-16.1 C
Czech
Úterý 3. února 2026
e-SportsNěkolik studentů bylo v Bangladéši zatčeno za hraní zakázané mobilní hry

Několik studentů bylo v Bangladéši zatčeno za hraní zakázané mobilní hry

Bangladéšská policie podle zprávy Ogro News zatkla více než 100 lidí při razii na PUBG Mobile LAN akci. Ta byla uspořádána a konala se navzdory zákazu hry PUBG Mobile v Bangladéši.

Převážnou většinu lidí zatčených na akci tvořili studenti, kteří se podle všeho akce účastnili nebo ji organizovali. Zatím bylo 24 hráčů odsouzeno ke dvěma dnům vězení, dalších 78 lidí čeká na ověření věku. Pokud se zjistí, že některý z těchto 78 osob je starší 18 let, dostane podobný trest odnětí svobody.

Bangladéš zakázal PUBG Mobile a další mobilní střílečku Free Fire v srpnu 2021, přičemž soudy jako důvod zákazu uvedly, jak jsou tyto hry návykové.

Zatímco samotný zákaz hry je jistě podezřelý, je záhadné, že lidé uspořádali soutěž LAN pro tuto hru ve veřejném komunitním centru a pozvali hráče, z nichž velkou část zřejmě tvoří nezletilí, aby soutěžili ve hře, která je v Bangladéši zakázaná. Policie údajně provedla razii poté, co jí bylo oznámeno, že se LAN koná. Ogro News také uvedli, že na turnaj přijelo několik hráčů z různých oblastí Bangladéše.

Nakonec se zdá, že turnaj ohrozil několik dětí a nakonec jich desítky pošle minimálně na několik dní do vězení.

Jak se hra stala zakázanou?

Bangladéšský nejvyšší soud nařídil vládě, aby na tři měsíce zakázala několik online aplikací a her, jako jsou TikTok, PUBG a Free Fire. Bangladéšský Nejvyšší soud vydal tento příkaz poté, co petice za zákaz hry přišla od právníků Nejvyššího soudu, kteří citovali staré protihráčské tropy o tom, že hry způsobují, že se teenageři stávají násilnějšími a nemorálnějšími. Původní zákaz byl vydán na tři měsíce, ale zdá se, že byl prodloužen na neurčito. Podobné zákazy hry PUBG Mobile vydalo několik dalších zemí na Blízkém východě a v jižní Asii.

Není jasné, zda petice měla nějaké údaje, které by podpořily její údajná tvrzení o násilí spojeném s videohrami nebo aplikacemi.

Bangladéšský nejvyšší soud rovněž vydal rozhodnutí, v němž se dotázal tajemníků ministerstva telekomunikací a informačních technologií, ministerstva školství, ministerstva práva, ministerstva zdravotnictví a dalších 23 osob a organizací, proč by aplikace a hry neměly být zakázány.

Není to poprvé, co v Bangladéši zakázali hru PUBG Mobile. Poprvé byla hra zakázána v říjnu 2019 ze stejných důvodů. Tehdy byl však zákaz zrušen během několika hodin.

Reklama

Doporučujeme

Francie schválila rozpočet na rok 2026, Lecornu ustál dvě hlasování o nedůvěře

Francie má schválený rozpočet pro rok 2026. Přijetí rozpočtového zákona předcházela dvě hlasování o nedůvěře vládě premiéra Sébastiena Lecornua, informovala agentura AFP. Lecornu k prosazení rozpočtu využil ústavní článek 49.3. Ten umožňuje schválení legislativy bez hlasování poslanců, pokud kabinet následně zvládne pokus opozice o sesazení. Schválením rozpočtu premiér ukončil čtyřměsíční patovou situaci v Národním shromáždění, kde současná vláda nemá absolutní většinu.

U olympijského hokejového stadionu se staly dva bezpečnostní incidenty

Nedaleko milánské haly Santa Giulia, kde se uskuteční olympijské hokejové zápasy, se za poslední týden odehrály dva bezpečnostní incidenty. Při prvním z nich policisté zastřelili jednoho muže a při druhém dalšího muže vážně zranili. Píší o tom dnes italská média.

Indie přestane odebírat ruskou ropu, souhlasil podle Trumpa premiér Módí

Indický premiér Naréndra Módí souhlasil, že jeho země přestane odebírat ruskou ropu, což pomůže k ukončení války na Ukrajině. Po telefonátu s indickým lídrem to dnes uvedl americký prezident Donald Trump. Spojené státy podle něho s okamžitou platností sníží cla na dovoz z Indie z 25 na 18 procent. Indie jako součást uzavřené obchodní dohody omezí cla a další bariéry pro dovoz z USA postupně až na nulu, dodal Trump.

Do Egypta se přes přechod Rafah dostali první lidé z Pásma Gazy

Do Egypta se z Pásma Gazy dostali první palestinští pacienti, kteří využili obnoveného provozu na hraničním přechodu Rafah. Uvedly to agentury AFP a AP. Přechod byl uzavřen od května 2024. Denně jej nyní bude moci překročit několik desítek Palestinců v každém směru. Přepravu zboží Izrael, který přechod kontroluje na palestinské straně hranice, zatím nedovolil.

Rusko nechce ukončit válku na Ukrajině. Chce ji prodlužovat, řekl polský státní tajemník

Rusko podle Polska zneužívá mírová jednání k prodlužování války na Ukrajině. Zatímco Kyjev prokazuje vůli konflikt ukončit, Moskva dál útočí na civilní infrastrukturu a nejedná v dobré víře, řekl polský státní tajemník pro evropské záležitosti Ignacy Niemczycki.

Trump chce omezit závislost na Číně a buduje surovinový sklad

Americká vláda chce vytvořit strategické zásoby surovin, bez kterých se dnes neobejdou baterie, elektromobily ani moderní elektronika. Projekt má zároveň omezit dopady výkyvů cen a případných výpadků dodávek, které Washington dlouhodobě spojuje s dominantní pozicí Číny.

Bad Bunny přepsal dějiny Grammy a vítězství věnoval lidem, kteří opustili svou vlast

Bad Bunny se stal jednou z největších hvězd letošních Grammy a jeho vítězství se zapíše do dějin. Poprvé v historii totiž cenu za Album roku získalo španělsky zpívané album. Portorický hudebník svůj triumf věnoval lidem, kteří museli opustit domov, aby mohli jít za svými sny.

Kandidátka slibující tvrdý postup proti zločinu vyhrála prezidentské volby v Kostarice

Laura Fernández vyhrála prezidentské volby v Kostarice hned v prvním kole a vyhne se druhému kolu. Kampaň postavila na pokračování tvrdého postupu proti kriminalitě v době, kdy země řeší nárůst násilí spojeného s drogovými gangy.

Krypto firmy žádají odklad nové povinnosti v EU

Evropské krypto firmy narazily na nepříjemnou realitu: jedna licence jim nemusí stačit. Pokud platforma pracuje se stabilními mincemi navázanými na oficiální měnu a zároveň umožňuje jejich využití pro platby, může nově potřebovat ještě druhé povolení podle pravidel pro platební služby. V praxi to znamená víc papírování, delší schvalování a také vyšší náklady.

KOMENTÁŘ: Americkou pokladnici povede jestřáb Warsh? Paradoxní volba zatlačila na bitcoin 

Příštím předsedou Fedu se s největší pravděpodobností stane Kevin Warsh, který už v instituci před dvaceti lety působil. Donald Trump si vybírá nového nominanta, aby mohl po vyšachování Jeroma Powella více ovlivňovat monetární politiku. Warsh se ale možná nedá tak lacino zastrašit. Jeho tvrdé postoje zřejmě poslaly bitcoin do červených čísel.

Francouzský gigant Capgemini prodává dceřinou firmu kvůli smlouvě s ICE

Francouzský technologický gigant Capgemini prodává svou americkou dceřinou společnost, která má smlouvu s Imigračním a celním úřadem (ICE). Ten čelí ostré kritice po zabití dvou amerických občanů v Minneapolis.

Írán si předvolal velvyslance EU kvůli označení íránských gard za teroristy

Írán si dnes předvolal všechny velvyslance Evropské unie působící na jeho území. Protestuje tím proti rozhodnutí všech ministrů zahraničí zemí EU, kteří se minulý týden shodli na zařazení íránských revolučních gard na unijní seznam teroristických organizací. Informovala o tom agentura AP.

Íránský nejvyšší vůdce varoval USA před válkou

Íránský duchovní vůdce a faktický vládce islámské republiky Alí Chámeneí prohlásil, že jakýkoli útok Spojených států vyústí v regionální válku a obvinil je ze snahy získat obrovské zdroje ropy a zemního plynu. Americko-íránská jednání pokračují.

Ukrajina hlásí po nočních ruských útocích nejméně šest zraněných

Nejméně šest zraněných si vyžádaly útoky, které Rusko v noci na dnešek podniklo na různých místech Ukrajiny. Vyplývá to z hlášení ukrajinských úřadů. Podle gubernátora ruské Belgorodské oblasti Vjačeslava Gladkova dva lidé zemřeli při požáru v domě, který zasáhl ukrajinský dron.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama