Více
  13 C
  Czech
  Neděle 26. března 2023

  Americký senátor Ted Cruz navrhuje zákaz CBDC

  Republikánský senátor Ted Cruz v úterý navrhl zákon, který by znemožnil vydávání digitální měny centrální bankou (CBDC) ve Spojených státech. Připojil se tak k rostoucímu zástupu významných politiků republikánské strany, kteří se proti této myšlence staví.

  Proč se si tolik jogínů způsobí poranění kolen při pozici lotosu

  Přetažení nohou v lotosové pozici je jednou z nejnebezpečnějších věcí, které můžete v józe dělat. Každoročně si tímto způsobem mnoho jogínů vážně poraní kolena. Proč je tomu tak?

  Matka závislá na heroinu byla chodící mrtvolou. Po letech se chlubí perfektním vzhledem

  Ještě před několika tety byla matka dvou dětí Melissa Matos z Virginie v zuboženém stavu. Bledá, v agónii, s obličejem plným boláků se zavírala v zakrvácené ložnici, kde si píchala heroin. Nakonec se ale závislosti vzepřela. Nyní, po sedmi letech, šokuje svět svou proměnou v opět silnou ženu. Objevila se v Daily Star, či na YouToube.

  Melissa Matos ze západní Virginie v USA dokázala nemožné. Z naprosté trosky, kterou z ní udělal heroin, se opět stala fungující, zodpovědnou, atraktivní ženou. Nejvíc si vzpomínám na svou ložnici. Stěny byly potřísněné krví od toho, jak jsem se snažila uvolnit ucpané jehly. Od krve jsem měla i ložní povlečení, navíc propálené od cigaret, když jsem s nimi usnula po užití heroinu nebo Xanaxu (lék na uklidnění),“ popisuje svou minulost v Daily Star Melissa Matos, která byla již v té době matkou dvou dětí.

  Fotografie, kterou před nedávnem sdílela s veřejností, mluví za vše. Zcela ochromena drogami, s očima v sloup, bílá jako stěna a obličej plný boláků, zhroucená na zemi v koupelně. Tento smutný obrázek byl jejím denním chlebem. K drogám se dostala prý kvůli svým zdravotním problémům. Brala léky na předpis proti bolesti na fibromyalgii (chronická, generalizovaná bolest svalů a kloubů) a problémy se zády, a také Xanax na úzkost. Pak jí ale medikamenty začali snižovat. Melissa si však na nich vytvořila těžkou závislost a být odříznutá od léků pro ni bylo nesnesitelné. 

  Navedl ji partner

  „Bylo mi špatně. V té době jsem byla ve vztahu s člověkem, který byl také závislý na lécích proti bolesti, a měl zkušenosti s heroinem. Jednoho dne to přinesl domů a řekl: ‚Poslouchej, je to to samé, jako když si vezmeš prášky. Prostě to uděláme, abychom nebyli nemocní, dokud se z toho nedostaneme,‘ vypráví Melissa.

  „Jakmile jsem ho začala brát, okamžitě se z toho stalo monstrum, které ničilo všechno. Během prvních šesti měsíců užívání heroinu jsem ztratila téměř všechno,“ vzpomíná. „Stane se to opravdu rychle, byl to strmý pád v mém životě. Bylo to velmi děsivé.“ Američanka přišla o nový domov, do kterého se právě nastěhovala a málem i o děti.  Čelila výhrůžkám Child Protective Services (CPS, vládní agentura pro ochranu dětí). Stále zdrogovaná žena už nedokázala o své ratolesti pečovat. Ty se naopak staraly o ni.

  Děti ji musely krmit

  „Moje starší dcera mi nosila jídlo a pití, držela mi hlavu a zůstávala se mnou jako matka, která se stará o nemocné dítě. Hlídala svou sestřičku, pomáhala jí s úkoly, pomáhala s přípravou do školy. Všechny věci, které by běžně dělala máma, jsem v té době nebyla schopna dělat,“ popisuje paní Matos. Zamykala se prý doma v koupelně nebo v ložnici, aby měla od dětí klid. Moje starší dcera mi nikdy nezapomene, že jsem byla pořád zavřená ve svém pokoji a ignorovala ji. Jak bylo děsivé mě vidět, když jsem na drogách,“ dodává. Nakonec se jí ale podařilo ze zničující závislosti dostat a začít nový život. K léčení ji prý přiměla láska k jejím dětem.

  „Ze začátku to byl boj. Ale jakmile jsem začala pracovat a cítila jsem, že mám určitou stabilitu, ty myšlenky (na užívání heroinu) tak nějak zmizely. Byly to pro mě roky sebezkoumání a poznávání, kdo vlastně jsem. Stala jsem se novým člověkem vytvářejícím nový život,“ říká s tím, že už nemá ani žádné nutkání. Už po pár letech od vysazení drogy se prý ani nepovažuje za drogově závislou. Nyní se věnuje pomoci ostatním drogově závislým lidem. A na fotografiích ze současnosti, 7 let od zahájení léčení, je skutečně jiný člověk. V objetí se svými dětmi působí jako šťastná, milující maminka, plná života.

  Pokud přeci jen někdy nastala chvíle, kdy něco mohlo spustit ‚tu myšlenku‘, vždy jsem si jako první vzpomněla na své děti. Už nikdy bych jim nemohla ublížit, ani riskovat, že je ztratím nebo zemřu. Mám domov, moje děti jsou šťastné, máme vše, co potřebujeme. Máme doma klid, jsme si velmi blízcí a děti se velkou měrou podílejí na mém uzdravení, takže jsem za to vděčná,“ dodává.

  Sledujte nás na sítích

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.