EkonomikaElon Musk za sebe našel náhradnici, na pozici šéfa Twitteru miliardář končí

Elon Musk za sebe našel náhradnici, na pozici šéfa Twitteru miliardář končí

Elon Musk ve čtvrtek oznámil, že se mu podařilo najít vhodnou kandidátku na post šéfky Twitteru, přičemž ji nejmenoval. List Wall Street Journal nicméně informoval, že o této pozici jednala Linda Yaccarino, výkonná ředitelka společnosti Comcast NBCUniversal. V pátek o tom informovaly agentura Reuters nebo server CNN.

„Jsem nadšený, že mohu oznámit, že jsem najal novou generální ředitelku pro X/Twitter. Nastoupí za zhruba 6 týdnů!“ napsal Musk na své sociální síti. Zároveň sdělil, že sám bude působit jako předseda správní rady a technologický ředitel Twitteru. Miliardář převzal funkci generálního ředitele Twitteru v říjnu, kdy dokončil nákup společnosti za 44 miliard dolarů (zhruba bilion korun).

V prosinci americký podnikatel na platformě uspořádal anketu, v níž se uživatelů ptal, zda by měl z pozice šéfa Twitteru odstoupit. Většina participantů hlasovala kladně. Musk prohlásil, že se bude výsledky ankety řídit, ačkoli později dodal, že funkci předá, jakmile najde „někoho dostatečně bláznivého, aby tuto práci přijal“. V únoru zopakoval, že za sebe plánuje najít náhradu do konce roku.

Musk dle CNN čelil kritice za řadu změn na Twitteru, které často zaváděl bez jasného odůvodnění a které vyvolávaly obavy z dopadu na uživatele platformy. Pokoušel se také přesvědčit inzerenty, aby se znovu vrátili na Twitter poté, co mnozí z nich odešli kvůli obavám z nenávistného chování na platformě, hromadného propouštění na Twitteru nebo kvůli otazníkům visícím nad budoucností společnosti.

Možnou kandidátkou je Yaccarino z NBCU

Deník WSJ s odvoláním na lidi obeznámené se situací, jejichž identitu redakce nezveřejnila, uvedl, že Yaccarino o nejvyšší funkci jednala. Agentura Reuters po Muskově tweetu informovala, že Yaccarino by mohla být jeho volbou do čela Twitteru, a to podle jednoho z manažerů ze Silicon Valley a bývalého hollywoodského manažera, kteří hovořili pod podmínkou anonymity.

Yaccarino, která má ve vedení společnosti NBCUniversal na starosti prodej reklamy, jednala s Muskem minulý měsíc na reklamní konferenci v Miami. Na konferenci vyzvala publikum, aby Muska přivítalo potleskem, přičemž chválila jeho pracovní morálku. „Mnozí z vás v této místnosti mě znají a vědí, že jsem hrdá na svou pracovní morálku,“ řekla Yaccarino. „Kamaráde, potkala jsem svůj protějšek,“ poznamenala.

Yaccarino nastoupila do NBCU v roce 2011 po 15 letech strávených ve společnosti Turner Entertainment. Zasloužila se o úspěšný přechod prodeje reklamy této sítě do digitální budoucnosti. Ve čtvrtek na telefonáty s žádostí o komentář nereagovala. „Linda se plně věnuje přípravám na Upfront,“ sdělil Reuters mluvčí společnosti NBCUniversal na žádost o komentář. Jedná se o pondělní akci NBCUniversal v New Yorku určenou inzerentům.

Doporučujeme

Pro útočníky ze 7. října trest smrti? Izrael schválil zvláštní tribunál

Stovky ozbrojenců palestinské teroristické organizace Hamás, obviněné z válečných zločinů během útoku ze 7. října 2023 na Izrael, mohou čelit trestu smrti. Židovský stát v pondělí schválil zřízení zvláštního vojenského tribunálu pro stíhání jejich případů. Koncem března navíc izraelský parlament schválil zákon, který umožňuje soudům udělovat Palestincům odsouzeným za terorismus trest smrti.

Pistorius v Kyjevě jednal o společném vývoji a výrobě dronů

Německý ministr obrany Boris Pistorius přijel včera na předem neohlášenou návštěvu Ukrajiny. V Kyjevě po jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským a svým protějškem Mychajlem Fedorovem oznámil, že Německo a Ukrajina hodlají společně vyvíjet a vyrábět drony různých kategorií. Kyjev a Berlín budou spolupracovat na šesti různých obranných projektech - a to je teprve začátek, prohlásil před novináři po schůzce Zelenskyj.

Trumpa budou na návštěvě Číny doprovázet Musk a šéfové Applu a Boeingu

K americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi se tento týden na jeho návštěvě Číny připojí 17 šéfů významných amerických podniků, informuje server BBC s odvoláním na představitele Bílého domu. V podnikatelské delegaci podle něj bude například šéf automobilky Tesla a kosmické společnosti SpaceX Elon Musk či šéfové společností Apple, Boeing, Visa, JP Morgan, Cargill, BlackRock a další.

Trump vážně zvažuje, že by z Venezuely udělal 51. americký stát

Americký prezident Donald Trump vážně zvažuje, že by z Venezuely udělal 51. americký stát, uvedl na X zpravodaj televize Fox News John Roberts. Venezuelská prozatímní prezidentka Delcy Rodríguez ale v Haagu uvedla, že se nikdy nepřemýšlelo o tom, že by se její země stala součástí USA.

Australská policie zřejmě našla tělo trojnásobného vraha hledaného od ledna

Policie v australském státě Nový Jižní Wales pravděpodobně našla tělo Juliana Ingrama, muže podezřelého z lednové trojnásobné vraždy v malém městečku Lake Cargelligo, asi 450 kilometrů západně od Sydney.

Všichni zbývající cestující z lodi Hondius odletí dnes z Tenerife do Nizozemska

Poslední cestující z výletní lodě MV Hondius, která kotví u španělského ostrova Tenerife a z níž v neděli evakuovali většinu pasažérů kvůli možné nákaze hantavirem, dnes odletí do Nizozemska. Informovala o tom španělská ministryně zdravotnictví Mónica Garcíaová. Původně byly v plánu na dnešek dva lety, jeden do Nizozemska a druhý do Austrálie.

Rusko chce jednat přes Schrödera, EU je proti. Podle Kallas působí jako lobbista ruských firem

Šéfka unijní diplomacie Kaja Kallas v pondělí odmítla možnost, že by bývalý německý kancléř Gerhard Schröder mohl zastupovat Evropskou unii v případných jednáních o Ukrajině. Návrh o víkendu předložil ruský prezident Vladimir Putin, podle něhož se válka blíží ke konci a Evropa by mohla jednat o novém bezpečnostním uspořádání.

Unijní ministři rozhodli o plném obnovení Dohody o spolupráci mezi EU a Sýrií

Unijní ministři zahraničí dnes rozhodli o plném obnovení Dohody o spolupráci mezi EU a Sýrii. Jde o důležitý krok směrem k posílení bilaterálních vztahů mezi unijním blokem a blízkovýchodní zemí, uvedla Rada EU ve svém prohlášení.

Švýcarská centrální banka bitcoin do rezerv přidávat nemusí

Švýcarští zastánci kryptoměn vzdávají snahu prosadit, aby tamní centrální banka držela bitcoin ve svých rezervách. Kampaň nezískala dost podpisů pro vyvolání referenda a podle jejího zakladatele zatím skončí.

Šest mrtvých nalezli v nákladním vlaku v Texasu u hranice s Mexikem

Šest lidí bylo v neděli nalezeno mrtvých v nákladním vlaku na jihu Texasu. Těla objevil zaměstnanec železniční společnosti Union Pacific v depu ve městě Laredo u hranice s Mexikem. Identita zesnulých ani okolnosti jejich úmrtí zatím nejsou známy, uvedl podle deníku The New York Times mluvčí místní policie.

KOMENTÁŘ: Ne, není to akcie, bitcoin ani zlato. Takhle bláznivě se chová korejský index

Kdybyste na začátku letošního roku investovali do této pozice, máte dnes už téměř dvojnásobek vkladu. Jihokorejský akciový index KOSPI předvádí výkony jako z jiného světa. K výkonnostním nebesům ho táhne zejména poprask kolem AI. Které firmy v něm jsou zastoupeny?

Prvním úkolem maďarské diplomacie je podle budoucí ministryně obnova důvěry

Prvním úkolem diplomacie nové maďarské vlády bude obnovit uvnitř Evropské unie a Severoatlantické aliance důvěru vůči Maďarsku. Dnes to v evropském výboru maďarského parlamentu prohlásila kandidátka na ministryni zahraničí Anita Orbán. V sobotu maďarští poslanci zvolili novým premiérem středopravicového politika Pétera Magyara, který u moci po 16 letech vystřídal národního konzervativce Viktora Orbána.

Rusko navzdory příměří dále útočí podél frontové linie, řekl Zelenskyj

Rusko se od sobotního začátku třídenního příměří oznámeného USA zdrželo masivních leteckých a raketových úderů na Ukrajinu, ale nezastavilo útoky podél frontové linie, uvedl dnes ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ruské ministerstvo obrany z porušování klidu zbraní viní naopak ukrajinské ozbrojené síly. Podle šéfa ruského ministerstva Andreje Belousova ho za posledních 24 hodin Ukrajina porušila v 16.071 případech.

Výletní loď s hantavirem: Francie hlásí první případ, WHO cestujícím doporučila 42 dní v karanténě

Evakuace cestujících z výletní lodi MV Hondius, na níž bylo odhaleno ohnisko smrtícího hantaviru, má být dokončena v pondělí repatriačními lety z Tenerife. Na palubě lodi plující pod nizozemskou vlajkou bylo v době nahlášení několika případů závažného respiračního onemocnění 147 cestujících a členů posádky, část pasažérů však plavidlo opustila už dříve. Tři nakažení zemřeli.

Trump: Reakce Íránu na návrh ukončení války je „zcela nepřijatelná“

Donald Trump odmítl íránskou reakci na americký návrh dohody o ukončení války. Americký prezident ji označil za „naprosto nepřijatelnou“ a znovu tak zchladil naděje na rychlé uzavření konfliktu, který trvá už deset týdnů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama