Reklama

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál natáčel – část 2

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Draky tu bohužel nepotkáte. Naštěstí ani Bílé chodce. Přesto si na těchto místech budete připadat jako v seriálu Hra o trůny. Kde se nacházejí lokality natáčení?

Pokračování článku Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál natáčel – část 1.

Alcázar v Seville, Španělsko (Vodní palác v Dorne)

Korunním klenotem andaluských filmových míst seriálu je Alcázar v Seville, honosný královský palác v centru města. Ačkoli je palác největší turistickou atrakcí Sevilly, herci a štáb dostali povolení jeho polovinu zavřít a natočit zásadní scény odehrávající se v Dorne, nejjižnější části království Westeros. Alcázar slouží jako prostředí pro Vodní palác Sunspear, zelený letní dům královské rodiny Martellů.

Osuna, Španělsko (Daznakova jáma)

Asi hodinu východně od Sevilly je malé historické město Osuna (počet obyvatel asi 18 000), které otevřelo svou arénu pro hostování scény ve stylu gladiátorů. Daenerys zde vyrovnává skóre s Meereenskými otrokářskými mistry. Říká se, že natáčení této jedné scény, prakticky podle plánu blockbusterového filmu, trvalo 12 dní a vyžadovalo asi 500 doplňků.

Šibenik, Chorvatsko (Braavos)

Přestože byl Dům černé a bílé vytvořen počítačově, velká část průzkumů Braavosu Aryi Starkové byla natočena v kamenných uličkách a na náměstích ve starém městě Šibeniku v Chorvatsku.

Grjótagjá, Island (Jeskyně lásky Jona Snowa)

Blízko severovýchodního islandského jezera Mývatn je Grjótagjá, malá sopečná jeskyně, kde voda na jaře může dosáhnout 37,5 stupňů Celsia. Je také místem milostné scény Ygritte a Jona Snowa.

Ait Ben Haddou, Maroko (Yunkai)

Ve skutečném životě najdete Yunkai, jeden z městských států Zátoky otrokářů, který Deanerys osvobodila, v Ait Ben Haddou v Maroku. Město ze 17. století, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, leží mezi Marrákešem a Saharou. Bývalo zastávkou pro mnoho karavan mířících do pouště.

Vatnajökull, Island (Za zdí)

Na východ od Reykjavíku najdete Vatnajökull, největší evropský ledovec. Můžete ho vidět na obrazovce v mnoha scénách odehrávajících se za Zdí. Při vašem dalším výletu na Island dejte pozor na Bílé chodce.

Trsteno, Chorvatsko (Zahrady paláce v Královském přístavišti)

Dokážete si dokonale představit dvůr Olenny Tyrellové v zahradách paláce Králova přístaviště, že? Ve skutečnosti vidíte arboretum Trsteno, asi 20 minut severně od Dubrovníku.

Věž Minčeta, Dubrovník, Chorvatsko (Dům nehynoucích)

Tato věž, nejvyšší bod podél městských hradeb v Dubrovníku, je exteriérem Domu nehynoucích v Qarthu během druhé sezóny. Daenerys Targaryen jde dovnitř hledat své draky, které unesli čarodějové. Vše samozřejmě dobře dopadne …

Staré město, Dubrovnik, Chorvatsko (Královské přístaviště)

Hra o trůny má trvalý dopad na cestovní ruch v Dubrovníku, který je od druhé sezóny obrazem Královského přístaviště. Návštěvníci se mohou projít uličkou hanby královny Cersei před kostelem svatého Ignáce z Loyoly.

Lom Magheramorne, Severní Irsko (Černý hrad a severně od Zdi)

V první sezóně byl Magheramorne v Severním Irsku místem pro Černý hrad. Bylo použito mnoho efektů, aby zeď vypadala přes 200 m vysoká. V páté sezóně Magheramorne přivítal nově vybudovanou rybářskou vesnici severně od Zdi, kde žijí divocí, toulají se Bílí chodci a všechna pravidla i loajalita jsou zapomenuty.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Mramorové jeskyně, Chile

Místa, která vidělo jen málo cestovatelů

V dnešní době může být skutečně těžké najít místo, kde ještě žádný z vašich přátel zapálených do cestování nebyl. Přinášíme vám pár tajných tipů.
Boracay

Boracay. Příběh o devastaci ráje na zemi

Filipínský ostrov se kvůli „rehabilitaci“ musel na šest měsíců zavřít. Ale vzpamatuje se vůbec někdy z extrémního nárůstu turistického ruchu?
Icukušima

Icukušima. Nejlepší tipy pro výlet do Miyajimy

Svatyně Icukušima, známá svou nápadnou červenou bránou torii, která jako by se vznášela v moři, je v Japonsku nezbytnou návštěvou. Abyste si výlet do Miyajimy opravdu užili, přečtěte si naše tipy a nenechte si ujít žádnou z hlavních atrakcí ostrova.
pláže v Itálii

Nejlepší pláže v Itálii

V zemi, kde je pobřeží doslova přecpané plážovými lehátky, jsme vybrali deset krásných pláží a zátok, kde téměř nikdy nepotkáte davy výletníků. Objevte zde ruiny hradu či potopené sochy a užívejte si klid na italských plážích.
Hra o trůny

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Kdo by neznal seriál Hra o trůny! Pamatujete si všechny ty nádherné krajiny, hrady a města, ve kterých se drama odehrávalo? Některá z nich můžete navštívit i ve skutečnosti.

Prozkoumejte ledovec Vatnajökull, nejpopulárnější ledovou jeskyni na Islandu

Island je možná nejlépe známý svojí epickou krajinou, ledovci a sopkami. Návštěva ledové jeskyně je však unikátním zážitkem, pomyslnou třešničkou na dortu.
Reklama

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama