Více
  21 C
  Czech
  Čtvrtek, 18 srpna, 2022

  Bitcoin bude růst, říká senior analytička Deutsche Bank

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Podle analytičky Deutsche Bank Research Marion Laboure bude cena Bitcoinu kvůli jeho omezené nabídce růst. Zároveň uvedla, že je velký rozdíl mezi Bitcoinem a ostatními kryptoměnami, které jsou podle ní rizikovější. Řekla to v rozhovoru pro CNBC, o kterém informoval server Finbold.

  Hodnota Bitcoinu, nejpoužívanější kryptoměny s největší tržní kapitalizací, je v podmínkách medvědího trhu nadále předmětem dizkusí mezi finančními institucemi. Americký bankovní gigant JPMorgan si myslí, že je 28 % pod cenou.

  V rozhovoru pro CNBC 27. května se senior analytička Deutsche Bank Research a autorka knihy „Democratizing Finance“ (Demokratizace financí) Marion Laboure podělila o svůj pohled na kryptoměny a cenové chování v kontextu poptávky převyšující nabídku. O rozhovoru informoval server Finbold.

  Rozhovor v CNBC:

  Ne všechny kryptoměny jsou stejné

  Pokud jde o téma regulace v kryptoměn po nedávném kolapsu ekosystému Terra (LUNA), Laboure uvedla, že na trhu je zapotřebí více regulace. V této věci zdůraznila, že je rozdíl mezi Bitcoinem a ostatními kryptoměnami, obzvláště těmi novějšími na trhu.

  „Myslím, že rozhodně potřebujeme regulace, jak jste zmínila, finanční gramotnost je i ve vyspělých ekonomikách dost nízká, potřebujeme více údajů, je zde zřejmý nedostatek údajů o kryptoměnách.“

  Dodala:

  „Myslím, že to, co se nedávno stalo, je asi jako dobrá připomínka, že ne všechny kryptoměny jsou stejné. Některé jsou velmi nové a velmi rizikové, takže bychom neměli srovnávat Bitcoin, který je nejstarší a největší z hlediska tržní kapitalizace, s novějšími kryptoměnami.“

  Kromě toho Laboure upozornila, že trh v posledních měsících a letech zažívá značnou volatilitu. Zdůraznila, že tato volatilita v dohledné době nezmizí.

  Více než 90 % nabídky Bitcoinu je již v oběhu

  Na optimističtější notu uvedla, že kvůli omezené nabídce Bitcoinu bude jeho cena v budoucnu pravděpodobně růst. Dále řekla, že pokud by byl trh s kryptoměnami regulován, mohlo by to pomoct širšímu využití kryptoměn. Širší využití by vedlo ke zvýšení likvidity. A toto zvýšení likvidity by poté trh mohlo snížit volatilitu trhu.

  Analytička uvedla:

  „V případě Bitcoinu máme omezenou nabídku, více než 90 % Bitcoinu je již v oběhu, a když máte omezenou nabídku a rostoucí poptávku, ceny mají tendenci růst, jak jsme viděli v loňském roce. Dalším faktorem, na který se můžeme podívat, je regulace. Regulace se tedy blíží, takže se možná dočkáme širšího přijetí kryptoměn s výhledem do budoucna.“

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS