Více
  1.9 C
  Czech
  Pátek, 28 ledna, 2022

  Nejkrásnější skotské hrady. Udělejte si výlet do pohádky – část 1

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ve Skotsku najdete přes 3000 hradů, zřícenin či dalších majestátních staveb. Jak si vybrat cíl svého příštího výletu? Čtěte dál.

  Edinburský hrad

  Nejnavštěvovanější atrakcí Edinburghu, ne-li celého Skotska, je Edinburský hrad. Tyčí se na vrcholu Castle Rock nad hlavní tepnou Starého města. Nachází se v něm Národní válečné muzeum, kaple, slavná jednohodinová pistole, stejně jako skotské korunovační klenoty a skotský kámen osudu. Je to historické místo, které by si žádný návštěvník hlavního města neměl nechat ujít.

   Hrad Dunvegan

  Na severozápadním pobřeží ostrova Skye leží hrad, který je považován za nejdéle nepřetržitě obývaný jednou rodinou v celém Skotsku. Dunvegan, který stále vlastní a provozuje klan MacLeod, je už 800 let krásnou a zároveň historickou destinací. S pozemkem o rozloze 42 000 akrů je každý rok otevřen veřejnosti od dubna do října. Je to impozantní stavba posazená na břehu jezera Loch MacLeod, kde krásně zapadá do okolní krajiny. Uvnitř můžete zhlédnout výstavu relikvií, medailí a starožitného nábytku. Také se vydejte na výlet lodí po jezeře pozorovat tuleně na malých skalnatých ostrůvcích.

  Zámek Balmoral

  Zámek Balmoral v Aberdeenshire se nachází na pozemku o rozloze 50 000 akrů. Královská rodina ho koupila v roce 1852. Jedná se o jejich skotskou rezidenci, ale je otevřen pro veřejnost v různých kapacitách po celý rok (jediná místnost uvnitř hradu přístupná veřejnosti je taneční sál). Od srpna do října je zavřeno, protože zde v tuto dobu pobývá královna. Hlavní atrakcí hradu, který se nachází v národním parku Cairngorms, zůstává jeho exteriér. Dobře udržovaná budova zámku působí jako z pohádky, má rozsáhlé zahrady, včetně vodní zahrady a obklopuje ho velkolepá scenérie skotské vysočiny.

  Hrad Cawdor

  Hrad Cawdor je možná nejznámější díky svému spojení s tragédií Williama Shakespeara Macbeth. Shakespearovo vyprávění o Macbethově korunovaci Thaneem z Cawdoru však bylo čirou fikcí. Hrad byl ve skutečnosti postaven stovky let po představení hry. Zámek, který je současným domovem vévodkyně z Cawdoru, je nyní po část roku otevřen pro veřejnost. Návštěvníci si mohou prohlédnout působivé zabydlené interiéry a mají přístup do historických místností jako je stará kuchyně, ložnice, jídelna a salon. Může se pochlubit velkou sbírkou nábytku, portrétů, třemi zahradami a golfovým hřištěm.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ďáblův most v Německu

  Ďáblův most v Německu. Dokonalý odraz na vodní hladině

  Klenutý most, zastrčený v bujných zahradách saského Kromlau, přitahuje turisty i profesionální fotografy. Žasnou nad dokonalým kruhem, který vytváří odraz kamenného oblouku ve vodě.
  Jet lag

  Může mít jet lag dlouhodobé následky?

  Jet lag je obvykle krátkodobý problém, který zmizí, jakmile se cirkadiánní rytmus těla přizpůsobí místnímu času. Pro lidi, jako jsou piloti, letušky a obchodní cestující, kteří často létají na dlouhé vzdálenosti, se může pásmová nemoc stát chronickým problémem.
  jet lag pásmová nemoc

  Pásmová nemoc a její příznaky

  Cestování letadlem na dlouhé vzdálenosti je pro mnohé nepohodlné. Vzhledem k logistice odbavení, stresu z bezpečnostních kontrol a hodinám stráveným v omezeném prostoru mnoho lidí považuje dlouhé cesty letadlem za náročné.
  Maroko

  Udržitelné cestování: po Maroku a vlastně kdekoliv na světě – část 2

  Rádi cestujete, ale také vás zajímá dopad cestovního ruchu na přírodu, životní prostředí, místní ekonomiku a obyvatele? Přečtěte si, jak cestovat udržitelně.
  Maroko

  Udržitelné cestování: po Maroku a vlastně kdekoliv na světě – část 1

  Maroko v severní Africe nabízí návštěvníkům nepřeberné množství památek a zážitků. Vzhledem k tomu, že do země cestuje stále více lidí, mnozí zvažují způsoby, jak učinit své cesty udržitelnějšími.
  Jídlo Vietnam

  Průvodce Vietnamem pro milovníky jídla

  Některé země mají skvělé jídlo, některé mají fascinující historii a jiné jsou k neuvěření krásné. Vietnam má všechny tyto benefity. Se svou koloniální minulostí a řadou etnických menšin je Vietnam víc než jen pho. Je to celá řada chutí, kombinací chutí a zážitků z jídla, které čekají na objevení.
  Reklama
  Reklama
  Reklama