5.1 C
Czech
Sobota 6. prosince 2025
MagazínKim Kardashian je o krok blíže svému snu stát se právničkou

Kim Kardashian je o krok blíže svému snu stát se právničkou

Kim Kardashian se opět o něco přiblížila splnění snu stát se právničkou. V pondělí na Instagramu prozradila, že na čtvrtý pokus složila klíčovou právnickou zkoušku. Hvězda televizní reality show a podnikatelka zároveň své fanoušky na sociálních sítích vyzvala, aby nikdy neslevili ze svých cílů. Napsaly o tom agentura Reuters a server BBC.

Jednačtyřicetiletá Kardashian strávila roky prosazováním reformy trestního soudnictví, přičemž za změny lobbovala i v Bílém domě. V roce 2019 oznámila, že chce absolvovat právnické zkoušky a stát se advokátkou.

Bez vysokoškolského titulu pro studium zvolila alternativní cestu pod dohledem zkušených právníků. Kardashian uvedla, že jí dříve bylo řečeno, že to bude ještě „těžší než tradiční cesta na právnické fakultě“.

Ve vzrušeném pondělním oznámení nicméně napsala, že náročnou zkoušku určenou pro studenty prvního ročníku právnické školy, také známou jako „baby bar“, složila na čtvrtý pokus.

„Když se dívám do zrcadla, jsem velmi pyšná na ženu, která se v něm odráží,“ řekla po zdolání další mety.

„Pro ty, kteří neznají mou cestu studiem práv, vězte, že to nebylo snadné a nedostala jsem to zadarmo,“ dodala. „Tuto zkoušku jsem třikrát za dva roky nezvládla, ale pokaždé jsem se vrátila a studovala ještě více a zkoušela to znovu, dokud jsem to neudělala!!!“ připomněla Kardashian.

V tweetech také chválila všechny, kteří jí pomohli k úspěšnému absolvování zkoušky. Děkovala i za „čtyřhodinové cally na Zoomu a cvičné testy týden co týden“.

Influencerka studuje pod dohledem právniček Erin Haney a Jessicy Jackson, kterým poděkovala na Twitteru. Zároveň uvedla, že jí umožňují sledovat jednání u soudu.

Informace o tom, kolik studentů uspělo u zkoušky, kterou Kardashian složila 26. října, ještě nebyly k dispozici. V červnu nicméně podle deníku The Guardian bylo úspěšných pouze 21 procent uchazečů. Podnikatelku čeká ještě pokračování ve studiu a další advokátní zkouška.

„Otec by byl pyšný“

Kardashian se proslavila po boku své rodiny v televizní reality show Keeping up with the Kardashians, která se začala vysílat v roce 2007. V pořadu Kim a její sourozenci získali obrovskou sledovanost a obchodní úspěch v celé řadě odvětví.

S postupem času Kardashian stále častěji vyjadřovala podporu kampaním za změnu amerického soudního systému. Lobbovala za milost v jednotlivých případech a kritizovala dlouhé tresty udělené prvopachatelům a nepřiměřený dopad, který mohou mít zákony na komunity etnických menšin, připomněl server BBC.

Její zesnulý otec Robert Kardashian byl sám právníkem. Zastupoval také O. J. Simpsona v ostře sledovaném procesu z roku 1995, v němž porota bývalou hvězdu amerického fotbalu zprostila obvinění z dvojnásobné vraždy.

„Vím, že táta by byl vážně hrdý a byl by vlastně v šoku, kdyby věděl, že tohle je teď moje cesta. Byl by nicméně mým nejlepším studijním parťákem,“ uzavřela Kardasian.

Reklama

Doporučujeme

Pokrok k míru závisí na Rusku, shodli se zástupci USA a Ukrajiny

Zástupci Spojených států a Ukrajiny se během jednání na Floridě shodli, že pokrok směrem k míru závisí na ochotě Ruska ukázat skutečný zájem o mír a učinit kroky k ukončení zabíjení. Po pátečním druhém dni rozhovorů to uvedlo americké ministerstvo zahraničí. Jednání mezi zvláštním vyslancem Stevem Witkoffem, zetěm prezidenta Donalda Trumpa Jaredem Kushnerem, tajemníkem ukrajinské bezpečnostní rady Rustemem Umerovem a náčelníkem generálního štábu Andrijem Hnatovem budou pokračovat i dnes.

Pentagon skupuje klíčové minerály a brzdí klimatické cíle

Kritické suroviny potřebné pro rozvoj obnovitelných zdrojů končí stále častěji v armádních skladech. Pentagon zrychluje hromadění minerálů, zatímco experti varují, že tím zpomaluje globální klimatické úsilí i dostupnost materiálů pro zelené technologie.

Litva plánuje vyhlášení nouzové situace kvůli balonům z Běloruska,

Litva plánuje vyhlášení nouzové situace kvůli pašeráckým balonům, které do této pobaltské země pronikají z Běloruska. Vyplývá to z informací agentury AFP a veřejnoprávní stanice LRT, která se odvolává na návrh ministerstva vnitra. Vláda má podle ní rozhodnout příští týden. AFP s odkazem na premiérku Ingu Ruginienéovou píše, že Litva nouzovou situaci vyhlásí.

Nad francouzskou základnou s jadernými ponorkami se objevily drony

Několik dronů přeletělo nad francouzskou ponorkovou základnou na poloostrově Île Longue na západě země. Informovala o tom dnes agentura AFP s odkazem na vyjádření četnictva. Prokuratura později odpoledne oznámila, že případ vyšetřuje. Na základně nedaleko bretaňského Brestu jsou umístěny francouzské jaderné ponorky s balistickými střelami (SNLE).

Po krátkém boji s těžkou nemocí zemřel oblíbený moderátor Patrik Hezucký (†55)

Český éter i televizní svět zasáhla smutná zpráva. Ve věku 55 let zemřel moderátor a herec Patrik Hezucký, dlouholetý hlas Ranní show na Evropě 2. Stanice uvedla, že v posledních měsících řešil vážné zdravotní potíže a poslední týdny strávil v nemocnici.

Papež rozpustil kontroverzní komisi pro získávání finančních prostředků

Papež Lev XIV. rozpustil kontroverzní komisi pro získávání finančních prostředků, která vznikla ke konci pontifikátu tehdy už nemocného papeže Františka. Uvedla to dnes agentura AP, podle níž jde o dosud nejvýraznější krok k nápravě problematických rozhodnutí učiněných za papeže Františka.

Čínský konkurent Nvidie překvapil investory skokovým růstem

Čínská firma Moore Threads, kterou založil bývalý manažer Nvidie v Pekingu, zažila na šanghajském trhu Star Market raketový vstup na burzu. Akcie během prvního dne vystoupaly na několikanásobek upisovací ceny, což ukazuje, jak silně investoři sázejí na snahu Číny osamostatnit se v oblasti čipů pro umělou inteligenci.

Němečtí poslanci schválili sporný důchodový balík

Německý Spolkový sněm dnes navzdory dřívějšímu odporu části koaličních poslanců schválil vládní důchodový balík. Spor o něj vyvolal v posledních týdnech krizi ve vládě kancléře Friedricha Merze. Proti se totiž postavila část mladých poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU. Podle nich představují některá z opatření příliš velkou zátěž pro státní rozpočet a mladou generaci. Návrh nakonec prošel pohodlnou většinou hlasů, hlasovalo proti němu jen sedm vládních poslanců.

Němečtí poslanci schválili novou podobu vojenské služby, má i prvek povinnosti

Němečtí poslanci dnes schválili novou podobu vojenské služby. Zákon zavádí plošné odvody a stanovuje také cíle počtů nových rekrutů. Pokud se jich nepodaří v daném roce dosáhnout, budou moci poslanci Spolkového sněmu odhlasovat takzvanou povinnou vojenskou službu z potřeby. Na řadě míst Německa dnes proti zákonu protestovali žáci a studenti německých škol.

Ruský dronový útok zabil na Ukrajině dvanáctiletého chlapce

Dvanáctiletý chlapec přišel o život a další tři lidé utrpěli zranění při náletu ruských dronů na Dněpropetrovskou oblast na jihovýchodě Ukrajiny, oznámil dnes šéf správy této ukrajinské oblasti Vladyslav Hajvanenko. Ukrajinské drony v noci opět útočily daleko na ruském území, informovala média a místní úřady. Rusko tvrdí, že dobylo další vesnici na východě Ukrajiny, a sice Bezimjane v Doněcké oblasti.

Indická centrální banka snížila sazby. Ekonomice se daří, budoucnost je ale nejistá

Rezervní banka Indie (RBI) v pátek snížila svou klíčovou úrokovou sazbu o 25 bazických bodů na 5,25 procenta, což odpovídá odhadům analytiků oslovených agenturou Reuters. Inflace klesla a tlak na ceny se snížil ve všech sektorech, uvedl guvernér Sanjay Malhotra.

Drsný pád Ažnoha zastavil závod v Beaver Creek

Sjezd v americkém Beaver Creek skončil dramatem. Slovinec Rok Ažnoh po neovladatelném pádu ztratil helmu a zůstal ležet bez hnutí. Záchranáři ho odvezli do nemocnice, odkud později přišly povzbudivé zprávy. Experti i trenéři ale popisují okamžiky, při kterých tuhla krev v žilách.

Putin v Indii jedná o obchodu a sankcích

Ruský prezident Vladimir Putin přijel do Indie na jednodenní summit, který má posílit vztahy obou zemí. Moskva chce udržet obchod s jedním ze svých nejdůležitějších partnerů, zatímco Dillí hledá cestu, jak zmírnit tlak amerických sankcí spojených s nákupem ruské ropy. Setkání provází velká pozornost i napětí vyvolané válkou na Ukrajině.

Půjde to po dobrém, nebo po zlém. Putin dal Ukrajině ultimátum ohledně Donbasu

Pokud se ukrajinské jednotky nestáhnou, obsadíme Donbas silou. Ve čtvrtečním rozhovoru to řekl ruský diktátor Vladimir Putin. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj však odmítá agresora odměnit územím. Zároveň roste napětí mezi Ukrajinou a USA, přičemž Německo varovalo Kyjev před americkou zradou.

Washington čeká na verdikt. Národní garda zatím zůstává v ulicích

Americký odvolací soud dočasně zastavil rozhodnutí, které mělo nařídit odchod tisíců členů Národní gardy z ulic Washingtonu. Soud chce více času, aby posoudil, zda Trumpova administrativa může vojenské jednotky ve městě dál držet.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama