Více
  1.9 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Nejlepší skotské ostrovy pro pozorování divoké zvěře – část 2

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Skotské ostrovy nabízejí malebné pláže, zelenou krajinu, ale i nespoutanost a divokost severu. Vydejte se na ně za pozorováním zvířat, ke kterým se takhle blízko jen tak někde nedostanete.

  Pokračování článku Nejlepší skotské ostrovy pro pozorování divoké zvěře – část 1.

  Islay

  Islay může být dobře známý pro rašelinovou whisky, ale je také útočištěm divoké zvěře. Vzhledem k jeho poloze je zde podnebí poměrně mírné, což přitahuje různé druhy. Najdete zde tři druhy jelenů, stejně jako vydry a podobné druhy kytovců, jaké se vyskytují u Mullu. Mezi ptáky na ostrově Islay patří chřástal polní, stěhovavý, sova pálená, orel bělohlavý, orel skalní. V zimě jsou Islay a sousední Jura zaplaveny přílivem desítek tisíc hus, které se pasou na trávě, než se na jaře vydají na sever do Arktidy. Tento pohled na tisíce velkých ptáků pohybujících se po polích přitahuje milovníky přírody z dalekého okolí.

  Severní Ronaldsay, Orkneje

  Vybrat si k návštěvě jen jeden z Orknejských ostrovů je těžký úkol, protože každý je trochu jiný a všechny jsou krásné. Nejsevernější ostrov North Ronaldsay je však mezi milovníky přírody vyhlášený. Návštěvníci zde najdou ovce, které přežívají převážně z mořských řas a jsou drženy na břehu kamennou zdí. Poloha ostrova na migrační trase mnoha ptačích druhů z něj dělá oblíbenou atrakci. Během podzimu a jara je ostrov považován za jedno z nejlepších míst v Evropě k vidění vzácných druhů. North Ronaldsay je domovem zdravé populace kulíška obecného, ​​puštíka ušatého a chřástala polního.

  Shetlandy

  Tak daleko na sever, kam se ve Spojeném království můžete dostat. Shetlandské ostrovy jsou pocitově spíše součástí Skandinávie. Podobně jako na Orknejích je bičují extrémní bouře, přesto jsou domovem některých pozoruhodných divokých zvířat. Návštěvníci si často všimnou kosatek a tuleňů. Místo je také považováno za jedno z nejlepších ve Spojeném království, kde lze vidět vydry, zejména na ostrově Yell. Z ptačích druhů se tu setkáte například s buřňákem a 50 tisíci papuchalků, kteří hnízdí v národní přírodní rezervaci Hermaness na ostrově Unst. Útesy v Noss jsou domovem 160 000 mořských ptáků a návštěvníci zde najdou také zajíce polárního, který v zimě mění barvu kožíšku na sněhově bílou.

  Svatá Kilda

  St Kilda, ležící daleko v Atlantském oceánu, je jedním z mála míst oceněných dvojím statusem světového dědictví UNESCO za přírodní a kulturní dědictví. Posledních 36 ostrovanů bylo evakuováno v roce 1930 a přístup na ostrovy je pečlivě řízen, protože jakékoli náhodné zavlečení druhů by mohlo mít ničivé účinky. Vysoké útesy, které vystupují z vod jako zubaté žraločí zuby, jsou domovem největší kolonie gannetů na světě, stejně jako dalších druhů mořských ptáků. Prohlídka lodí zde vyžaduje čas, ale vynaložené úsilí opravdu stojí za to.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ďáblův most v Německu

  Ďáblův most v Německu. Dokonalý odraz na vodní hladině

  Klenutý most, zastrčený v bujných zahradách saského Kromlau, přitahuje turisty i profesionální fotografy. Žasnou nad dokonalým kruhem, který vytváří odraz kamenného oblouku ve vodě.
  Jet lag

  Může mít jet lag dlouhodobé následky?

  Jet lag je obvykle krátkodobý problém, který zmizí, jakmile se cirkadiánní rytmus těla přizpůsobí místnímu času. Pro lidi, jako jsou piloti, letušky a obchodní cestující, kteří často létají na dlouhé vzdálenosti, se může pásmová nemoc stát chronickým problémem.
  jet lag pásmová nemoc

  Pásmová nemoc a její příznaky

  Cestování letadlem na dlouhé vzdálenosti je pro mnohé nepohodlné. Vzhledem k logistice odbavení, stresu z bezpečnostních kontrol a hodinám stráveným v omezeném prostoru mnoho lidí považuje dlouhé cesty letadlem za náročné.
  Maroko

  Udržitelné cestování: po Maroku a vlastně kdekoliv na světě – část 2

  Rádi cestujete, ale také vás zajímá dopad cestovního ruchu na přírodu, životní prostředí, místní ekonomiku a obyvatele? Přečtěte si, jak cestovat udržitelně.
  Maroko

  Udržitelné cestování: po Maroku a vlastně kdekoliv na světě – část 1

  Maroko v severní Africe nabízí návštěvníkům nepřeberné množství památek a zážitků. Vzhledem k tomu, že do země cestuje stále více lidí, mnozí zvažují způsoby, jak učinit své cesty udržitelnějšími.
  Jídlo Vietnam

  Průvodce Vietnamem pro milovníky jídla

  Některé země mají skvělé jídlo, některé mají fascinující historii a jiné jsou k neuvěření krásné. Vietnam má všechny tyto benefity. Se svou koloniální minulostí a řadou etnických menšin je Vietnam víc než jen pho. Je to celá řada chutí, kombinací chutí a zážitků z jídla, které čekají na objevení.
  Reklama
  Reklama
  Reklama