Reklama
11.9 C
Czech
Pátek 3. dubna 2026
Protext ČTKHuawei a China Unicom Guangdong provedly první zkoušku živého vysílání 5.5G z...

Huawei a China Unicom Guangdong provedly první zkoušku živého vysílání 5.5G z čínského venkova

Kuang-čou (Čína) 17. června 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnosti Huawei a China Unicom Guangdong spolu s Úřadem pro zemědělství a venkov v Čeng-čchengu dnes v okrese Čeng-čcheng v Kuang-čou uspořádaly akci Lychee Live Streaming Festival (Festival živého vysílání ovoce liči) s podtitulem „5G pomáhá liči“. V rámci této akce influenceři a livestreameři vysílali pomocí služby živého vysílání 5G z několika sadů s cílem propagovat a prodávat zdejší úrodu liči. Během festivalu byla na místě provedena také zkouška sítě 5.5G se zaznamenanou maximální rychlostí uplinku přesahující 500 Mb/s. Ta se stala historicky prvním testem sítě 5.5G během živého vysílání na čínském venkově.

Společnost China Unicom Guangdong na akci zároveň představila svůj tarif živého vysílání 5G. Jedná se o vůbec první službu tohoto druhu v Číně. Služba splňuje požadavky livestreamerů na ultra vysokou šířku pásma uplinku, velkou kapacitu sítě a videa ve vysokém rozlišení a zaručuje nepřetržitou, stabilní a plynulou funkčnost. Společnosti China Unicom Guangdong a Huawei vybudovaly pomocí inteligentních síťových prvků a technologií 5G slicing sítě 5G, které jsou schopny poskytovat lepší kvalitu služeb (QoS) pro tarify živého vysílání, podporují o 50 % vyšší provoz a čtyřnásobně vyšší rychlost uplinku (zvýšení z 30-50 Mb/s na 150-200 Mb/s) pro standardní uživatele. Sítě jsou navíc postaveny na integrované datové platformě Huawei SmartCare, která umožňuje rychlou analýzu a vymezení závad pro maximální komfort uživatelů živého vysílání.

Na letošním veletrhu MWC v Barceloně získala služba živého vysílání 5G ocenění GSMA Global Mobile Awards (GLOMO) za „Nejlepší službu mobilního operátora pro připojené spotřebitele“, což dokazuje její značnou prestiž ve svém oboru.

Službu od jejího spuštění v roce 2022 využilo více než 300.000 uživatelů a posloužila k prodejům pomocí živého vysílání v celé řadě odvětví – ať už se jedná o zemědělství, cestovní ruch, oděvní průmysl nebo e-sporty.

Odpoledne akce hostila kulatý stůl pro média, na němž zástupce generálního ředitele Centra produktových inovací společnosti China Unicom Guangdong Wang Liang uvedl: „Chceme-li uspět v nových úkolech vyžadovaných v zemědělství, potřebujeme nové nástroje. Společnost China Unicom Guangdong proto přináší rychlé a stabilní síťové služby pro živé vysílání postavené na slicingu sítě 5G a dvoukanálových technologiích.“

K výhledu do budoucna Wang dodává: „Společnost China Unicom bude i nadále využívat technologie, jako je 5.5G, k inovaci sítě a vývoji nových produktů. Budeme také úzce spolupracovat s našimi partnery, abychom podpořili prodej zemědělských produktů pomocí živého vysílání a podpořili inovace v celém sektoru zemědělství.“

Síť 5.5G představuje v mnoha ohledech obrovské zlepšení oproti 5G. S využitím 5.5G se maximální rychlost downlinku zvyšuje z 1 Gb/s na 10 Gb/s a maximální rychlost uplinku se zvyšuje ze 100 Mb/s na 1 Gb/s. To znamená desetinásobné zvýšení šířky pásma. Díky 5.5G mohou uživatelé plynule streamovat obsah s vyšším rozlišením ve 3D a v interaktivní podobě. Technologie 5.5G také umožňuje poskytovat odstupňované záruky uživatelské zkušenosti, které se dynamicky přizpůsobí jednotlivým uživatelům živého vysílání na základě jejich specifických potřeb. Kromě toho 5.5G vytváří základ pro nové spotřebitelské služby, jako jsou cloudové telefony, New Calling a 3D bez brýlí.

Akce se zúčastnil také prezident oddělení marketingu a prodeje řešení 5G společnosti Huawei Hou Yingzhen. K budoucnosti síťových technologií uvedl: „Společnost Huawei hodlá soustavně inovovat produkty a technologie pro rozšíření výhod sítí 5G mezi více uživatelů a podporu komerčního nasazení sítí 5.5G. Technologie 5.5G pak bude mít zásadní význam pro síťovou infrastrukturu v inteligentním světě. 5.5G bude hnacím motorem ekonomiky livestreamingu v Číně a napomůže kvalitnímu rozvoji venkovských oblastí i širšího zemědělského průmyslu. Kromě toho má potenciál urychlit digitalizaci i mnoha dalších průmyslových odvětví.“

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2438845/Huawei_Technologies.jpg 

KONTAKT: Yao Haifei, julia.yaohaifei@huawei.com

 

Reklama

Doporučujeme

Rusko bombardovalo sever Ukrajiny, zemřel jeden člověk

Jeden člověk zemřel a další tři dnes ráno utrpěli zranění při ruském bombardování města Šostka v severoukrajinské Sumské oblasti. Informoval o tom šéf regionální vojenské správy Oleh Hryhorov. Útoky, které ruské síly v noci podnikly na Charkov, zranily pět lidí, napsala Ukrajinska pravda s odvoláním na policii. Mluvčí ukrajinského letectva podle agentury Reuters varoval, že Rusko od čtvrtka proti Ukrajině vede rozsáhlý útok a že ve vzdušném prostoru je stále velký počet nepřátelských dronů.

Írán tvrdí, že sestřelil americkou stíhačku F-35 a že pilot je asi mrtvý

Írán tvrdí, že jeho protivzdušná obrana v centrální části země sestřelila americký bojový letoun F-35 a že pilot pravděpodobně nepřežil, napsaly tiskové agentury s odvoláním na íránská média. Web The Times of Israel (ToI) napsal, že se ale zřejmě jednalo o americký stíhací letoun F-15E, nikoli F-35. Po zásahu íránskou palbou musel před dvěma týdny nouzově přistát jiný bojový letoun F-35. USA spolu s Izraelem rozpoutaly na konci února válku proti Íránu, který provádí odvetné údery.

Otevře se Hormuzský průliv? Írán a Omán připravují protokol

Írán a Omán chystají protokol o monitorování a tranzitu lodí Hormuzským průlivem. Americké akcie tak vzrostly a ceny ropy klesly. Tato informace totiž dává naději na znovuzpřístupnění klíčové exportní trasy pro ropu bez nutnosti použít sílu.

Ochromený Írán? Zpravodajci zpochybňují Trumpovy výroky

Zhruba polovina odpalovacích zařízení Íránu zůstala neporušena. V jeho arzenálu se stále nachází tisíce dronů a dostatek raket k rozpoutání chaosu na Blízkém východě. S takovým hodnocením přišly americké zpravodajské služby. Odporují tak tvrzením prezidenta Donalda Trumpa, podle nichž byla schopnost Íránu odpalovat rakety a drony dramaticky omezena.

Trump odvolal ministryni spravedlnosti Bondi, nahradí ji Blanche

Americký prezident Donald Trump odvolal ministryni spravedlnosti Pam Bondi. Oznámil to na své sociální síti. Úřadujícím ministrem spravedlnosti se podle Trumpa stane dosavadní náměstek Todd Blanche. Podle agentury Reuters šéfovi Bílého domu vadilo, jak Bondi postupovala v kauze zveřejňování složek týkající se zesnulého sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Trump byl údajně také stále více frustrován tím, že Bondi nejednala dostatečně rychle při stíhání kritiků a protivníků, proti nimž chtěl prezident vznést trestní obvinění.

John Travolta debutuje jako režisér na festivalu v Cannes

John Travolta se po letech vrací na filmový festival v Cannes. Tentokrát ale v nové roli. Poprvé představí vlastní film, který vychází z jeho osobního příběhu i dlouhodobé vášně pro létání.

Francouzská policie podle Le Parisien zadržela europoslankyni Hassan

Francouzská policie zadržela francouzsko-palestinskou levicovou europoslankyni Rimu Hassan kvůli údajnému schvalování terorismu. Dnes o tom s odvoláním na své zdroje informoval list Le Parisien, podle kterého se případ týká příspěvku na síti X, kde Hassan odkazovala na jistého propalestinského japonského radikála. Podle zdrojů agentury AFP policie v tašce zadržené europoslankyně našla malé množství syntetických drog.

Macron tepe Trumpa za výroky o NATO

Francouzský prezident Emmanuel Macron ostře zkritizoval Donalda Trumpa kvůli jeho výrokům o NATO i kvůli tlaku na vojenské otevření Hormuzského průlivu. Během návštěvy Soulu řekl, že americký prezident svou rétorikou oslabuje důvěru v alianci a vytváří každodenní pochybnosti o závazku Spojených států vůči spojencům.

Rok po Trumpových clech se slibovaný obrat nedostavil

Rok po zavedení rozsáhlých cel na dovoz do Spojených států je jasné, že sliby o rychlém oživení americké ekonomiky se nenaplnily. Donald Trump loni 2. dubna oznámil dvojciferná cla na téměř veškerý dovoz a tvrdil, že do země se vrátí továrny, pracovní místa i levnější ceny. Po roce ale zůstává obraz mnohem složitější. Část cel mezitím zrušil Nejvyšší soud a americká vláda teď musí vracet velkou část už vybraných peněz.

Klimatičtí vědci z USA prchají do Norska. Láká je výzkum v Arktidě

Politika administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa zaměřená proti klimatické vědě spustila exodus vědců. Někteří se přesunuli do Norska, kde se podílejí na výzkumu v Arktidě.

Ruský činitel informoval o ukrajinském útoku na rafinérie v Ufě

Několik ukrajinských dronů mířících k ropným rafinériím sestřelila protivzdušná obrana u ruského města Ufa, přičemž trosky jednoho ze strojů spadly v průmyslové zóně, kde vypukl požár. Na platformě Telegram to dnes oznámil šéf autonomní republiky Baškortostán Radij Chabirov. Podle telegramového kanálu Astra vypukl požár v tamní rafinerii koncernu Bašněfť. Ukrajina informuje o obětech ruských útoků.

Posádka mise Artemis II po startu úspěšně opravila toaletu kosmické lodi Orion

Posádka mise Artemis II po startu úspěšně opravila toaletu kosmické lodi Orion v úzké spolupráci s řídícím střediskem v Houstonu, informoval americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Posádka nedlouho po startu hlásila blikající kontrolku poruchy toalety, načež týmy řídícího střediska vyhodnotily příslušná data, spolu s astronauty provedly diagnostiku a problém společně postupně vyřešili.

Trump se v projevu snažil přesvědčit Američany o smyslu války s Íránem

Americký prezident Donald Trump v prvním televizním projevu od začátku války s Íránem ponechal nezodpovězené klíčové otázky, včetně toho, kam válka směřuje a jak ji Spojené státy ukončí, píše web stanice BBC. Prezident v projevu nic významného neoznámil, napsal deník The New York Times (NYT). Šéf Bílého domu se snažil přesvědčit Američany o smyslu války, shodují se média. Konflikt totiž v době rostoucích cen ropy a obav o další dopady na ekonomiku podle průzkumů ztrácí podporu.

Ještě týdny války. Trump trhy neuklidnil, ropa zdražuje

Ceny ropy po krátkodobém poklesu opět rostou. Trhy totiž očekávaly oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa o brzkém ukončení války, místo toho dostaly ujištění o tvrdých úderech v následujících dvou až třech týdnech. Podle některých odborníků konflikt směřuje k další eskalaci, jiní v tom naopak vidí optimističtější časové ohraničení úderů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama