Více
  24.9 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  Cvičení pro úlevu od stresu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jak se vyrovnáváte se stresem? Většina lidí má vlastní sadu nástrojů. Ať už je to den volna, masáž, nebo čokoláda. Jedním z nejlepších způsobů je však cvičení.

  Fyzická aktivita zmírní stres a úzkost, zároveň vám dá pocit sebedůvěry. Tato cvičení vás možná inspirují k rozšíření vašich osvědčených technik.

  Intervalový trénink

  Kardio s vyšší intenzitou je skvělé pro snížení stresu, protože vaše tělo uvolňuje endorfiny, hormony pro dobrý pocit, které zvyšují vaši energii a náladu.

  Intervalový trénink pomáhá zmírnit stres tím, že vám umožní pracovat s vyšší intenzitou po kratší dobu, díky čemuž je cvičení efektivní. Vyberte si jakoukoli aktivitu, která se vám líbí (běh, chůze atd.). Zahřívejte se 5-10 minut, pak zvyšte intenzitu (přidáním kopců, stoupání, odporu a/nebo rychlosti) po dobu 30-60 sekund. Opět intenzitu snižte na dobu 2 a více minut. Intervaly opakujte dohromady 20 minut nebo déle.

  Kruhový trénink

  Kruhový trénink vám může pomoci ušetřit čas při tréninku. Kombinací cviků a rychlého pohybu získáte kondici a zvládnete více za kratší dobu. Jako bonus, rozmanitost cvičení udrží vaši mysl a tělo zapojené, takže bude zábavnější.

  Vyberte si 8–10 cviků, které kombinují složené pohyby, jako jsou dřepy a kliky, s kardio pohyby (např. běh na místě). Každý cvik provádějte jeden po druhém po dobu 30-60 sekund. Celou sérii opakujte třikrát.

  Silový trénink

  Možná nepovažujete zvedání závaží za způsob, jak snížit stres, ale je to další forma cvičení, která vám poskytuje úlevu od napětí. Když zvedáte závaží, nejen že posílíte své tělo, ale také budujete sebevědomí.

  Kickbox

  Pokud dovolíte, aby se nahromadil stres, aniž byste vypustili páru, budete se nakonec cítit dost podráždění a naštvaní. A pak je krůček k tomu, abyste si to vybili na někom, kdo si to nezaslouží. Kickbox je skvělý k tomu, abyste se zdravým způsobem dostali ze svých agresí a zároveň se cítili silní a pod kontrolou. Také spaluje spoustu kalorií a zvyšuje výdrž.

  Chůze

  Chůze je dobrý způsob, jak si zjednodušit cvičení a zároveň snížit stres. Můžete dýchat čerstvý vzduch, vzdálit se od svých problémů a zároveň rozhýbat tělo. Nasaďte si pár sportovních bot, vyjděte ven a zrychlete. Uvolněte ramena, nechte paže pohybovat se v přirozeném rytmu a zhluboka dýchejte. Pokračujte tak dlouho, jak je třeba.

  Relaxační protažení

  Když jste v kanceláři a posloucháte, jak váš šéf donekonečna hučí, nebo se vracíte domů a vidíte krásný obrázek, který vaše dítě namalovalo na zdi, co uděláte? Zkuste se protáhnout a uvolnit tak svou mysl i tělo. Soustřeďte se na to, jak se při protahování cítíte skvěle.

  Jemná jóga

  Zatímco vypocení je skvělé proti stresu, zpomalení pomocí jógy je další možností jednoduše proto, že kombinuje tolik technik snižování stresu v jedné aktivitě. Jóga je relaxační, ale zavede vás dále se zaměřením na dýchání, propojení mysli a těla, meditaci a samozřejmě protažení napjatých svalů. Stačí vám pár minut a základních cviků.

  Pilates

  Pilates se stejně jako jóga zaměřuje na dýchání a spojení se svým tělem, takže je skvělou volbou pro úlevu od stresu. Také posiluje jádro a pánevní dno. Jen pár minut s některými základními cviky nabízí rozptýlení od každodenních starostí a šanci soustředit se na své tělo.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS