-14.9 C
Czech
Pondělí 2. února 2026
Protext ČTKNa Netflixu má premiéru očekávaný akční trhák Vyproštění 2. Režisér Sam Hargrave...

Na Netflixu má premiéru očekávaný akční trhák Vyproštění 2. Režisér Sam Hargrave svůj nový film představil také v Praze

Praha 16. června 2023 (PROTEXT) – Dnes má na Netflixu premiéru dlouho očekávaný akční film Vyproštění 2 s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli. Film se z velké části natáčel i v České republice za velké účasti těch nejlepších českých kaskadérů. Minulou sobotu se zároveň v pražském Kině Lucerna odehrála česká premiéra snímku, a to za účasti jeho režiséra, Sama Hargravea.

V pátek 16. června se diváci platformy Netflix dočkali pokračování dlouho očekávaného akčního trháku Vyproštění 2 (v originále Extraction 2). Hlavní hrdina, bývalý voják a současný neohrožený žoldák, Tyler Rake, musí ve filmu zachránit rodinu gruzínského gangstera z vězení, kde je drží. Úkol to však není jednoduchý, na cestě je spousta překážek a záporných hrdinů, kteří vysvobození brání. Hlavní role se opět ujal australský herec Chris Hemsworth.

Film se z části natáčel také v České republice, což český divák snadno pozná. Například úžasná bojová scéna ve vězení se natáčela v Mladé Boleslavi, cvičené české oko zaregistruje také typickou českou krajinu, vesnice i jiné reálie.

Režisér film představil i v Praze

V pražském Kině Lucerna zároveň minulou sobotu proběhla speciální projekce filmu, a to za účasti samotného režiséra, Sama Hargravea. Návštěvníci akce tak měli exkluzivní příležitost vidět nový film nejen jako první v České republice, ale také na filmovém plátně.

Před promítáním Sam Hargrave hovořil také o natáčení u nás. „Je skvělé být zpátky v Česku,” uvedl na začátek. Na otázku, co pro něj bylo během natáčení v naší zemi nejcennější, odpověděl rozhodně, že lidé. „Velká poklona celému štábu. Ve filmu se odehrává například akční scéna trvající celých 21 minut, je celá udělaná na jeden záběr! Začíná ve vězení během vzpoury vězňů, její součástí jsou i automobilová honička nebo opravdové helikoptéry. Byla opravdu velmi náročná, a to ve všech ohledech. Ale díky celému štábu, jejich nasazení, ale hlavně nadšení a odhodlání odvést tu nejlepší práci, jsme to zvládli. Točil jsem na hodně místech po celém světě, ale musím říct, že Česká republika byla jedním z těch nejlepších,“ pochválil své české kolegy a zároveň věnoval speciální potlesk místním kaskadérům. „Praha a Česká republika jsou velmi krásné. Už teď vím, že se sem brzy vrátím,” dodal.

Úvodní řeči se v Kině Lucerna ujal Tomasz Dąbrowski z Netflixu. „Film je také výsledkem práce a přispění velkého týmu českých herců a štábu,“ zdůraznil. Připomněl také, že se jedná o vůbec první podobnou akci Netflixu u nás. Tomasz poté vyzval všechny, kteří se podíleli na přípravě filmu, aby se v hledišti postavili a užili si zaslouženého potlesku ostatních diváků.

Pozvání na sobotní premiéru přijal například náměstek ministra kultury Michal Šašek. Za známé osobnosti se na červeném koberci objevili například herečky Bára Mottlová a Alena Doláková s doprovodem nebo bavič a režisér Jakub Kohák. Nechyběli ani známí influenceři Nikol Trojanová, Luboš Kulíšek nebo Naomi Adachi se sportovcem Maximem Habancem. Celou akci akci moderovala Zorka Hejdová.

Na trailer k filmu se můžete podívat tady.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Reklama

Doporučujeme

Zelenskyj: Další jednání o míru mezi USA, Ukrajinou a Ruskem začne ve středu

Další kolo mírových rozhovorů mezi Spojenými státy, Ukrajinou a Ruskem se uskuteční v Abú Zabí 4. a 5. února, napsal dnes na síti X ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Schůzka zástupců těchto tří zemí se ve Spojených arabských emirátech měla konat už dnes, k tomu ale Zelenskyj nic nesdělil. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv řekl, že po nástupu amerického prezidenta Donalda Trumpa jsou jednání s Američany produktivnější.

Ruský dronový útok zabil v Dnipru dva lidi

Kyjev/Moskva 1. února (ČTK) - Ruský dronový útok v noci na dnešek zabil v Dnipru dva lidi, uvedl na platformě Telegram náčelník vojenské správy Dněpropetrovské oblasti Oleksandr Hanža. Po dvou útocích v Záporoží pak utrpělo zranění šest lidí, uvedl šéf správy Záporožské oblasti Ivan Fedorov. Moskva útočí především na dopravní spoje a na energetiku, napsal na síti X ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Rusko dnes podle agentury Interfax oznámilo dobytí dvou vesnic v Charkovské a Doněcké oblasti.

Republikánům se po doplňovacích volbách v Texasu snížila většina ve sněmovně

Republikánům se po doplňovacích volbách v americkém státě Texas zmenšila už tak těsná většina ve Sněmovně reprezentantů. Křeslo po loni zemřelém kongresmanovi Sylvesteru Turnerovi obsadí demokrat Christian Menefee, informovala dnes agentura AP. Do senátu v Texasu se pak dostal další demokrat Taylor Rehmet.

Írán považuje armády států EU za teroristické

Írán považuje ozbrojené síly zemí Evropské unie za teroristické skupiny, uvedl dnes předseda íránského parlamentu Mohammad Bágher Ghálíbáf. Jde podle něj o odvetný krok za to, že EU zařadila íránské revoluční gardy na unijní seznam teroristických organizací, informují tiskové agentury.

Ficův bezpečnostní poradce Lajčák rezignoval kvůli Epsteinovým dokumentům

Národní bezpečnostní poradce slovenského premiéra Roberta Fica Miroslav Lajčák rezignoval v souvislosti se zveřejněním dokumentů americkým ministerstvem spravedlnosti, které odhalily jeho komunikaci s již zesnulým finančníkem a odsouzeným sexuálním delikventem Jeffreym Epsteinem.

Musk tvrdí, že SpaceX omezila zneužívání Starlinku ruskými drony

Opatření, která SpaceX nasadila proti neautorizovanému využívání Starlinku ruskými drony, podle firmy začínají zabírat. Elon Musk naznačil, že zásah už má konkrétní dopad, a vyzval ukrajinskou stranu, aby dala vědět, pokud bude potřeba přitvrdit.

Trumpův kandidát na šéfa Fedu rozhýbal trhy

Americký prezident Donald Trump potvrdil, že do čela Federálního rezervního systému chce nominovat Kevina Warshe. Trhy na zprávu zareagovaly okamžitě. Zlato i stříbro po sérii rekordů výrazně oslably, zatímco akciové indexy v USA zaznamenaly jen mírné ztráty.

U Essexu vzniká nový ptačí ostrov ze tří potopených lodí

U pobřeží Essexu roste nový kus země. Nevzniká z betonu ani z kamene, ale ze starých říčních lodí a bahna z přístavu. National Trust nechal v ústí řeky Blackwater potopit tři vyřazené nákladní čluny.

V DR Kongo se zřítil důl. Nejméně dvě stě lidí zemřelo

Při závalu dolu ve východní části Demokratické republiky Kongo zahynulo podle místních úřadů více než 200 lidí. Neštěstí se odehrálo ve městě Rubaya v provincii Severní Kivu, kde se důl zřítil v důsledku silných dešťů.

Bitcoin se propadl pod 81 000 dolarů, trhy sužuje nejistota

Bitcoin o víkendu prohloubil ztráty a propadl se pod hranici 81 000 dolarů, přičemž nízká obchodní aktivita zesílila výkyvy cen. Investoři zůstávají opatrní kvůli napětí na Blízkém východě, politické nejistotě ve Spojených státech a přetrvávajícím slabinám samotného kryptotrhu.

Protesty v Íránu podle Pezeškjána podnítili politici z EU, USA a Izraele

Protesty v Íránu podnítili americký prezident Donald Trump, izraelský premiér Benjamin Netanjahu a politici z Evropské unie. Podle agentury Reuters to dnes prohlásil íránský prezident Masúd Pezeškján. Uvedl, že demonstrace nebyly vyvolány jen sociálními problémy. Při potlačování projevů nespokojenosti s režimem, které začaly na konci prosince, zahynuly v Íránu tisíce lidí.

Prozatímní prezidentka Venezuely oznámila plán na amnestii politických vězňů

Prozatímní prezidentka Venezuely Delcy Rodríguez představila návrh zákona o amnestii, díky kterému by se mohly na svobodu dostat stovky politických vězňů, včetně opozičních předáků, novinářů a bojovníků za lidská práva. Informují o tom agentury.

Izraelské údery v Pásmu Gazy zabily 23 lidí

Izraelské údery zabily od noci v Pásmu Gazy nejméně 23 Palestinců, uvádí agentura AP v nové bilanci na základě informací od palestinských nemocnic. Dříve agentura hlásila 12 mrtvých. Stanice Al Džazíra s odvoláním na zdravotníky uvádí, že zemřelo 25 Palestinců. Podle agentury AP se jedná o jeden z nejvyšších počtů mrtvých od říjnového vyhlášení příměří. Izraelská armáda údery zatím nekomentovala

Kyjev i Moskva opět hlásí noční dronové útoky nepřítele

Rusko v noci na dnešek zaútočilo na Ukrajinu 85 bezpilotními letouny. Ukrajinská protivzdušná obrana podle předběžných údajů sestřelila nebo odklonila 64 dronů Šáhed, Gerbera, Italmas a dalších typů. Na platformě Telegram to oznámilo ukrajinské letectvo. Naopak Rusko podle agentury Interfax v noci informovalo o zachycení nebo zničení 26 ukrajinských dronů. Moskva zároveň dnes oznámila dobytí dvou ukrajinských vesnic v Záporožské oblasti a Doněcké oblasti. Tvrzení nelze nezávisle ověřit.

Novým šéfem amerického úřadu statistiky práce má být Matsumoto, oznámil Trump

Prezident Donald Trump do čela amerického Úřadu pro statistiku práce (BLS) nominuje ekonoma Bretta Matsumota. Šéf Bílého domu to oznámil na své sociální síti Truth Social. Předchozí komisařku BLS Eriku McEntarferovou prezident v srpnu z čela úřadu při ministerstvu práce odvolal, když ji bez důkazů obvinil z manipulace s daty o zaměstnanosti. Krátce poté na pozici nominoval hlavního ekonoma konzervativního think-tanku The Heritage Foundation E.J. Antoniho, jehož nominaci o necelé dva měsíce později stáhl. Jmenování podléhá schválení Senátu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama