Více
  30.5 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  Bitcoin je podle JPMorgan 28 % pod cenou, kryptoměny jsou „preferovaným alternativním aktivem“

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Navzdory propadu kryptoměn je Bitcoin podle amerického bankovního giganta JPMorgan značně podhodnocený. Ten rovněž nahradil nemovitosti kryptoaktivy jako preferovanými alternativními aktivy. Informovaly o tom servery Forbes a Finbold.

  Banka dnes ponechala svůj odhad reálné hodnoty mince Bitcoinu na 38 000 dolarů (875 000 korun). Tim zopakovala hodnocení, které tomuto aktivu udělila v únoru, kdy Bitcoin obchodoval kolem 43 400 dolarů (1 000 000 korun). Tato cena (38 000 dolarů) je přibližně o 28 % vyšší než současná úroveň. Ta je těsně nad 29 000 dolarů (668 000 korun).

  Nahrazení nemovitostí Bitcoinem

  Ve středečním sdělení klientům banka rovněž uvedla, že nemovitosti nahrazuje digitálními aktivy nebo kryptoměnami jako preferovaná alternativní aktiva spolu s hedgeovými fondy. Alternativní aktiva obvykle označují investice, které nejsou akciemi, dluhopisy nebo hotovostí. O sdělení včera informovaly servery Forbes a Finbold.

  Ocenění je známkou důvěry v Bitcoin, který se v současné době obchoduje za méně než polovinu svého historického maxima
  68 721 dolarů, a další kryptoměny. Kromě rostoucích úrokových sazeb a následků války na Ukrajině se trh kryptoměn potýká s pádem stablecoinu TerraUSD a jeho sesterského tokenu LUNA v hodnotě 50 miliard dolarů. Celková tržní kapitalizace kryptoměn se v současné době pohybuje na úrovni 1,3 bilionu dolarů. Což je dramatický pokles z listopadových 3 bilionů dolarů.

  „Korekce kryptotrhu za poslední měsíc vypadá spíše jako kapitulace ve srovnání s loňským lednem/únorem a do budoucna vidíme pro Bitcoin a obecněji pro kryptotrhy růst,“ poznamenali ve zprávě stratégové banky pod vedením Nikose Panigirtzogloua.

  Stratégové se rovněž domnívají, že „směr financování venture (rozvojovým) kapitálem bude mít zásadní vliv na tom, aby se trh s kryptoměnami vyhnul další dlouhé zimě jako v letech 2018/2019“. Ta přišla po předchozím boomu, kdy se Bitcoin obchodoval až za 19 000 dolarů. Další masivní růst ceny Bitcoinu následoval až v na přelomu let 2020/2021, kdy jeho cena vystoupala až na 61 000 dolarů v březnu roku 2021. Tuto hranici Bitcoin ještě překonal v listopadu roku 2021, kdy jeho cena dosáhla nového maxima 68 721 dolarů.

  „Zatím existuje jen málo důkazů o tom, že by financování venture kapitálem po pádu TerraUSD vysychalo. Z 25 miliard dolarů financováného venture kapitálem od začátku roku do současnosti přišly téměř 4 miliardy dolarů po pádu TerraUSD,“ poznamenali stratégové. „Náš nejlepší odhad je, že financování venture kapitálu bude pokračovat a dlouhá zima podobná té z let 2018/2019 bude odvrácena.“

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS