Více
  28.8 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  Golf na safari, nebo safari na golfu? Zahrajte si se žirafou

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V jamce šest stop před sebou golfista zarovnává svůj pat. Šest stop za ním se poklidně prochází žirafa. Zde se zvířata prohánějí po greenech na jediném africkém hřišti s akreditací PGA.

  Golf se dlouho těší spojení s říší zvířat. Toto párování bylo zřídkakdy harmoničtější než ve Vipingo Ridge v Keni.

  Vipingo Ridge, rozlehlý areál se smíšeným využitím o rozloze 2 500 akrů na pobřeží země, je domovem jediného akreditovaného hřiště PGA v Africe. A také množství divokých zvířat. Mnoho z nich bylo zachráněno ze svízelné situace či po zranění. Řada divokých druhů v regionu se tak může volně pohybovat po celém hřišti Baobab. To je poseté domorodými stromy vysázenými zde právě pro zvířecí hosty.

  „Je to tak hezké, že můžete jít hrát golf a máte kolem sebe divokou zvěř,“ řekl pro CNN ředitel Vipingo Ridge Saleem Haji. „Není to falešné, není to zoologická zahrada… toto hřiště je místo, kde zvířata chtějí být.“

  Projekt konzervace

  Vipingo Ridge je příkladem toho, jak lze velké plochy soukromé půdy přeměnit na útočiště zvířat. Nebo chráněné oblasti, jak vysvětluje pro CNN keňský ministr pro divokou přírodu a turistiku Najib Balala. „Doufáme, že zvířata, jako je antilopa a zebra Grévyho, přivezená z jiných afrických zemí, najdou bezpečné útočiště mezi greeny hřiště Baobab,“ dodává.

  Pro předsedu Vipingo Ridge Alastaira Cavenaugha je klíčové být proaktivní v zájmu ochrany volně žijících živočichů. „Naším záměrem je vytvořit v konečném důsledku šlechtitelský program, kde bychom mohli množit populace a zlepšovat genofondy. Cílem je poté zvěř ve spolupráci s KWS (Kenyan Wildlife Service) znovu zavést buď do volné přírody, do parků, nebo do jiné chráněné oblasti, jako je ta naše,“ vysvětluje Cavenaugh.

  „Vzhledem k tomu, jak se populace rozšiřuje, konflikt mezi lidmi a divokou zvěří půjde jen jedním směrem. A bude se zhoršovat. Takže si myslím, že vláda má spoustu příležitostí pro partnerské developery a vlastníky pozemků, kteří se mohou zavázat k vytvoření prostoru pro divokou zvěř.“

  Golf na profesionální úrovni

  Zachování a posílení budoucnosti keňského golfu je také prioritou ve Vipingo Ridge. Slouží totiž jako základna pro trénink některých nejlepších mladých hráček v zemi.

  Hřiště po dvouleté přestávce v únoru opět hostilo Magical Kenya Ladies Open, událost v rámci Ladies European Tour, kde Němka Esther Henseleit úspěšně obhájila svůj titul.

  Vipingo Ridge doufá, že budoucí vítězové vzejdou z jeho PGA Academy. Akademie, pod dohledem profesionála PGA, má řadu špičkového vybavení a nabízí přizpůsobení hole a analýzu švihu pro všechny hráče, s laskavým svolením high-tech launch monitor. Pomocí čtyř vysokorychlostních kamer ke sledování hlavy hole a míčku monitor chrlí data, která lze použít k vyladění techniky a vybavení.

  „Technologie golfu se za posledních 15 let dramaticky změnila“, říká Haji. „Vliv technologie… pochopení toho, jak generovat nejvyšší rychlost, což znamená, že můžete odpalovat míč dále, to je v dnešní hře klíčové.“

  Hned vedle akademie se nachází opravna a montáž holí. Nabízí téměř 200 násad holí z různých materiálů a o různých hmotnostech, což hráčům poskytuje téměř nekonečné množství přizpůsobení, aby mohli doladit obsah svého golfového bagu.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS