Více
  24.9 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  Netflix ztrácí předplatitele. Poprvé za více než dekádu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Za první tři měsíce letošního roku ztratila společnost Netflix asi 200 tisíc předplatitelů. Stalo se tak poprvé za více než 10 let. Podle společnosti je na vině především sdílení hesel umožňující přístup k streamovacímu serveru, ale také zdražení předplatného ve Velké Británii a Spojených státech. V úterý o tom informoval server BBC a CNN.

  Poprvé za více než dekádu oznámila společnost Netflix ztrátu předplatitelů. Za první tři měsíce letošního roku streamovací službu opustilo okolo 200 tisíc uživatelů.

  Vedení však ve své čtvrtletní zprávě varovalo, že v nadcházejících měsících si mohou předplatné zrušit další dva miliony lidí. Informoval o tom server BBC.

  Hlavním důvodem odlivu diváků služby Netflix je podle firmy zdražení předplatného ve Velké Británii a Spojených státech amerických.

  Vliv na snižující se čísla předplatitelů má mimo jiné především sdílení přístupových hesel. Podle odhadů tím porušuje pravidla používání serveru přes více než 100 milionů domácností.

  Společnost se proto rozhodla proti sdílení účtů v nadcházejících měsících zakročit. „Když naše společnost rychle rostla, nebyla to naše priorita. Teď se ale na sdílení hesel plánujeme zaměřit,“ okomentoval totiž současnou situaci ředitel Netflixu Reed Hastings.

  Naposledy obdobně společnost předplatitele ztratila v říjnu roku 2011. V současnosti má však nadále více než 220 milionů diváků po celém světě.

  Vedení Netflixu dále zdůraznilo, že se do budoucna hodlá zaměřit především na trhy mimo Spojené státy americké.

  Soustředit se chce do budoucna Netflix také na produkci her

  Společnost Netflix však ve své zprávě rovněž upozornila, že ztráty některých předplatitelů byly vyvážené příchodem nových diváků především z Japonska a Indie.

  K odlivu uživatelů služby pak přispěla také válka na Ukrajině, jelikož se vedení Netflixu rozhodlo kvůli sankcím uvaleným na Rusko z tamního trhu stáhnout. Ztratilo tím okolo 700 tisíc předplatitelů.

  Příjmy společnosti pak za první čtvrtletí vzrostly oproti loňskému roku ve stejném období o 9,8 procent. Vyšplhaly se tak na více než 7,8 miliard dolarů.

  Zisky pak klesly oproti minulému roku z 1,7 na 1,5 miliard dolarů. Zpráva ohledně úbytku předplatitelů v úterý srazila hodnotu akcií společnosti o 25 procent.

  Společnost Netflix rovněž v současnosti čelí zvyšující se konkurenci ve streamovacím odvětví. Mezi rivalské společnosti patří především Amazon, Apple nebo například Disney Plus.

  Konkurenční služby se totiž také často spoléhají na reklamy, které ale server Netflix dlouhodobě odmítá. To by se pak mohlo v následujících letech změnit.

  Vedení společnosti se také do budoucna při hledání nových odběratelů hodlá více zaměřit na herní odvětví. Plánuje proto produkci vlastních her.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS