Reklama

Neobvyklé destinace, kam jezdí málokdo

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Nebaví vás destinace, kde byl už každý? Kde potkáte davy jiných turistů? Které jsou snad na všech pohlednicích? Vyrazte na jedno z níže doporučených míst, kam se sice budete těžko dostávat, ale zážitek stojí za to.

Coober Pedy, Austrálie

Městečko Coober Pedy na jihu Austrálie má asi 1 800 obyvatel, z toho 80 % žije v podzemních obydlích. Je to těžké místo k návštěvě, natož k životu, díky nedostatku stromů a vysokým letním teplotám. Jeho děsivou nadpozemskou atmosféru zvěčnil v roce 1985 režisér George Miller, který tam natočil část filmu Mad Max Beyond Thunderdome. Řekněme, že na přeměnu města v postapokalyptickou pustinu nebylo třeba mnoho úprav.

Jak toto místo navštívit: Coober Pedy se nachází na dálnici Stuart, na kterou se dostanete celodenní jízdou z Adelaide. Ubytujte se v některém z podzemních hotelů.

Deception Island, Antarktida

Deception Island je vzdálená turistická destinace na mrazivých ostrovech Antarktidy – na jižních shetlandských ostrovech, proslulých opuštěnou velrybářskou a výzkumnou stanicí. Velrybářská stanice byla v letech 1931 až 1969 mnohokrát opuštěna kvůli sopečným výbuchům a zanechala za sebou na břehu lodě a rezavá torza, která zde dodnes vidíte. Budete se muset vydat na antarktickou plavbu, abyste se na vlastní oči podívali na toto děsivě krásné místo. Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout tučňáky a ponořit se do přírodní teplé vířivky.

Svalbard, Norsko

Špicberky se nacházejí mezi pevninským Norskem a severním pólem. Jsou jednou z nejseverněji osídlených oblastí na světě. Cestujte v zimě na toto souostroví, abyste viděli polární záři, nebo v létě za nepolapitelným „půlnočním sluncem“ (slunce mezi 20. dubnem a 22. srpnem vůbec nezapadá). Bez ohledu na roční období vám návštěva umožní sdílet domov s ledními medvědy, mroži a narvaly.

Jak navštívit Špicberky: Norwegian nabízí tři přímé lety týdně z Osla do Longyearbyen (největší osady na ostrově), zatímco SAS nabízí denní lety z Tromsø.

Gates of the Arctic National Park, Aljaška

Gates of the Arctic je druhým největším a nejsevernějším národním parkem v USA, který se nachází zcela nad polárním kruhem. V roce 2018 ho navštívilo pouze 9 591 návštěvníků (to je nic v porovnání s 6,3 miliony turistů v Grand Canyonu). Tito odvážní cestovatelé ale měli štěstí užít si některé z nejčistších výhledů na krajinu v zemi, malebné řeky a rozmanitou divokou zvěř jako jsou rosomáci, lední medvědi a sobi karibu. Pokud chcete přispět k tomuto počtu návštěvníků, držte se cestování v jarních a letních měsících, protože od listopadu do března se teploty pohybují kolem desítek stupňů pod nulou.

Dveře do pekla, Turkmenistán

Výstižně pojmenovaný Door to Hell je kráter široký 70 m uprostřed karakumské pouště v Turkmenistánu, který nepřestává hořet. Když zde v roce 1971 začali sovětští vědci hledat ropu, omylem narazili na rezervu metanu a vrtná plošina se zhroutila, vytvořila kráter a vypustila do vzduchu nebezpečný plyn. Vědci se rozhodli kráter zapálit, aby spálili metan, čímž se vytvořila anomálie ve stylu Danteho pekla, která zůstala zapálená více než 40 let. V poslední době se kráter stává turistickou atrakcí, ale stále je to především cíl pro dobrodruhy.

Jak kráter navštívit: Door to Hell nemá žádné silnice, žádné ochranné hranice, žádné budovy. Je to doslova jen hořící díra uprostřed pouště. Můžete se pokusit navštívit kráter sami s terénním vozidlem, ale nejlepší je rezervovat si prohlídku s průvodcem u některého zkušeného operátora.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Mramorové jeskyně, Chile

Místa, která vidělo jen málo cestovatelů

V dnešní době může být skutečně těžké najít místo, kde ještě žádný z vašich přátel zapálených do cestování nebyl. Přinášíme vám pár tajných tipů.
Boracay

Boracay. Příběh o devastaci ráje na zemi

Filipínský ostrov se kvůli „rehabilitaci“ musel na šest měsíců zavřít. Ale vzpamatuje se vůbec někdy z extrémního nárůstu turistického ruchu?
Icukušima

Icukušima. Nejlepší tipy pro výlet do Miyajimy

Svatyně Icukušima, známá svou nápadnou červenou bránou torii, která jako by se vznášela v moři, je v Japonsku nezbytnou návštěvou. Abyste si výlet do Miyajimy opravdu užili, přečtěte si naše tipy a nenechte si ujít žádnou z hlavních atrakcí ostrova.
Ait Ben Haddou, Maroko

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Draky tu bohužel nepotkáte. Naštěstí ani Bílé chodce. Přesto si na těchto místech budete připadat jako v seriálu Hra o trůny. Kde se nacházejí lokality natáčení?
pláže v Itálii

Nejlepší pláže v Itálii

V zemi, kde je pobřeží doslova přecpané plážovými lehátky, jsme vybrali deset krásných pláží a zátok, kde téměř nikdy nepotkáte davy výletníků. Objevte zde ruiny hradu či potopené sochy a užívejte si klid na italských plážích.
Hra o trůny

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Kdo by neznal seriál Hra o trůny! Pamatujete si všechny ty nádherné krajiny, hrady a města, ve kterých se drama odehrávalo? Některá z nich můžete navštívit i ve skutečnosti.
Reklama

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama