1.3 C
Czech
Sobota 14. února 2026
Protext ČTKHasíme, co nás ve Středočeském kraji pálí

Hasíme, co nás ve Středočeském kraji pálí

Loučeň (Nymbursko) 16. září 2024 (PROTEXT) – Kandidáti Sociální demokracie jezdili po obcích a městech Středočeského kraje v rámci volební kampaně pro nadcházející krajské volby a ptali se lidí, co je pálí. Sociální demokracie nechce na kraji problémy pouze hasit, ale předcházet jim. Proto chtěla už teď vědět, co obyvatele kraje trápí. Otevřít debatu a napřímo komunikovat s voliči ožehavá témata i priority, se kterými jde SOCDEM do voleb, bylo cílem debat po hasičárnách v kraji. Poslední zastávka byla na Loučeni. S ohledem na povodňovou situaci, která zasáhla Českou republiku, byla jedním z ústředních témat poslední debaty podpora dobrovolných hasičů, kteří stojí v první linii společně s dalšími složkami IZS.

„Cílem našich debat s voliči bylo poznat, co je v jejich obci pro ně důležité, co je pálí a co my jako Sociální demokracie s tím můžeme dělat, jak to změnit, a právě to jejich téma otevřít na krajské úrovni,“ vysvětlil myšlenku debat kandidát na hejtmana za SOCDEM Miloslav Čihák.

Debaty byly obyvateli měst a obcí přijaty kladně, řada z nich dorazila, aby probrala s kandidáty volební program a jeho priority. Jiní chtěli otevřít právě to své téma, které je pálí a je pro ně klíčové. Všechny podněty, návrhy, co změnit a čím by se kraj měl zabývat, kandidáti vždy přivítali. Zájem lidí o dění v kraji a o to, aby ta konkrétní obec byla slyšet na kraji, je motivací pro Sociální demokracii v boji za změnu a dobrý život v kraji.

Ať je obec na kraji slyšet

Jedním z míst konání setkání byla i Loučeň. Obyvatelé městysu a přilehlého okolí se zapojili do debaty s kandidáty do zastupitelstva Středočeského kraje. Loučeň je domovem starostky Marty Peterkové, která stojí v jejím čele a pro dnešek byla i lídrem debaty v domácím prostředí. I zde probíhal živý dialog a obě strany ho uvítaly.

V úvodu debaty se řešila aktuální situace, kdy Česko čelí přívalovým dešťům a povodním. Viceprezident Komory dobrovolných hasičů a kandidát do zastupitelstva kraje za SOCDEM Ján Chlebo, který se účastnil debaty v hasičárně, vysvětlil stávající stav a nutnost podpory sboru dobrovolných hasičů i jejich nepostradatelnost při živelních událostech. Důležité bylo také vysvětlení, jak funguje financování sborů dobrovolných hasičů a s jakými překážkami se potýkají.

Následně přišla na řadu další témata, která trápí obce a současně jsou mezi prioritami volebního programu Sociální demokracie. „Jako starostka ze své pozice vím, co bychom potřebovali zlepšit a co vidím jako příležitost změnit na kraji a současně to má přímý dopad na Loučeň. Za mě je to oprava místních komunikací a vytvoření krajského revitalizačního programu, který malým obcím pomůže financovat tyto opravy z krajských peněz. Nesmím zapomenout ani na zdraví a správný vývoj našich dětí, a proto podporuji obědy zdarma pro děti na základních školách, což je jedna z hlavních priorit volebního programu SOCDEM,“ řekla Marta Peterková k tématům, co mají být na kraji slyšet.

Sociální demokracie prostřednictvím debat chtěla dát šanci obyvatelům obcí a měst říct nahlas, co je pálí. Obce a města musí být na kraji slyšet. Kdo nemohl dorazit na akci a přímo se zapojit do debaty, tak si ji mohl poslechnout vždy ve stejný čas na Facebooku Dobrá zpráva pro kraj.

Záznam debaty: 

O Sociální demokracii (SOCDEM)

Nová generace sociálních demokratů přináší opravdové zkušenosti a umění věci dotáhnout. Sociální demokracie (SOCDEM) je teď takovou, jaká měla být již před třiceti lety a jakou ji dnes všichni potřebují – starostlivou, férovou a odhodlanou bojovat za to, aby byl hlas jejich voličů na kraji slyšet. Do voleb jde Sociální demokracie ve spolupráci s osobnostmi kraje i bez politické příslušnosti. Důležitá je zkušenost.

 

 

 

Reklama

Doporučujeme

Merz chce silnější Evropu a opravu transatlantické důvěry

Amerika už podle německého kancléře Friedricha Merze naráží na limity, když chce řešit světové krize sama. V projevu na Mnichovské bezpečnostní konferenci vyzval k opravě transatlantické důvěry, ale zároveň k tomu, aby Evropa posílila vlastní obranu. Zmínil i první rozhovory s Emmanuelem Macronem o možnosti, že by se Německo opřelo o francouzské jaderné odstrašení.

Jílek má olympijské zlato

Rychlobruslař Metoděj Jílek vyhrál na zimních olympijských hrách závod na 10 000 metrů a přidal pro Česko další cenný kov. Po stříbru z pětky tak během jednoho týdne získal druhou olympijskou medaili.

Adamczyková vybojovala na olympiádě stříbro

Česká výprava má na zimních hrách v Itálii třetí medaili. Eva Adamczyková dojela ve finále snowboardcrossu v Livignu druhá, od zlata ji dělily čtyři setiny sekundy. V programu dne zaujalo i další Klaebovo vítězství v běhu na lyžích a solidní umístění českých reprezentantů.

Logistika se stala novou obětí AI nervozity na trzích

Akcie dopravních a logistických firem ve čtvrtek prudce oslabily poté, co malá společnost Algorhythm Holdings představila nový nástroj pro plánování přeprav s využitím umělé inteligence. Investoři se obávají, že podobné systémy mohou snížit potřebu služeb části trhu a roztočily se další výprodeje napříč sektory.

Svět bojuje o kritické suroviny

Bez lithia, kobaltu nebo mědi dnes ve světě nefunguje moderní ekonomika. Tyto suroviny pohánějí elektromobily, větrné turbíny, solární panely i datová centra. Zároveň ale jejich těžba zatěžuje přírodu, vodu i místní komunity. Státy proto řeší složitou rovnici. Jak zajistit dostatek nerostů a přitom nezhoršit ekologické škody ani geopolitické napětí.

Čína může podle Sybihy mít pro spravedlivý mír na Ukrajině důležitou roli

Čína může podle šéfa ukrajinské diplomacie Andrije Sybihy sehrát důležitou roli při nastolení spravedlivého míru na Ukrajině. Svého čínského kolegu Wang Ia pozval na návštěvu Ukrajiny, píše agentura Reuters.

Zákaz skupiny Palestine Action v Británii je nezákonný, rozhodl soud

Zákaz propalestinské skupiny Palestine Action v Británii je nezákonný. Podle britských médií o tom dnes rozhodl londýnský vrchní soud, jenž vyhověl žalobě organizace, kterou loni britská vláda označila za teroristickou. Ministryně vnitra Shabana Mahmoodová oznámila, že se proti rozhodnutí odvolá. Zákaz zůstane v platnosti, dokud justice o odvolání nerozhodne, stanovil soud.

Sbírka na podporu rodiny Jamese Van Der Beeka vybrala přes 2 miliony dolarů

Jen pár hodin po oznámení smrti Jamese Van Der Beeka vznikla veřejná sbírka na podporu jeho manželky a šesti dětí. Reakce fanoušků i hollywoodských hvězd byla okamžitá. Částka překonala původní cíl během jediného dne.

Venezuelská prezidentka slíbila svobodné volby, lhůtu pro ně ale neuvedla

Venezuelská prozatímní prezidentka Delcy Rodríguezová v rozhovoru s americkou stanicí NBC News slíbila, že uspořádá svobodné volby. Nezmínila ale žádnou lhůtu. Agentura AFP dnes také informovala, že venezuelský parlament ve čtvrtek odložil přijetí zákona o amnestii, který má vést k masovému propuštění politických vězňů a který Rodriguezová pod tlakem Washingtonu slíbila prosadit.

Kosmická loď Crew Dragon se čtyřčlennou posádkou odstartovala k ISS

Kosmická loď Crew Dragon se čtyřčlennou posádkou odstartovala k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Start přenášel živě na svém webu americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Na palubě lodi jsou Američané Jessica Meirová a Jack Hathaway, Francouzka Sophie Adenotová a Rus Andrej Feďajev. Na ISS by podle agentury Reuters měli dorazit v sobotu odpoledne.

Ruský útok na přístav v Oděské oblasti má jednu oběť, na Kramatorsk čtyři

Ruská armáda v noci na dnešek podnikla útok na přístav v ukrajinské Oděské oblasti. Jeden člověk přišel o život, dalších šest utrpělo zranění, oznámil na telegramu ukrajinský vicepremiér Oleksij Kuleba. Čtyři lidé zahynuli ve čtvrtek večer v Kramatorsku, kde ruská armáda zasáhla rodinný domek. Ruské úřady hlásí tři zraněné po ukrajinském dronovém útoku z Volgogradu a okolí.

Šéf Microsoft AI: Kancelářské práce se zautomatizují do 18 měsíců

Většina, ne-li všechny úkoly „bílých límečků" budou automatizovány umělou inteligencí (AI) během příštího roku nebo příštího roku a půl. V rozhovoru pro deník Financial Times to řekl ředitel AI divize Microsoftu Mustafa Suleyman.

Bangladéšská BNP si připsala ve volbách drtivé vítězství

Bangladéšská nacionalistická strana (BNP) Taríka Rahmána, syna někdejší premiérky Bégam Chálidy Zijá, v pátek drtivě vyhrála v parlamentních volbách – prvních od povstání generace Z v roce 2024, které vedlo ke svržení autokratického režimu. Volby jsou také považovány za první spravedlivé po dvaceti letech. Slibují ukončení nepokojů a nestability v zemi.

Portugalsko a Španělsko sužují další silné bouře

Iberský poloostrov dál bičují silné deště a vítr. Portugalsko i Španělsko vyhlásily nejvyšší stupně varování. Bouře ničí infrastrukturu, přerušují dopravu a zavírají školy. V Portugalsku si série extrémů vyžádala nejméně 16 obětí a škody jdou do stovek milionů eur.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama