Více
  18.8 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Královna Alžběta se objevila na finále koňské show. Dorazili i Tom Cruise nebo Helen Mirren

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Královna Alžběta se v neděli zúčastnila finále čtyřdenní akce Royal Windsor Horse Show, která je součástí oslav 70 let britské panovnice na trůnu. Mezi účastníky se objevila hvězda Hollywoodu Tom Cruise nebo britská herečka Helen Mirren. Napsaly o tom agentura Reuters a další servery.

  96letá panovnice dorazila na venkovní show v areálu hradu Windsor zahalená v šedém šátku. Na místě ji přivítali dva členové královské kanadské jízdní policie, kteří hlavě monarchie pomohli z jejího Range Roveru za jásotu davu, informovala agentura Reuters.

  Během akce měli vystoupit zpěváci včetně Gregoryho Portera.

  „Je to prostě žena, kterou velmi obdivuji,“ řekl Cruise na adresu královny Alžběty před akcí. „Myslím, že je to někdo, kdo oplývá obrovskou důstojností. Obdivuji její oddanost. To, čeho dosáhla, je historické,“ poznamenal americký herec.

  Alžběta II. se účastnila každé Královské koňské show ve Windsoru od jejího založení před 79 lety, což odráží její velký zájem o chov koní a dostihy. Na fotografii k jejím 96. narozeninám v dubnu byla zachycena se dvěma poníky.

  Královna se na veřejnosti objevila jen párkrát poté, co loni v říjnu strávila noc v nemocnici kvůli blíže nespecifikovaným zdravotním obtížím, po kterých jí lékaři naordinovali odpočinek. Letos také prodělala onemocnění covid-19.

  Od té doby plnila povinnosti buď na dálku, nebo osobně na hradě Windsor. Minulý týden se nezúčastnila ani zahájení nového zasedacího období britského parlamentu, přičemž podle Buckinghamského paláce se potýkala s problémy s mobilitou. Naposledy na události chyběla v roce 1963, kdy byla počtvrté těhotná. Panovnici zastoupil její syn princ Charles.

  Na akci královna rozdávala úsměvy

  V neděli se panovnice těšila dobré náladě, oporu jí zajišťovala hůlka. Úsměvy královna Alžběta hýřila už v pátek, kdy na koňskou show dorazila poprvé a pozdravila se s několika známými.

  Akce Royal Windsor Horse Show odstartovala oslavy královnina platinového jubilea, které vyvrcholí čtyřdenními celostátními akcemi od 2. června.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS