Více
  -1.7 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Dopingová premiéra z her v Tokiu. Opět jde o Rusko, hříšník dostal trest na 3 roky

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Doping a Rusko. Tohle spojení se ze sportovních kronik asi jen tak nevymaže. Rusové na olympijských hrách a většině dalších velkých akcí soutěží pod mezinárodními vlajkami. Sportovci právě téhle země však mají na svědomí i první skandál z Tokia. Ruský triatlonista měl v krvi zakázanou látku EPO.

  Olympijské hry v Tokiu považuje sportovní svět za ukončené už pár týdnů. Až teď se ale dostal na povrch první dopingový skandál. Nejde o nikoho jiného než Rusko. Jeho triatlonista měl v krvi látku EPO a byl diskvalifikován. Zřejmě navíc přijde i o hry v Paříži.

  Rusové si nedají pokoj. Doping se u nich řeší tolikrát, že by výsledky měření klidně mohly vydat na tlustou knihu. Sportovci z obvodově největší země světa nesmí závodit pod ruskou vlajkou, nesmí jim hrát ani hymna. Trest potrvá až do 16. prosince roku 2022.

  Kdo si ale myslel, že tohle Rusko vystraší, mýlil se. Sportovní svět řeší skandál triatlonisty Igora Poljanského. Tomu byla při přípravě na olympijské hry v Tokiu naměřena ve Vladivostoku látka, která se sportem nemá pranic společného. EPO je strašákem veřejnosti už řadu let.

  Stihne Paříž?

  Rus se k užití látky přiznal, trest mu tak byl o rok zkrácen. Z olympiády, na které skončil v individuálním závodě až 43., byl zpětně diskvalifikován. A spolu s ním i celá ruská štafeta, která obsadila na hrách celkové 14. místo.

  „Všechny atletovy výsledky a body získané od 21. července 2021 budou zrušeny. A to včetně jakýchkoliv titulů, ocenění, medailí, bodů a vyhraných peněz,“ zní z antidopingové agentury.

  Teď je otázkou, zda stihne olympiádu v Paříži. Právě o tom se vedou četné diskuse. Poljanský se přiznal, stopka se tak zkrátila o rok, což znamená, že mu trest vyprší 10. srpna roku 2024. To je však den před skončením pařížského podniku.

  S jistotou se tak dá říct, že pokud se trest ještě o pár měsíců, týdnů či dokonce dnů nezkrátí, ruský triatlonista si může na olympiádu nechat zajít chuť. Navíc je mu už 31 let, což je na sportovce celkem dost. Reálně tak hrozí i konce kariéry.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Billie Jean Kingová

  Billie Jean Kingová obdrží cenu Muhammada Aliho za celoživotní přínos sportu

  Billie Jean Kingová bude oceněna společností Sports Illustrated za celoživotní sportovní přínos. Tenistka Naomi Osakaová se nechala slyšet, že Kingová vydláždila cestu přesně takovým ženám, jako je ona, což je pro ni důvodem, proč má ocenění dostat.
  Olympijská kolekce

  Vlajka v hlavní roli, národní barvy k tomu. Česká výprava pojede na OH ve slušivé kolekci

  Čas se pomalu krátí, olympijské hry v čínském Pekingu jsou na programu už během února příštího roku 2022. Sportovci se připravují na hry po svém, jednotlivé výpravy ale měly společně napilno třeba při tvorbě kolekcí. Český olympijský výbor představil nové oděvy v úterý dopoledne. Ústředním motivem je česká vlajka a národní barvy.
  Dick Vitale

  Věhlasný basketbalový komentátor bojuje s rakovinou. Během zápasu se rozplakal

  Vysokoškolský basketbalový komentátor Dick Vitale usedl do komentátorského křesla po tom, co světu oznámil boj s velmi závažnou nemocí. Několik týdnů nazpátek se dvaaosmdesátiletá hlasatelská hvězda svěřila, že bojuje s rakovinou. Udržet emoce na uzdě šlo v tu chvíli jen těžko.
  NHL: Devils vs. Wild

  Komedie v zámořské NHL. Minnesota nestihla úvodní buly, hokejisté uvízli v zácpě

  Kuriózní situace byla k vidění v zápase NHL mezi New Jersey Devils a Minnesotou Wild. Tedy přesněji, ještě před zápasem. Hostující tým nezvolil k cestě na utkání zrovna ideální čas a přes New York cestoval přímo v době Dnu díkuvzdání. Kvůli dopravní situaci hokejisté nestihli úvodní vhazování.
  Mark Cavendish

  Cyklista Cavendish prožil hrozivý pád. Vinu za kolaps plic a zlámaná žebra prý nese voda

  Na závody dráhových cyklistů v belgickém Gentu nebude britský jezdec Mark Cavendish vzpomínat s úsměvem. Po kolizi, kterou způsobila ve vysoké rychlosti voda na trati, musel být odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice. Tam mu byla zjištěna zlomená žebra, k tomu musí cyklista zkousnout i plicní pneumotorax.
  Oliver König

  Königův skvělý začátek v superbicích zhatil pád. Český jezdec zaujal rychlostí

  Asi v nejhorších možných podmínkách si Oliver König odbyl premiéru v mistrovství světa superbiků. Poslední závody sezony v Indonésii probíhaly na osychající trati. Talentovanému českému jezdci vyšel úvod, když se dokonce dostal na 14. místo. Jenže na začátku druhého kola přišel pád, v dalším závodě pak neodstartoval.
  Reklama
  Reklama
  Reklama