Více
  13 C
  Czech
  Neděle 26. března 2023

  Stíhání exprezidenta Trumpa by bylo politicky motivované, míní vysoce postavení republikáni

  Trestní stíhání Donalda Trumpa by bylo politicky motivovaným krokem jeho odpůrců, tvrdí vysoce postavení republikáni. Prokurátoři jdou podle nich na ruku radikální levici.

  Megazápas Fury vs Usyk se odkládá, jednání se zasekla kvůli odvetě

  Má to být boxerský souboj historie. O pásy všech čtyř nejuznávanějších organizací svedou boj Brit Tyson Fury a Ukrajinec Oleksandr Usyk. Po zdlouhavých jednáních už se mluvilo o termínu 29. dubna ve Wembley. Teď to ale vypadá, že zápas nebude. Promotéři sice vyřešili problém rozdělení peněz, ale pro změnu se zasekli kvůli odvetě.

  Ford představil žhavou novinku. Takhle vypadá elektrické SUV jménem Explorer

  Konečně se světový trh dočkal. I na ten český v brzké době zamíří zbrusu nové SUV, které se profiluje jako elektrický vůz pro každodenní dobrodružství. Velikán jménem Explorer si rozhodně zaslouží obdiv. Ikonický design se mísí s novou vizí elektrické energie. Výrobci zapracovali také na rychlosti dobíjení, což je faktor, kterého se lidé stále ještě bojí. Cena bude zajímavá.

  Pentagon: USA nenašly důkazy, že by zbraně pro Ukrajinu končily na černém trhu

  Spojené státy nenašly žádné důkazy o tom, že by některé zbraně poskytnuté Ukrajině skončily na černém trhu. Podle agentur Reuters a AFP to uvedl náměstek amerického ministra obrany Colin Kahl během slyšení ve Sněmovně reprezentantů zaměřeném na vojenskou pomoc, jíž USA poskytují východoevropské zemi, která se už přes rok brání ruské vojenské agresi.

  „Nevidíme žádné důkazy o významném odklonu,“ prohlásil Kahl. „Naše zhodnocení je takové, že pokud některé z těchto systémů byly odkloněny, tak to učinili Rusové, kteří věci ukořistili na bojišti, což se stává vždy. Ale neexistují důkazy, že by je Ukrajinci přesměrovali na černý trh,“ dodal.

  Generální inspektor Pentagonu Robert Storch podle agentury AP uvedl, že jeho úřad zatím nenašel žádné důkazy o tom, že by se některé ze zbraní nebo pomoc v hodnotě miliard dolarů, které Spojené státy poskytly Ukrajině, ztratily kvůli korupci či se dostaly do nesprávných rukou. Zároveň upozornil, že vyšetřování je teprve v počáteční fázi.

  Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena poskytla od začátku ruské invaze Ukrajině vojenskou pomoc ve výši téměř 32 miliard dolarů (asi 711 miliard korun).

  Někteří republikáni – jejichž strana v lednu převzala kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů – vyjádřili skepsi ohledně prostředků zaslaných vládě ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, píše Reuters. Někteří členové strany úzce spříznění s bývalým americkým prezidentem Donaldem Trumpem podle ní vyzvali k ukončení pomoci, byť straničtí lídři v Kongresu pokračující pomoc Kyjevu podporují.

  Výbory Sněmovny reprezentantů, které vedou republikáni, uspořádaly v úterý dvě slyšení, píše Reuters. Další vysoce postavený představitel Pentagonu Douglas Sims podle stanice CNN mimo jiné uvedl, že není v zájmu Ukrajinců se dodaných zbraní zbavit. „Vidíme, že ukrajinské frontové jednotky efektivně využívají bezpečnostní pomoc každý den na bojišti,“ uvedla při slyšení Celeste Wallanderová z ministerstva obrany.

  Sledujte nás na sítích

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.