Více
  1.9 C
  Czech
  Pátek, 28 ledna, 2022

  Nejlepší skotské ostrovy pro pozorování divoké zvěře – část 1

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Z mnoha ostrovů, které tvoří Spojené království, je velká většina ve skotských vodách. Hlavní souostroví jsou čtyři: Shetlandy, Orkneje, Vnitřní Hebridy a Vnější Hebridy. Jsou skvělé pro blízké setkání s divokou zvěří. Zde je osm z nich, jež nabízejí tyto pozoruhodné zážitky.

  Ostrov Rum

  Rum se nachází jižně od Skye a má méně než 30 obyvatel. Rada ochrany přírody ostrov koupila v roce 1957 a ten je od té doby přírodní rezervací a místem pro mnoho důležitých vědeckých studií. Žije tu populace jelenů, Rum je také výborným místem k pozorování velkých orlů mořských, kteří zde byli úspěšně znovu vysazeni. Udělejte si procházku s průvodcem a pravděpodobně uvidíte vydry a tuleně. Rangeři často nabízejí vzdělávací přednášky.

  Ailsa Craig

  Asi 16 km od skotského pobřeží, mezi Glasgow a Belfastem, leží ostrov Ailsa Craig. Je pozůstatkem dlouho vyhaslé sopky a vzácná modrá žula, která se zde nachází, se těží k výrobě curlingových kamenů. Ostrov se tyčí do výšky 338 m a slouží jako ptačí rezervace. Vyznačuje se neuvěřitelným množstvím mořských ptáků, včetně 36 000 hnízdících párů gannetů. V posledních letech se ozdravila populace oblíbeného komického a fotogenického papuchalka.

  Jižní Uist

  Je to druhý největší z ostrovů Vnějších Hebrid. Jeho přirozeně rozmanité prostředí je domovem řady fascinujících stanovišť a rozmanitých divokých zvířat. Loch Druidibeg na severu ostrova je příkladem průřezu biotopů. Pobřeží Atlantiku, zmítané bouřemi a silnými větry, je objímáno vzácnou pastvinou, na které v létě najdete pestrou řadu divokých květin. Dále na východ je vřesoviště, kde písčitá půda přechází v rašelinu. Na celém ostrově je možné zaslechnout jedinečné volání chřástala polního, který je velmi vzácný. Nad hlavou krouží orli skalní a orli stěhovaví se vrhají na svou kořist rychlostí kolem 320 km/h.

  Ostrov Mull

  Návštěvníci se mohou na ostrov Mull dostat trajektem z Fort William nebo z poloostrova Ardnamurchan. Mull, čtvrtý největší ze skotských ostrovů, je plný zajímavé divoké zvěře. Celkem zde žije více než 250 druhů ptáků, včetně orla mořského, orla skalního, puštíka ušatého a kulíška. Vnitrozemí ostrova je hornaté a mnoho kilometrů pobřeží s několika poloostrovy z něj činí ideální prostředí pro vydry a tuleně. Mezi největší lákadla patří exkurze za pozorováním velryb, při kterých můžete spatřit plejtváka malého, sviňuchy, delfíny a žraloka dlouhého, který je druhou největší rybou na světě.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ďáblův most v Německu

  Ďáblův most v Německu. Dokonalý odraz na vodní hladině

  Klenutý most, zastrčený v bujných zahradách saského Kromlau, přitahuje turisty i profesionální fotografy. Žasnou nad dokonalým kruhem, který vytváří odraz kamenného oblouku ve vodě.
  Jet lag

  Může mít jet lag dlouhodobé následky?

  Jet lag je obvykle krátkodobý problém, který zmizí, jakmile se cirkadiánní rytmus těla přizpůsobí místnímu času. Pro lidi, jako jsou piloti, letušky a obchodní cestující, kteří často létají na dlouhé vzdálenosti, se může pásmová nemoc stát chronickým problémem.
  jet lag pásmová nemoc

  Pásmová nemoc a její příznaky

  Cestování letadlem na dlouhé vzdálenosti je pro mnohé nepohodlné. Vzhledem k logistice odbavení, stresu z bezpečnostních kontrol a hodinám stráveným v omezeném prostoru mnoho lidí považuje dlouhé cesty letadlem za náročné.
  Maroko

  Udržitelné cestování: po Maroku a vlastně kdekoliv na světě – část 2

  Rádi cestujete, ale také vás zajímá dopad cestovního ruchu na přírodu, životní prostředí, místní ekonomiku a obyvatele? Přečtěte si, jak cestovat udržitelně.
  Maroko

  Udržitelné cestování: po Maroku a vlastně kdekoliv na světě – část 1

  Maroko v severní Africe nabízí návštěvníkům nepřeberné množství památek a zážitků. Vzhledem k tomu, že do země cestuje stále více lidí, mnozí zvažují způsoby, jak učinit své cesty udržitelnějšími.
  Jídlo Vietnam

  Průvodce Vietnamem pro milovníky jídla

  Některé země mají skvělé jídlo, některé mají fascinující historii a jiné jsou k neuvěření krásné. Vietnam má všechny tyto benefity. Se svou koloniální minulostí a řadou etnických menšin je Vietnam víc než jen pho. Je to celá řada chutí, kombinací chutí a zážitků z jídla, které čekají na objevení.
  Reklama
  Reklama
  Reklama