Více
  14.3 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Kanye West na Instagramu dostal ban. Důvodem byly nenávistné projevy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americkému rapperovi Ye, který byl dříve známý jako Kanye West, Instagram pozastavil možnost sdílet příspěvky na sociální síti po dobu 24 hodin. Umělec podle mluvčího mateřské společnosti Meta porušil zásady platformy týkající se obtěžování. Informovaly o tom agentura Reuters a sever NBC News.

  Instagram z účtu 44letého rappera smazal obsah, který porušoval zásady týkající se „nenávistných projevů, šikany a obtěžování,“ sdělil agentuře Reuters mluvčí Joe Osborne v e-mailovém prohlášení.

  Ye nebude moci zveřejňovat příspěvky, komentovat je nebo posílat přímé zprávy po dobu 24 hodin, řekl Osborne. Zároveň upozornil, že v případě dalšího porušování zásad po znovuzískání kontroly nad účtem mohou být podniknuta další opatření.

  Zástupci rappera na žádost agentury Reuters o vyjádření okamžitě nereagovali.

  Podle magazínu Variety Ye v příspěvku na Instagramu nadával moderátorovi The Daily Show Trevoru Noahovi poté, co Noah v pořadu hovořil o sporu mezi Westem, jeho bývalou manželkou Kim Kardashian a jejím partnerem, komikem Petem Davidsonem.

  Jihoafrický moderátor v úterý fanoušky vyzval, aby situaci nezlehčovali. „Stočilo se to do příběhu, který vypadá jako čistě bulvární. Já jsem nicméně toho názoru, že by si od široké veřejnosti zasloužil více pozornosti,“ prohlásil Noah.

  „Vím, že si všichni myslí, že je to (jen) velký marketingový trik,“ poznamenal. „Dva výroky mohou být pravdivé: Kim má ráda publicitu, Kim čelí obtěžování. Tyto věci se mohou dít současně,“ podotkl v The Daily Show.

  Společnost Meta podrobnosti o příspěvcích, které porušovaly zásady sociální sítě, sdělit odmítla.

  Čtyři děti a téměř osm let manželství

  Kardashian, 41letá podnikatelka a hvězda americké reality show Keeping Up with the Kardashians, požádala o rozvod před rokem, přičemž se odvolávala na nepřekonatelné rozdíly. Pár má čtyři děti ve věku od 2 do 8 let.

  Soud v Los Angeles tento měsíc žádosti Kardashian vyhověl. Její téměř osm let trvající manželství s rapperem tak bylo oficiálně ukončeno rozvodem.

  Ye nový vztah své bývalé partnerky s Davidsonem na sociálních sítích kritizoval a veřejně ji vyzval, aby se k němu vrátila.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS