Více
  1.9 C
  Czech
  Pátek, 28 ledna, 2022

  Nejkrásnější skotské hrady. Udělejte si výlet do pohádky – část 2

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Skotské hrady vždy lákaly cestovatele, dobrodruhy, milovníky přírody i fanoušky historie. Jsou častým cílem fotografů a filmařů z celého světa. Pojďte se s námi podívat na některé z nejkrásnějších hradů, kde si budete na chvíli připadat jako v pohádce.

  Pokračování článku Nejkrásnější skotské hrady. Udělejte si výlet do pohádky – část 1.

  Hrad Culzean

  Hrad Culzean může při příjezdu vypadat zvláštně povědomě. Je totiž od roku 1987 na zadní straně skotské pětilibrové bankovky. Tento hrad, který vlastní National Trust of Scotland, se nachází na dramatickém vrcholu útesu, obklopený zahradami Culzean Country Gardens. Dříve byl ve vlastnictví klanu Kennedy a přestavěn na krásné venkovské sídlo na konci 18. století Robertem Adamsem. Má tedy propracovanější exteriér než jiné podobné stavby po celém Skotsku.

  Byt v nejvyšším patře zámku byl představen Dwightu D. Eisenhowerovi, 34. prezidentovi Spojených států, jako uznání jeho úsilí během druhé světové války. Dnes se v těchto apartmánech můžete ubytovat jako platící zákazník. Tedy pokud se nebojíte sedmi duchů, kteří údajně žijí ve zdech hradu.

  Hrad Eilean Donan

  Tento hrad prostě musíte vidět při každé cestě po vysočině. Je to jedna z nejfotografovanějších památek v celém Skotsku. Přílivový ostrov, na kterém tato stavba spočívá, je na idylickém místě, kde se setkávají tři jezera: Duich, Long a Alsh. S pevninou ho spojuje jediný most.

  Předpokládá se, že jméno má hrad po keltském mučedníkovi Donnánovi z Eiggu, který zemřel v roce 617. Byl postaven ve 13. století. Býval pevností pro klany MacKenzie a MacRae, dokud nebyl částečně zničen při povstání jakobitů. Eilean Donan byl přestavěn ve 20. století a otevřen pro veřejnost v roce 1932.

  Hrad Craigievar

  Aberdeenshire zůstává místem s nejvyšší hustotou hradů a zřícenin ve Spojeném království. Jejich počet převyšuje 300. Sledujte vyznačenou hradní stezku a narazíte na Craigievar, který se nachází v malebné krajině, jež už sama o sobě stojí za návštěvu. S růžově zbarveným kamenem a atypickým pohádkovým stylem je tento zámek opravdu velkolepou podívanou.

  Craigievar, dokončený někdy v 17. století, byl rezidencí rodiny Forbes až do roku 1963, kdy byl předán National Trust of Scotland. Nedávno zrekonstruovaný zámek se nachází mezi zvlněnými kopci Aberdeenu a může se pochlubit velkou sbírkou rodinných portrétů, původních sádrových stropů, dřevěných výrobků a starožitného nábytku.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ďáblův most v Německu

  Ďáblův most v Německu. Dokonalý odraz na vodní hladině

  Klenutý most, zastrčený v bujných zahradách saského Kromlau, přitahuje turisty i profesionální fotografy. Žasnou nad dokonalým kruhem, který vytváří odraz kamenného oblouku ve vodě.
  Jet lag

  Může mít jet lag dlouhodobé následky?

  Jet lag je obvykle krátkodobý problém, který zmizí, jakmile se cirkadiánní rytmus těla přizpůsobí místnímu času. Pro lidi, jako jsou piloti, letušky a obchodní cestující, kteří často létají na dlouhé vzdálenosti, se může pásmová nemoc stát chronickým problémem.
  jet lag pásmová nemoc

  Pásmová nemoc a její příznaky

  Cestování letadlem na dlouhé vzdálenosti je pro mnohé nepohodlné. Vzhledem k logistice odbavení, stresu z bezpečnostních kontrol a hodinám stráveným v omezeném prostoru mnoho lidí považuje dlouhé cesty letadlem za náročné.
  Maroko

  Udržitelné cestování: po Maroku a vlastně kdekoliv na světě – část 2

  Rádi cestujete, ale také vás zajímá dopad cestovního ruchu na přírodu, životní prostředí, místní ekonomiku a obyvatele? Přečtěte si, jak cestovat udržitelně.
  Maroko

  Udržitelné cestování: po Maroku a vlastně kdekoliv na světě – část 1

  Maroko v severní Africe nabízí návštěvníkům nepřeberné množství památek a zážitků. Vzhledem k tomu, že do země cestuje stále více lidí, mnozí zvažují způsoby, jak učinit své cesty udržitelnějšími.
  Jídlo Vietnam

  Průvodce Vietnamem pro milovníky jídla

  Některé země mají skvělé jídlo, některé mají fascinující historii a jiné jsou k neuvěření krásné. Vietnam má všechny tyto benefity. Se svou koloniální minulostí a řadou etnických menšin je Vietnam víc než jen pho. Je to celá řada chutí, kombinací chutí a zážitků z jídla, které čekají na objevení.
  Reklama
  Reklama
  Reklama