Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Home office zvýšil poptávku po cigaretách

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Během období pandemie vzrostla poptávka po cigaretách, uvedla to ve čtvrtek společnost Imperial Brands dle agentury Reuters. Práce z pohodlí domova dala kuřákům dle společnosti více příležitostí si zapálit.

  Britská společnost Imperial brands, která vyrábí cigarety Gauloises a West, uvedla, že očekává, že celoroční čisté příjmy budou zhruba stejné. 1% nárůst v tabákovém byznysu ale vykompenzuje 30% pokles v odvětví prodeje výrobků nové generace jako jsou elektronické cigarety.

  V klíčových evropských zemích a ve Spojených státech se poptávka zvýšila, v tradičních letních turistických destinacích poklesla.

  Mluvčí firmy uvedl, že spotřebitelé dle všeho utrácejí více za tabák, jelikož ušetřili peníze v dalších oblastech jako je například cestování. Práce z domova je pak neomezovala v tom, kdy mohou jít kouřit.

  Společnost také zaznamenala posun v poptávce mezi trhy. V klíčových evropských zemích a ve Spojených státech se poptávka zvýšila, ale v tradičních letních turistických destinacích poklesla.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS