Reklama

Prozkoumejte ledovec Vatnajökull, nejpopulárnější ledovou jeskyni na Islandu

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Island je možná nejlépe známý svojí epickou krajinou, ledovci a sopkami. Návštěva ledové jeskyně je však unikátním zážitkem, pomyslnou třešničkou na dortu.

Můžete navštívit mnoho menších ledovců, například Svínafellsjökull, které jsou součástí většího ledovce na jižním pobřeží okruhu. Vatnajökull, anglicky Water Glacier, je však největší a nejrozsáhlejší ledová čepice na Islandu a na 8 100 km² je také jednou z největších v Evropě. Pokrývá více než polovinu povrchu ostrova. V roce 2008 se ledovec, jehož tloušťka kolísá od 400 do 1 000 metrů, stal součástí národního parku Vatnajökull.

Ledovec se svou ohromující vizuální přitažlivostí byl použit jako pro úvodní sekvenci filmu Jamese Bonda Vyhlídka na vraždu z roku 1985. V roce 2011 se také místní prostředí objevilo ve fantasy seriálu Hra o trůny. Ano, to je ona arktická krajina „za zdí“.

Navštivte ledovou jeskyni v ledovci

Prohlídky jsou k dispozici v zimních měsících od listopadu do března a trvají v průměru tři hodiny. Místem setkání je kavárna Jökulsárlón ve slavné ledovcové laguně na jihovýchodě Islandu. Doporučujeme rezervovat si místo předem, protože tento výlet patří mezi velmi oblíbené.

Nejprve pojedete okouzlující krajinou směrem k jeskyni v upraveném monster trucku. Jakmile dorazíte, průvodce vás bude informovat o geologii okolí. Nezapomeňte se dobře obléct, protože teploty tu mohou být mrazivé.

O ledových jeskyních

Ledové jeskyně jsou fenomény, které se vyskytují přirozeně. Na konci léta každého roku se vytvářejí z tající vody, která začíná mrznout. V této době místní průvodci prohledávají oblast a pátrají po nově vzniklých jeskyních. Struktura a stav jeskyní se může velmi lišit, proto je pečlivý a odborný průzkum nezbytností.

Vzrušující na těchto jeskyních je, že jsou každý rok skutečně jedinečné. To znamená, že každá návštěva je unikátní a možnost vidět konkrétní jeskyni se naskytne jednou za život.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Mramorové jeskyně, Chile

Místa, která vidělo jen málo cestovatelů

V dnešní době může být skutečně těžké najít místo, kde ještě žádný z vašich přátel zapálených do cestování nebyl. Přinášíme vám pár tajných tipů.
Boracay

Boracay. Příběh o devastaci ráje na zemi

Filipínský ostrov se kvůli „rehabilitaci“ musel na šest měsíců zavřít. Ale vzpamatuje se vůbec někdy z extrémního nárůstu turistického ruchu?
Icukušima

Icukušima. Nejlepší tipy pro výlet do Miyajimy

Svatyně Icukušima, známá svou nápadnou červenou bránou torii, která jako by se vznášela v moři, je v Japonsku nezbytnou návštěvou. Abyste si výlet do Miyajimy opravdu užili, přečtěte si naše tipy a nenechte si ujít žádnou z hlavních atrakcí ostrova.
Ait Ben Haddou, Maroko

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Draky tu bohužel nepotkáte. Naštěstí ani Bílé chodce. Přesto si na těchto místech budete připadat jako v seriálu Hra o trůny. Kde se nacházejí lokality natáčení?
pláže v Itálii

Nejlepší pláže v Itálii

V zemi, kde je pobřeží doslova přecpané plážovými lehátky, jsme vybrali deset krásných pláží a zátok, kde téměř nikdy nepotkáte davy výletníků. Objevte zde ruiny hradu či potopené sochy a užívejte si klid na italských plážích.
Hra o trůny

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Kdo by neznal seriál Hra o trůny! Pamatujete si všechny ty nádherné krajiny, hrady a města, ve kterých se drama odehrávalo? Některá z nich můžete navštívit i ve skutečnosti.
Reklama

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama