Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Nizozemští studenti vyrobili elektromobil z recyklovaného materiálu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nizozemským studentům se podařilo vytvořit plně funkční elektromobil, který je vyrobený výhradně z odpadu. Na výrobu využili plast vylovený z moře, recyklované PET lahve i odpad z domácností.

  Studenti vůz pojmenovali „Luca“. Jedná se o zářivě žlutý sportovní dvoumístný vůz. Může dosáhnout rychlosti až 90 km/h a na jedno nabití má dojezd 220 kilometrů. Uvedla to Technical University of Eindhoven.

  „Toto auto je opravdu speciální, protože je vyrobeno z odpadu,“ řekla agentuře Reuters vedoucí projektu Lisa van Etten. Dodává, že vůz byl navržen a vyroben skupinou 22 studentů přibližně za 18 měsíců. Chtěli tím ukázat potenciál odpadu.

  „Opravdu doufáme, že automobilky začnou využívat odpadní materiály. Stále více společností používá odpad nebo materiály na bázi biomasy v interiéru a my chceme ukázat, že je možné z toho postavit i podvozek,“ uvedl člen týmu Matthijs van Wijk.

  Na tělo vozu byly použity tvrdé plasty, které se běžně vyskytují v televizorech, hračkách a kuchyňských spotřebičích. Polštáře sedadel se skládají z kokosu a koňských chlupů.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS