Reklama

Nejlepší pláže v okolí Dubrovníku v Chorvatsku

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Objevte nejlepší pláže v Dubrovníku a okolí, abyste si mohli užít klasickou evropskou dovolenou u moře a prozkoumat jedinečnou historii a kulturu perly Jadranu.

Pláže Dubrovníku nejsou dlouhé úseky bílého písku, které možná znáte z jiných oblastní Středomoří. Ty podél dalmatského pobřeží jsou krásně členité a s největší pravděpodobností se budete opalovat na skalnaté podložce.

Jednou z největších výhod Dubrovníku je možnost plavat podél malebných městských hradeb. Toto opevnění je přerušeno malými zátokami a shlukem pláží vhodných pro rodiny. Jen kousek pěšky od Starého města. Jsou pohodlně dostupné, ale během hlavní sezóny nevyhnutelně rušné. Pro opravdovou relaxaci objevte nejlepší pláže v Dubrovníku a jeho okolí.

Pláž Banje

V blízkosti brány Ploče (také známé jako Vrata od Ploča) je Banje, nejznámější z dubrovnických veřejných pláží. Je to skvělá volba pro rodiny s dětmi. Tato oblázková a písčitá pláž s lehátky a slunečníky se nachází jen pár minut chůze od historického centra a může se pochlubit dokonalým výhledem na Staré Město. Pro každého, kdo hledá trochu dobrodružství, existuje možnost vyzkoušet vodní lyžování a wakeboarding, nebo si pronajmout kajaky.

Pamatujte však, že vynikající poloha pláže znamená, že je často přeplněná. Tajný tip: kamenitější část pláže je přístupná zdarma, ale pokud se chcete opalovat v druhé části, budete muset zaplatit za pronájem lehátka.

Pláž Sveti Jakov

Místní obyvatelé a pravidelní návštěvníci se vydávají směrem na Sveti Jakov, malebnou procházkou po bulváru lemovaném borovicemi, pouhých 20 minut od Banje. Pláž se nachází poblíž hotelu Villa Dubrovnik, nádherný panoramatický výhled se táhne přímo nad Staré Město a ostrov Lokrum. Sveti Jakov, směs písku a kamínků, je o něco hrubší než městská pláž. Je zde méně vybavení, ale naštěstí také méně lidí. Přístup na pláž je přes zdlouhavé schodiště, takže je méně vhodná pro kohokoli s omezenou schopností pohybu a orientace.

Pláž Copacabana

Navzdory svému jménu má dubrovnická Copacabana málo společného s bílými písečnými pásy poblíž Ria. Copacabana je jednou z největších pláží Dubrovníku. Tvoří ji oblázky s pískem. Pro rodiny je tu bezpečno díky mělké vodě. K dispozici je malý nafukovací vodní park pro děti a celodenní bar pro dospělé.

Coral Beach Club

Luxusní hang-out s dokonale vytvarovanými písečnými břehy a dobře opečovávanými palmami. Na západním pobřeží Babin Kuk je pláž poseta bílými lehátky a drahé koktejly chutnají skvěle. V pozadí slabě hraje místní hudba.

Ostrov Lokrum

Lokrum je přístupný levným a rychlým člunem z přístavu vedle Starého města Dubrovníku. Nabízí skryté zátoky a tajné pláže po celém ostrově. Málokterá z nich má jméno a značení je minimální, ale ke všem se dostanete po stezkách, na kterých se nedá zabloudit.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Mramorové jeskyně, Chile

Místa, která vidělo jen málo cestovatelů

V dnešní době může být skutečně těžké najít místo, kde ještě žádný z vašich přátel zapálených do cestování nebyl. Přinášíme vám pár tajných tipů.
Boracay

Boracay. Příběh o devastaci ráje na zemi

Filipínský ostrov se kvůli „rehabilitaci“ musel na šest měsíců zavřít. Ale vzpamatuje se vůbec někdy z extrémního nárůstu turistického ruchu?
Icukušima

Icukušima. Nejlepší tipy pro výlet do Miyajimy

Svatyně Icukušima, známá svou nápadnou červenou bránou torii, která jako by se vznášela v moři, je v Japonsku nezbytnou návštěvou. Abyste si výlet do Miyajimy opravdu užili, přečtěte si naše tipy a nenechte si ujít žádnou z hlavních atrakcí ostrova.
Ait Ben Haddou, Maroko

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Draky tu bohužel nepotkáte. Naštěstí ani Bílé chodce. Přesto si na těchto místech budete připadat jako v seriálu Hra o trůny. Kde se nacházejí lokality natáčení?
pláže v Itálii

Nejlepší pláže v Itálii

V zemi, kde je pobřeží doslova přecpané plážovými lehátky, jsme vybrali deset krásných pláží a zátok, kde téměř nikdy nepotkáte davy výletníků. Objevte zde ruiny hradu či potopené sochy a užívejte si klid na italských plážích.
Hra o trůny

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Kdo by neznal seriál Hra o trůny! Pamatujete si všechny ty nádherné krajiny, hrady a města, ve kterých se drama odehrávalo? Některá z nich můžete navštívit i ve skutečnosti.
Reklama
Reklama
Reklama