Více
  11.3 C
  Czech
  Neděle 26. března 2023

  Zkušený stratég Hodgson. V 75 letech bude koučovat Crystal Palace

  Roy Hodgson se znovu vrací mezi elitu, oslovilo ho vedení Crystal Palace, aby tým udržel v Premier League. Je to zajímavá výměna. Právě u tohoto týmu Hodgson v červenci 2021 skončil a nahradil ho Patrick Vieira. Teď si role zase vyměnili poté, co Vieira prodloužil sérii bez výher ve všech soutěžích už na dvanáct zápasů.

  Koráb silnic v podání firmy BMW. Motorka K 1600 B představuje masivní bagger

  Cestovní motorky mají v našich představách jasnou podobu, za kterou stojí převážně Harley Davidson. BMW tuto představu úspěšně nabourává. Vždy potěší, když jde někdo proti proudu. BMW se tímto směrem rozhodlo vyrazit se svou mašinou K 1600 B, která představuje to nejlepší, co bychom vůbec mohli čekat. Bohužel, věhlas je stejně veliký jako cena. 

  Peugeot e-LEGEND. Koncept, který udal směr francouzské automobilky

  Už tomu budou více než 4 roky, kdy francouzská ikona automobilového průmyslu Peugeot představila koncept budoucnosti e-LEGEND. Jedná se o naprostý skvost mezi koncepty. Značce otevřel tento odvážný počin cestu mezi světové špičky. Výrobci a vývojáři se postavili k nelehkému úkolu s překvapujícím důvtipem. Vzala si automobilka něco z konceptu do výroby? 

  Rok 2018 představoval pro francouzskou automobilku Peugeot doslova převratný milník. Vývojáři se vytasili s konceptem, který sice působí jako z jiného světa, striktně se zároveň drží jedné nesmrtelné legendy, a to konkrétně modelu Peugeot 505 coupé. Hlavní myšlenka automobilky byla zřejmá. Představit světu novou energii a odhodlání se utkat s pohonem budoucnosti. Zároveň ale nesměla firma ztratit svou tvář. Peugeot e-LEGEND tedy kombinuje elektrický pohon a hlubokou úctu k více než 120leté historii společnosti Peugeot. Výrazným slovem celé kampaně se stala nuda. Nemysleme si ovšem, že ho Peugeot respektuje. Naopak, rozhodl se s ním bojovat. Model e-LEGEND tomu má dopomoci. 

  Design 

  Kromě naprosto čisté elektrické energie se Peugeot e-LEGEND představuje ve světle reflektorů skvostného designu. Na první pohled se sice jedná o moderní vůz budoucnosti, i nezkušené oko ale pozná inspiraci ikonou Peugeot 504 Coupé. Přední část disponuje dvěma světlomety i protáhlým grilem. Boční silueta přesně odpovídá předloze. Zadní část vozu se předvádí s majestátními LED světlomety rozdělenými do sekvencí a mohutným nárazníkem. 

  Interiér nás dostane svým futuristickým provedením. Poté, co se vysune čtvercový volant, objeví se před námi veliká obrazovka. Místo středového panelu s řadící pákou máme k dispozici ovladač s potřebnými funkcemi. Výrobci si rovněž vyhráli s materiály. Látka, dřevo, vše krásně zapadá do filozofie doby, ve které měli lidé odvahu vyrábět pořádná auta bez ohledu na cenu. 

  Co se automobilka na konceptu naučila? 

  Rozhodně odhodlání nesmířit se s průměrností a trvale odstraňovat slovo NUDA ze slovníku. Od jisté doby se všechny vozy francouzské legendy vyznačují dynamickou tváří a pokrokovými technologiemi. Právě takto přispěl koncept Peugeot e-LEGEND do hry. Na něm vývojáři ukázali, že se nebojí nových výzev. 

  Verdikt Peugeot e-LEGEND dokázal nemožné a představil automobilku ve zcela jiném, do té doby nevídaném, světle. Od roku 2018 ušel Peugeot dlouhou cestu, kterou dnes zakončil například konceptem Inception. 

  Sledujte nás na sítích

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.