitcoinu na Googlu obvykle prudce stoupá ve chvílích, kdy se objeví zvědavost nebo kontroverze. Pozoruhodné je, že zájem teď přišel poté, co krypto zahájilo týden pouze s malými zisky. Bitcoin zaznamenal mírné zisky nad klíčovou hranicí 20 000 dolarů (468 000 korun). Předtím Bitcoin poprvé za více než rok klesl pod tuto úroveň.

  Uprostřed zvýšené volatility odborníci ale stále tvrdí, že Bitcoin opět poroste a současná korekce je součástí růstu. Například senior analytička Deutsche Bank předpokládá, že cena Bitcoinu do budoucna poroste. Podobně podle amerického bankovního giganta JPMorgan je teď Bitcoin hluboce pod cenou.

  Salvador vede ve vyhledávání Bitcoinu

  Z trendu vyhledávání na Googlu vyčnívá Salvador, což koreluje s historickým vyhlášením Bitcoinu jako zákonného platidla v této zemi. Od vyhlášení zákonným platidlem ale není jasný rozsah přijetí.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS