7.1 C
Czech
Pondělí 2. března 2026
ZajímavostiMuž ještě před přistáním vylezl nouzovým východem z letadla přímo na křídlo

Muž ještě před přistáním vylezl nouzovým východem z letadla přímo na křídlo

Na chicagském letišti O’Hare byl zatčen muž, který otevřel nouzové dveře a vylezl na křídlo, když jeho letadlo pojíždělo k východu. Není známo, co ho k takovému jednání vedlo. O bizarním incidentu informuje CNN, Daily Mail a další servery.

Cestující na palubě letu 2478 společnosti United Airlines ze San Diega byli ohromeni, když muž, jehož totožnost nebyla zjištěna, ve čtvrtek kolem půl páté ráno otevřel nouzové dveře v řadě 21.

Poté se vydal po křídle a pak sklouzl na letištní plochu. Tam ho musela zastavit pozemní posádka letiště a přivolat strážce zákona.

Jeden muž byl zrovna na palubě letadla, které se blížilo k bráně. Vtom otevřel nouzový východ a pronikl na křídlo letadla,“ uvádí se podle CNN v prohlášení chicagské policie.

Dotyčný poté sklouzl po křídle dolů a dopadl na letištní plochu,“ dodala policie.

Mary Ellen Eagelstonová, která podle všeho seděla několik řad za mužem, zveřejnila na Twitteru fotografii otevřených dveří. Napsala: „Chlápek právě vyskočil z mého letadla, než jsme se dostali k bráně“.

Podle televize WGN 9 byl muž zadržen policií a čeká se na obvinění, píše DailyMail.

Náš pozemní personál zastavil osobu mimo letadlo. Ta je nyní v rukou orgánů činných v trestním řízení,“ uvedla společnost United Airlines ve svém prohlášení. 

Zdržel letadlo dvacet minut

Není známo, zda byl zatím neidentifikovaný uprchlík z paluby pod vlivem alkoholu či drog.

Na záznamu řízení letového provozu, který získala stanice NBC Chicago, je slyšet neidentifikovaný hlas: „Museli jsme zastavit kousek od brány Bravo 3. Někdo otevřel nouzový východ napravo nad křídlem. Někdo na sedadle 21 Bravo opustil letadlo a je na rampě.

Letadlo se zdrželo 20 minut na letištní ploše, než pokračovalo po dráze a bezpečně odbavilo všechny ostatní cestující u brány, uvedl server Live and Let Fly.

Server o létání, který provozuje cestovatelský nadšenec Matthew Klint, spekuluje o důvodech, které muže mohly k jeho zvláštnímu chování vést. „Zajímalo by mě, proč ten muž nemohl počkat dalších pět minut, než letadlo dorazí k bráně. Příliš mnoho alkoholu? Smrděl jeho spolusedící? Ať už byl důvod jakýkoli, ten muž teď za své hloupé jednání čelí hromadě problémů,“ píše Klint. Předvídá také, že cestujícího asi čeká zákaz létání a možná bude muset zaplatit poničený nouzový východ.

Reklama

Doporučujeme

Hormuzský průliv už není bezpečný, ceny ropy letí vzhůru

Ceny ropy rostou po útoku Izraele a USA na Írán. Pokud Írán zablokuje Hormuzský průliv, dojde k prudkému zdražování energií a růstu inflace, varovali experti. Dopravní společnosti od klíčové vodní trasy odklánějí lodě, některé hlásí útoky na svá plavidla.

Rubio a Hegseth v úterý informují americký Kongres o útoku na Írán

Šéf americké diplomacie Marco Rubio, ministr obrany Pete Hegseth a další činitelé v úterý předstoupí před Kongres a informují zákonodárce o útoku na Írán, uvedla dnes agentura AFP s odvoláním na Bílý dům.

Věděli o něm všechno. Zpravodajci sledovali Chameneího měsíce

Americké a izraelské tajné služby, včetně Ústřední zpravodajské služby (CIA), sledovaly nejvyššího íránského vůdce ajatolláha Alího Chameneího několik měsíců. Právě CIA věděla, kde se bude v sobotu ráno nacházet, což vedlo k překvapivému úderu. Sdělily to anonymní zdroje obeznámené se situací.

Kyjev nabídl Ficovi dva termíny pro návštěvu Ukrajiny kvůli ropovodu Družba

Kancelář ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v neděli večer uvedla, že Kyjev slovenskému premiérovi Robertu Ficovi nabídl 6. a 9. března jako dva možné termíny jeho návštěvy Ukrajiny za účelem jednání o ropovodu Družba. Fico dříve uvedl, že dává přednost schůzce na území Evropské unie.

V Texasu se střílelo, tři mrtví. FBI nevylučuje souvislost s terorismem

Při střelbě před barem v texaském Austinu zemřeli v neděli nad ránem dva lidé a dalších 14 osob bylo převezeno do nemocnice. Útočníka policisté na místě zastřelili. Podle FBI mohou některé nalezené stopy naznačovat souvislost s terorismem, vyšetřování je však teprve na začátku.

Írán nebude vyjednávat s USA, uvedl tajemník íránské bezpečnostní rady

Írán nebude vyjednávat se Spojenými státy, uvedl dnes tajemník íránské Nejvyšší rady národní bezpečnosti Alí Larídžání v reakci na zprávy o možném obnovení rozhovorů s Washingtonem. Informovaly o tom agentury. Americký prezident Donald Trump v neděli vyjádřil souhlas s možným jednáním s těmi íránskými představiteli, kteří přežili americké a izraelské údery z posledních dnů.

Britskou leteckou základnu na Kypru zasáhl dron

Dron v noci na dnešek zasáhl základnu britského letectva na Kypru, uvedlo ministerstvo obrany v Londýně podle stanice Sky News a agentury PA. Ministerstvo nesdělilo, kdo bezpilotní prostředek vyslal. Při incidentu nedaleko přístavního města Limasol nebyl nikdo zraněn a podle kyperských úřadů vznikly pouze malé škody.

Kate Middleton poprvé veřejně promluvila velšsky

Princezna z Walesu překvapila. U příležitosti svátku svatého Davida promluvila poprvé veřejně velšsky a spolu s princem Williamem vyslala osobní vzkaz obyvatelům Walesu. Nešlo jen o formální gesto. Královský pár tím připomněl své silné pouto k zemi, kterou reprezentují.

Údery na Teherán pokračovaly i večer, podle svědků zasáhly i nemocnici

Výbuchy v Teheránu dnes pokračují i po setmění, píší agentury AP a AFP. Státní televize uvedla, že jeden úder zasáhl její sídlo a podle íránských státních médií přestala vysílat. Další média tvrdí, že večerní údery zasáhly v Teheránu i jednu nemocnici, což agentuře Reuters potvrdili i svědci. Izraelská armáda uvedla, že její síly dnes ničily vojenské objekty, například velitelská stanoviště.

Trump souhlasí s jednáním s íránskými představiteli, kteří přežili údery

Americký prezident Donald Trump souhlasí s jednáním s íránskými představiteli, kteří přežili americké a izraelské údery z posledních dvou dnů. Podle agentury Reuters to Trump řekl v rozhovoru, který zveřejnil časopis The Atlantic. V jiném rozhovoru Trump řekl, že americké a izraelské údery zabily 48 vysokých íránských představitelů. Mezi nimi je podle předchozích informací i íránský vůdce Alí Chameneí, což přiznal i samotný Írán.

Íránský režim potvrdil smrt Chameneího a podle některých se blíží svému konci

Íránský teokratický režim dnes potvrdil smrt nejvyššího duchovního vůdce ajatolláha Alího Chameneího a podle některých západních představitelů se režim blíží svému konci. Teherán i další části více než 90milionové blízkovýchodní země nadále čelí úderům Spojených států a Izraele, v reakci na něž Írán útočí na Izrael a další země regionu. Jen v Izraeli si dnes tyto útoky vyžádaly devět mrtvých a desítky zraněných, od sobotního začátku úderů zemřeli také tři američtí vojáci. ČR je připravena vyslat okamžitě repatriační lety do Egypta pro Čechy, kteří jsou v Izraeli.

Útok USA a Izraele v Íránu zabil 43 členů bezpečnostních sil

Vzdušný úder USA a Izraele na budovu pohraniční stráže na západě Íránu dnes zabil 43 členů bezpečnostních složek a desítky lidí zranil. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na íránskou agenturu Mehr.

Íránský raketový útok v izraelském městě Bejt Šemeš zabil devět lidí

Nejméně devět lidí dnes zahynulo poté, co íránská raketa zasáhla synagogu a kryt v izraelském městě Bejt Šemeš, které leží západně od Jeruzaléma. Zraněných je několik desítek, píší izraelská média. Izraelská armáda zahájila vyšetřování, proč se jí raketu nepodařilo sestřelit.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama