4.2 C
Czech
Středa 11. února 2026
SportJoshuu čeká comeback. Bývalý šampion vyzve borce s jedinou porážkou

Joshuu čeká comeback. Bývalý šampion vyzve borce s jedinou porážkou

Svět boxu mu ještě před pár lety ležel u nohou. Anthony Joshua byl mistrem světa a boxerem, kterého se báli snad úplně všichni. Ve vlastnictví měl všechny čtyři nejprestižnější pásy a chystal se je obhájil proti Tysonovi Furymu. Jenomže na zápas nedošlo a Joshua prohrál s náhradním soupeřem. Od té doby jeho kariéra uvadá.

Mezi lety 2016 a 2020 měl v pronájmu pásy WBA, IBF, IBO a WBO, ještě předtím vyhrál doma v Londýně v roce 2012 olympijské hry a bral druhé místo v amatérském mistrovství světa. Anthony Joshua byl pojmem, který znal v boxerských kruzích každý. Jenomže kariéra se místo směrem nahoru stočila strmě dolů.

Joshua měl bojovat s Tysonem Furym o titul nejlepšího boxera z nejlepších, k zápasu ale před lety nedošlo. Jako náhradníka vyzval britský boxer Oleksandra Usyka, který ho k překvapení všech pásů zbavil. Joshua pak Ukrajince neporazil ani podruhé, letos v srpnu v Saudské Arábii prohrál s Usykem na body a musel skousnout třetí porážku v kariéře.

Dlouho se pak spekulovalo o tom, co bude s Joshuou dál. Vzhledem k věku 33 let se dokonce mluvilo o úplném konci, o tom ale Joshua nechtěl ani slyšet. Rozhodl se, že kariéru znovu nastartuje. A dokonce už zná i datum svého návratu do ringu. Na začátku dubna vyzve ve velkolepém souboji Američana Jermaina Franklina.

Nový začátek

Joshua bude doufat, že se mu znovu podaří nastartovat uvadající kariéru. „Nový začátek,“ napsal na své sociální sítě k plakátu, kde je vyobrazen s Franklinem. Dvojice se porve 1. dubna v O2 Aréně v londýnském Wembley, kde Joshua bojoval a vyhrával v dobách, kdy patřil mezi naprostou boxerskou špičku.

Kým je jeho soupeř? Jistý Jermaine Franklin je o čtyři roky mladší, o deset centimetrů menší a horší má také rozpětí rukou. Statisticky je na tom ale lépe než Joshua. Vyhrál celkem 21 zápasů a prohrál jeden jediný. Ten poslední na konci listopadu loňského roku, kdy byl nad jeho síly Dillian Whyte. Ten Dillian Whyte, který vloni v dubnu prohrál s Tysonem Furym.

Reklama

Doporučujeme

Italská vláda se chystá podle médií schválit námořní blokádu pro migranty

Italská vláda dnes projedná nová opatření týkající se migrace. Vyplývá to z programu dnešního zasedání, který byl zveřejněn po 12:00 SEČ. Podle médií se chystá schválit i takzvanou námořní blokádu pro migranty. Balík má navíc upravit italské právo s ohledem na nový unijní migrační pakt, který začne platit v červnu. Námořní blokádu proti migrantům slibovali vládní politici během kampaně před parlamentními volbami v roce 2022.

Tropický cyklon Gezani si na Madagaskaru vyžádal nejméně devět mrtvých

Nejméně devět osob zahynulo na Madagaskaru, který dnes zasáhl tropický cyklon Gezani. Dvě desítky dalších lidí utrpěly zranění a téměř 1500 obyvatel z přístavního města Toamasina nechaly úřady preventivně evakuovat, informovala agentura Reuters.

KOMENTÁŘ: Jaký je váš investiční horizont? Google vydává kontroverzní dluhopisy na sto let

Americká společnost Google, která spadá pod mateřskou loď Alphabet, se odhodlala k husarskému kousku – emitovala nové dluhopisy se splatností 100 let. Firmy, které v minulosti zkoušely něco podobného, skončily v propadlišti dějin. Dopadne to s Googlem stejně?

Lavrov: Rusko neporuší limity smlouvy Nový START, pokud tak neučiní USA

Rusko neporuší limity smlouvy o kontrole jaderných zbraní Nový START, která vypršela, pokud tak neučiní Spojené státy. Podle ruské státní tiskové agentury TASS to dnes uvedl šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Platnost poslední smlouvy, která omezovala jaderné arzenály obou velmocí, disponující dohromady přibližně 85 procenty jaderných hlavic na světě, skončila 5. února.

Muskova xAI přišla během dvou dnů o dva spoluzakladatele

Společnost Elona Muska xAI opustil během dvou dnů druhý spoluzakladatel, výzkumník Jimmy Ba. Celkem v poslední době opustilo firmu několik spoluzakladatelů, a to před jejím vstupem na burzu a během vyšetřování v Evropě a Asii.

Při úderu ruského dronu na dům v Charkovské oblasti zahynuli muž a tři batolata

Úder ruského dronu na rodinný dům ve východoukrajinské Charkovské oblasti si v noci na dnešek vyžádal životy jednoho muže a tří batolat. Uvedl to šéf oblastní vojenské správy Oleh Syněhubov, který už předtím informoval o požáru soukromého domu po dronovém útoku. Naopak ukrajinské bezpilotní stroje zasáhly podle médií rafinerii ve Volgogradu.

Buddhističtí mniši pochodovali za mír 3700 kilometrů

Skupina buddhistických mnichů v úterý po zhruba 3700 kilometrové cestě nazvané Pochod za mír dorazila pěšky do Washingtonu. Pouť, jež upoutala pozornost tisíců lidí napříč vyznáními a politickými ideologiemi, trvala patnáct týdnů. Samotné mnichy zájem překvapil.

Policie zadržela muže kvůli zmizení Nancy Guthrie

Policie v Arizoně zadržela muže k výslechu v souvislosti se zmizením Nancy Guthrie, matky moderátorky pořadu Today Savannah Guthrie. Muže zastavili při silniční kontrole jižně od Tucsonu, úřady zatím nezveřejnily, kdo je a jakou roli mohl v případu hrát.

Ruský úřad omezí komunikační aplikaci Telegram, porušuje podle něj zákony

Ruský úřad pro kontrolu médií a internetu Roskomnadzor omezí internetovou aplikaci Telegram. Podle něj tato komunikační platforma porušuje ruské zákony, informují média. Pavel Durov, v Rusku narozený zakladatel Telegramu, uvedl, že aplikace bude bez ohledu na nátlak ctít svobodu projevu a ochranu soukromí uživatelů.

Po masové střelbě v Kanadě je deset mrtvých včetně útočnice

V kanadském Tumbler Ridge v Britské Kolumbii zemřelo při hromadné střelbě deset lidí včetně podezřelé. Policie zasahovala u místní střední školy a také v jednom domě, část obětí našla uvnitř školy.

Král Karel je připraven spolupracovat s policií kvůli obviněním kolem Andrewa

Britská monarchie znovu čelí nepříjemným otázkám. Nová vlna dokumentů spojených s Jeffrey Epsteinem vrací do centra pozornosti Andrewa Mountbatten-Windsor. Poprvé se k situaci přímo vyjádřil i král Karel. Naznačil, že palác nebude stát stranou, pokud se policie rozhodne jednat.

Budíček pro Evropu. Musí se stát mocností, vyzývá Macron

Francouzský prezident Emmanuel Macron vyzval Evropu, aby se důrazněji prosadila na globální scéně a začala jednat jako skutečná velmoc. Kontinent podle něj čeká budíček v důsledku rostoucích hrozeb ze strany Číny, Ruska a nově i Spojených států.

Europoslanci schválili snížení emisí o 90 procent do roku 2040 oproti roku 1990

Europoslanci dnes schválili klimatický cíl snížit do roku 2040 emise o 90 procent oproti roku 1990. Až pět procentních bodů čistých emisí může pocházet z vysoce kvalitních mezinárodních uhlíkových kreditů od partnerských zemí. Součástí dohody je i odložení zavedení emisních povolenek ETS2 o jeden rok, tedy na rok 2028.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama