Více
  11 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Microsoft zpřístupnil svou novou cloudovou pracovní stanici Dev Box testerům

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Microsoft nyní umožňuje vývojářům přístup k předběžné verzi své cloudové pracovní stanice Microsoft Dev Box. Stanice Dev Box, která byla oznámena začátkem tohoto roku na výroční vývojářské konferenci společnosti Microsoft, umožňuje vývojářům zprovoznit výkonné cloudové počítače pro testování aplikací. Informoval o tom server The Verge.

  Microsoft Dev Box je nová cloudová služba pro rychlý přístup k předem nakonfigurované vývojářské pracovní stanici. Služba zahrnuje jakékoli IDE, SDK nebo nástroje, které běží v operačním systému Windows. Dev Box umožňuje vývojářům zaměřit se na cokoliv, co lze vytvořit v systému Windows, včetně desktopových, mobilních, IoT a webových aplikací.

  Dev Box umožňuje uživatelům vytvářet multiplatformní aplikace pomocí Windows Subsystem for Linux a Windows Subsystem for Android. Vývojáři mohou také používat nástroje pro vzdálený přístup k virtuální ploše a spouštět Dev Box ze zařízení s jinými operačními systémy než Windows, jako je macOS, Android, iOS nebo přímo z webového prohlížeče. Dev Box je postaven na základech systému Windows 365, takže je lehké spustit nový virtuální počítač a začít hned pracovat.

  Platit se bude na základě spotřeby

  Vývojáři si budou moci vyzkoušet Dev Box nakonfigurovaný s osmi virtuálními procesory a 32 GB paměti RAM. Firmy si mohou vyzkoušet prvních 15 hodin měsíčního bezplatného využití procesoru a paměti a prvních 365 hodin 512GB úložiště SKU. Konečné ceny budou znamenat, že vývojáři a podniky budou platit pouze za to, co využijí, a to na základě modelu založeného na spotřebě. Microsoft plánuje účtovat organizacím poplatky za výpočetní výkon a úložiště podle hodin.

  Jak uvedl server The Verge, Dev Box bude podporovat stroje s až 32 virtuálními procesory a 128 GB paměti RAM. Vývojáři budou moci nasadit Dev Boxy ve svém místním regionu na servery Azure. Každá pracovní stanice je vybavena gigabitovou rychlostí připojení. Microsoft také vytvořil portál pro vývojáře, který ulehčuje organizaci, což je ideální pro správu starších aplikací nebo starších verzí aplikací pro některé zákazníky.

  Společnost Microsoft zatím nezveřejnila žádné informace o ceně ani o tom, kdy bude Dev Box všeobecně dostupný.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS