Protext ČTKMobil 1™ a Porsche oslavují milník 25. výročí prodloužením smlouvy

Mobil 1™ a Porsche oslavují milník 25. výročí prodloužením smlouvy

Spring (Texas) 16. února 2022 (PROTEXT/BusinessWire) – Díky 25 letům spolupráce, výjimečnému výkonu, ochraně v extrémních podmínkách a vynikajícím jízdním zážitkům zůstanou společnosti Mobil 1 a Porsche dlouhodobými partnery.

● Motorový olej Mobil 1 bude i nadále používán jako tovární náplň a doporučená servisní náplň pro motory Porsche.

● Více než 1,5 milionu motorů Porsche bylo z výroby naplněno motorovým olejem Mobil 1.

● Mobil 1 nadále podporuje Formuli E a dodává společnosti Porsche produkty Mobil EV™.

Společnosti Mobil 1 a Porsche dnes oznámily prodloužení dlouhodobé spolupráce, která zajistí, že motorový olej Mobil 1 zůstane tovární a doporučenou servisní náplní pro vozidla Porsche až do roku 2026.

Značky Mobil 1 a Porsche spolupracují již 25 let s cílem přinášet zákazníkům a motoristickým sportovcům skvělé jízdní zážitky. Obě ikonické značky sdílejí stejný závazek k výzkumu a pokročilým technologiím a vášeň pro maximalizaci účinnosti a ochrany motoru.

„Mobil 1 pomáhá řidičům vozů Porsche odhalit jejich vášeň a výkon jejich vozidla, protože nabízí optimální rovnováhu mezi výkonem, ochranou, životností a účinností, kterou vysoce výkonné vozy Porsche vyžadují,“ řekl Mike Smith, ředitel strategických globálních aliancí společnosti ExxonMobil Fuels & Lubricants. „Od roku 1996 jsme vybudovali silné partnerství, které ztělesňuje to, co naši zákazníci a týmoví řidiči chtějí, potřebují a očekávají od našich prvotřídních značek a špičkových výrobců zaměřených na výkon. Ti, kteří přišli před námi i naši dnešní lídři jsou odhodláni zlepšovat výkon i spolehlivost a společně se těšíme na to, že budeme posouvat vyvíjející se technologické hranice všech vozů Porsche v příštích 25 letech a dále.“

Progresivní myšlení je již dlouho základem automobilového průmyslu. Pro elektromobily dodává Mobil 1 společnosti Porsche kapaliny pro elektrické pohonné jednotky, které byly vyvinuty speciálně pro splnění specializovaných požadavků. Mobil EV™ přináší vynikající účinnost bez ztráty výkonu, dynamiky a bezpečnosti vozidla. Širší partnerství Porsche Formula E a Mobil EV zároveň poskytuje dokonalý zkušební polygon pro automobilový průmysl, který pokračuje ve vývoji vysoce výkonných maziv a kapalin.

„Již dvě a půl desetiletí naše týmy úzce spolupracují na vývoji motorů, které pohánějí jedny z nejžádanějších a technicky nejvyspělejších výkonných vozů, jaké kdy byly k vidění,“ řekl Dr. Michael Steiner, člen představenstva společnosti Porsche pro výzkum a vývoj. „Zatímco Porsche soutěží a demonstruje možnosti své technologie elektromobilů, ExxonMobil pokračuje ve vývoji kompletní sady maziv značky Mobil, aby pomohl týmu Porsche Formula E navázat na jeho závodní odkaz. Odkazu, který je opředen bohatou tradicí produktů ExxonMobil a který je dále ilustrován produktem Mobil EV. Tento milník a prodloužení smlouvy dnes nejen oslavuje partnerství společností Porsche a ExxonMobil, ale přináší další možnosti rozšíření portfolia naší značky o nové technologie produktů, a to i v následujících letech.“

Klíčové milníky vztahu značky Mobil 1 a Porsche:

● K dnešnímu dni bylo motorovým olejem Mobil 1 z výroby naplněno více než 1,5 milionu motorů Porsche.

● Motorový olej Mobil 1 je tovární a doporučený servisní olej pro plnění více než 50 modelů Porsche, včetně modelů 911, 918, Cayman, Panamera, Macan a Cayenne.

● Všechny následující závodní vozy Porsche používají olej Mobil 1: 911 RSR, 911 GT3 R, 911 GT3 Cup a všechny čtyři vozy Cayman GT4 Clubsport.

● Značka Mobil 1 hrdě podporovala závodní vůz Porsche 919 Hybrid s výkonem 900 koní ve vytrvalostním mistrovství světa a stále podporuje závodní vůz Porsche 911 GT3 Cup s výkonem 510 koní v Porsche Mobil 1™ Supercupu.

● Od roku 2007 je značka Mobil 1 hlavním sponzorem Porsche Mobil 1™ Supercupu, nejrychlejšího a nejprestižnějšího mezinárodního šampionátu závodních vozů jedné značky.

O společnosti Mobil 1

Mobil 1, přední světová značka syntetických motorových olejů, je z výroby plněn do mnoha nejvýkonnějších sériových vozidel na světě. Více než 1 500 000 motorů Porsche opustilo továrnu s olejem Mobil 1. Vyspělá syntetika Mobil 1 je vybavena technologií proti opotřebení, která poskytuje výkonnost přesahující běžné motorové oleje. Tato technologie umožňuje pokročilé syntetice Mobil 1 splňovat nebo překračovat nejpřísnější normy výrobců vozidel, jako jsou Porsche a Bentley a poskytovat výjimečnou ochranu proti opotřebení motoru za běžných nebo dokonce některých nejextrémnějších podmínek.

Pro více informací navštivte mobil.com a sledujte @Mobil1 Facebook, Instagram a Twitter.

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220216005798/en/

Kontakty:

ExxonMobil Media Relations, 972-940-6007

Zdroj: ExxonMobil

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Doporučujeme

Tisza nominovala na maďarského prezidenta bývalého šéfa nejvyššího soudu

Maďarská vládní strana Tisza vybrala bývalého předsedu nejvyššího soudu Andráse Baku za svého kandidáta na prezidenta, informovaly tiskové agentury. Očekává se, že András Baka bude v úterý zvolen v parlamentu novou hlavou státu.

Dron pronikl do bulharského vzdušného prostoru, explodoval kilometr od plynovodu

Dron dnes vnikl z Rumunska do bulharského vzdušného prostoru a explodoval poblíž plynovodu. Oznámil to dnes podle tiskových agentur bulharský premiér Rumen Radev. Dron podle něj nesl velké množství výbušnin, píše agentura DPA.

Ukrajinské drony opět zaútočily na ruské rafinérie, úřady informují o raněných

Ukrajinské drony opět zaútočily na ilskou rafinérii na jihu evropského Ruska. V podniku vypukl požár, nálet si vyžádal pět raněných, informoval krizový štáb Krasnodarského kraje. Další dva lidi zranil dron v Zadonsku na Donu, oznámil gubernátor Lipecké oblasti Igor Artamonov. Ruské úřady informovaly o zničení stovek ukrajinských dronů během uplynulé noci. Ukrajinské drony podle Kyjeva zasáhly rafinérie v Ilsku a v Syzrani.

Mořské řasy zaplavují Karibik a ohrožují pobřeží i cestovní ruch

Karibské pobřeží, Mexický záliv i část Atlantiku letos zasáhl mimořádně rozsáhlý výskyt hnědých mořských řas rodu sargassum. Na plážích se hromadí miliony tun biomasy, která po vyplavení rychle zahnívá, zhoršuje kvalitu vody, omezuje život mořských organismů a zároveň působí značné problémy turistickým oblastem závislým na návštěvnících.

Tajfun Dolphin na jihu Japonska zranil šest lidí, 50.000 domů je bez proudu

Tajfun Dolphin zasáhl na jihu Japonska prefektury Okinawa a Kagošima, kde zranil šest lidí a více než 50.000 domů připravil o dodávky elektřiny. Na příchod tajfunu se kvůli riziku záplav a sesuvů půdy v důsledku předpovídaných prudkých srážek připravují také na východním pobřeží Číny, kde úřady uzavřely školy a turisty vyhledávaná místa, uvedly tiskové agentury.

Španělsko zavádí kontroly na hranici s Itálií kvůli migrační vlně

Napětí mezi Španělskem a Itálií kvůli migraci dál roste. Španělsko nově oznámilo, že od sobotní půlnoci zavede dočasné hraniční kontroly pro cestující z Itálie. Opatření má platit do 7. září a je přímou reakcí na rozhodnutí Říma obnovit kontroly u osob přijíždějících ze Španělska po nedávné migrační krizi v severoafrické Ceutě.

EasyJet souhlasil s převzetím za 5,7 miliardy liber

Britská nízkonákladová letecká společnost easyJet přijala nabídku na převzetí od americké investiční skupiny Apollo Global Management. Transakce oceňuje aerolinku na 5,7 miliardy liber, tedy přibližně 162 miliard korun.

Ukrajina a Rusko pokračují ve vzájemných útocích, terčem byly sklady i lodě

Ukrajina a Rusko v noci na dnešek pokračovaly ve vzájemných útocích. V ruském Jekatěrinburguzachvátil po ukrajinském útoku požár logistické centrum ruského internetového prodejce Wildberries. Společnost o tom informovala bez podrobností na síti Telegram. Naopak ruské dronové útoky podle ukrajinských úřadů způsobily požár zemědělských skladů v obci Balaklija v Charkovské oblasti na východě Ukrajiny, napsal Reuters.

Meta škodí dětem, rozhodl soud. Společnost musí zaplatit tučnou pokutu

Soud v americkém státě Nové Mexiko uložil společnosti Meta Platforms pokutu v celkové výši 567 milionů dolarů (téměř 12 miliard korun) za újmu, kterou její platformy Facebook a Instagram působí mladým lidem. Firma musí změnit způsob ověřování věku.

Trump zavedl minimální ceny výrobků z polykřemíku, uvalil na ně 15procentní clo

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek zavedl minimální dovozní ceny výrobků z polykřemíku a na jejich dovoz uvalil 15procentní clo. Polykřemík se používá při výrobě polovodičů a je hlavní složkou fotovoltaických panelů, jeho největším světovým producentem je Čína. Trump chce opatřeními podpořit domácí dodavatelské řetězce pro výrobu čipů a solárních panelů, a posílit tak pozici Spojených států v soupeření s Čínou v oblasti umělé inteligence (AI) a energetiky, uvedla agentura Reuters.

Japonsko nařídilo evakuace kvůli blížícímu se tajfunu, zrušilo 500 letů

Japonsko nařídilo evakuaci statisíců lidí v jihozápadní části země a zrušilo více než 500 letů kvůli pomalu postupujícímu tajfunu Dolphin. Podle meteorologů přinese tajfun do oblasti silný vítr, prudký déšť a vysoké vlny, píše agentura Reuters. Dolphin je tajfunem první, tedy nejslabší kategorie s maximální rychlostí větru 144 kilometrů v hodině a s nárazy dosahujícími téměř 200 kilometrů v hodině. Blíží se k řetězci ostrovů mezi oblasti Kjúšú a prefekturou Okinawa, uvedla japonská meteorologická agentura (JMA).

Britský hit láme rekordy, přesto ho mnozí nikdy neslyšeli

Skladba Rein Me In od Sama Fendera a Olivie Dean strávila na vrcholu britského žebříčku rekordních 19 týdnů. Její úspěch však vyvolal nečekanou reakci. Řada lidí tvrdí, že píseň nikdy neslyšela. Hudební svět se totiž rozdělil do menších skupin, které poslouchají úplně jiné hity.

Student v Thajsku zabil své prarodiče, šest lidí ve své škole a nakonec sám sebe

Nejméně devět mrtvých včetně útočníka si vyžádala dnešní střelba v thajské provincii Nontchaburí. Student místní školy nejprve zastřelil pistolí svého dědečka oba prarodiče a pak se vydal do školy, kde zabil tři učitele a tři žáky, dalších 15 lidí zranil a nakonec spáchal sebevraždu. Jeho motiv zatím není znám, informovaly tiskové agentury s odvoláním na thajskou policii a úřady.

Trump opět posunul termín dohody s Íránem. Teď tvrdí, že bude podepsána brzy

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek prohlásil, že nebyla uzavřena dohoda o otevření Hormuzského průlivu, ale že by k tomu mohlo dojít brzy. Írán je mezitím nadosah dohody o tranzitu v úžině s Ománem, která může pro Trumpa představovat problém.

Coinbase v Británii spouští obchodování s americkými akciemi

Kryptoměnová burza Coinbase rozšiřuje nabídku ve Velké Británii. Uživatelé získají přístup k téměř čtyřem tisícům amerických akcií přímo v aplikaci, ve které spravují kryptoměny a běžné peníze.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama