Protext ČTKDeprese, přerušení živnosti nebo ztráta zaměstnání v zahraničí. I to kryje nové...

Deprese, přerušení živnosti nebo ztráta zaměstnání v zahraničí. I to kryje nové pojištění schopnosti splácet půjčku

Praha 7. října 2024 (PROTEXT) – mBank a BNP Paribas Cardif Pojišťovna představují nové pojištění schopnosti splácet půjčku. Přidaly pojistná rizika jako přerušení či zrušení živnosti nebo ošetřování člena rodiny a pojištění nově kryje například i deprese nebo ztrátu práce v zahraničí. Jde o reakci na potřeby klientů. Součástí pojištění se stává také speciální služba – Virtuální ordinace. Klientům a jejich rodinám umožňuje nepřetržitě konzultovat jejich zdravotní stav s lékařem.

„V mBank průběžně vylepšujeme úvěrové procesy – zjednodušujeme a digitalizujeme sjednání půjčky pro klienty i neklienty. Pojištění schopnosti splácet vnímáme jako součást úvěru, klientům ho doporučujeme sjednávat spolu s půjčkou. Jsme si vědomi, že v dnešní době je finanční stabilita důležitější než kdy jindy, a proto jsme se také zaměřili na zásadní vylepšení pojištění,“ říká manažer divize úvěrových produktů Michal Hanousek.

Pojištění schopnosti splácet půjčku poskytuje mBank ve spolupráci s BNP Paribas Cardif Pojišťovnou. Klienty kryje v případě ztráty zaměstnání, zrušení a přerušení živnosti, pracovní neschopnosti, hospitalizace, ošetřování člena rodiny, invalidity II. (jestliže pracovní schopnost pojištěnce poklesla nejméně o 50 %) a III. stupně (jestliže pracovní schopnost pojištěnce poklesla nejméně o 70 %) nebo úmrtí. „Nová generace pojištění schopnosti splácet je skutečně proklientské řešení s důrazem na rozšířenou ochranu, a to bez ohledu na typ příjmu klienta, ať již jím je zaměstnanec, či živnostník, a dále na dostupnost a rychlost výplaty pojistného plnění. Nově jsme tedy kromě rozšíření krytí o další situace, které klientům způsobovaly výpadky příjmu a potíže se schopností splácet úvěr, také odstranili významné výluky, aby bylo pojištění maximálně dostupné pro všechny,“ vysvětluje Michal Hanousek a pokračuje: „Po uplynutí jednoho roku bude pojištění krýt i úrazy a onemocnění, se kterými se klient léčil před sjednáním pojištění. Vztahovat se bude i na duševní potíže a onemocnění, například depresi.“

Další novinkou je pak možnost neomezeně využívat pro sebe a celou svou rodinu Virtuální ordinaci – on-line lékařskou asistenční službu, která funguje 24/7. Součástí služby je i dětský lékař. Klient navíc může být doporučen ke specialistovi nebo získat lékařský předpis (recept).

„Pojištění schopnosti splácet finanční závazky, se kterým jsme na český trh přišli téměř před třiceti lety, se u Čechů dostalo do obecného povědomí a je velmi oceňováno. Neustále ho vylepšujeme, protože potřeby klientů se vyvíjejí. Například počet přiznaných invalidit z důvodu duševního onemocnění se každým rokem zvyšuje, stále více lidí pracuje v zahraničí a mnoho živnostníků musí přerušit nebo zcela zrušit živnost,“ komentuje obchodní ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovny Martin Steiner.

Pojištění schopnosti splácet si klient sjedná jednoduše on-line přímo v žádosti o osobní půjčku nebo konsolidaci a dále se nemusí o nic starat – měsíční poplatek se strhne automaticky každý měsíc v den splátky.

Další zjednodušení úvěrových procesů

mBank ve zjednodušování úvěrových procesů pokračuje i nadále. Aktuálně k půjčkám připravila novou smluvní dokumentaci. „Zaměřili jsme se na to, aby smlouva byla jednoduchá, srozumitelná a bez dlouhých právnických textů. Nově klienti obdrží kratší smlouvu bez samotných obchodních podmínek k půjčce, původní délku obou dokumentů jsme zkrátili o více než polovinu,“ popisuje Michal Hanousek. Banka chce šetřit čas, který by klienti trávili čtením dalších papírů. Nová smlouva bude pro klienty dostupná na webových stránkách mBank. Aktuální úroková sazba osobní půjčky v mBank je již od 4,99 procenta p.a.

O mBank

mBank je dynamická digitální banka působící na českém a slovenském trhu od roku 2007. Na český trh přišla jako první nízkonákladová banka nové generace. Během šestnácti let se pro ni rozhodlo téměř 780 000 klientů. Díky praktické mobilní aplikaci mohou mít zákazníci mBank svou banku kdykoliv po ruce a jednoduše tak vyřešit vše, co potřebují. Mateřská polská společnost mBank spadá pod německou skupinu Commerzbank. V dubnu 2024 získala mBank cenu VISA za digitální propozici za nabídku účtů pro podnikatele. V soutěži Finparáda – Finanční produkt roku 2022 se umístila na třetím místě v kategoriích „Běžné účty pro fyzické osoby – podnikatele“ a „Bankovní spotřebitelské účty“. V roce 2023 mBank zvítězila v soutěži Mastercard Awards, kde si odnesla cenu za úspěšnou marketingovou podporu vydávání virtuálních karet a zároveň za podporu všech dostupných druhů mobilních plateb. V roce 2024 ve stejné soutěži získala ocenění za jedinečný projekt s využitím segmentační analýzy na základě poznatků z propojení behaviorálních a transakčních dat.

O BNP Paribas Cardif Pojišťovně

BNP Paribas Cardif Pojišťovna vstoupila na český trh v roce 1996 jako první pojišťovna specializovaná na pojištění schopnosti splácet finanční závazky v oblasti bankopojištění. Již 28 let poskytuje produkty a služby, které klientům zajistí pocit bezpečí a jistoty v neočekávaných a těžkých životních situacích. Kromě již zmíněného pojištění schopnosti splácet finanční závazek nabízí například pojištění internetových rizik, platebních prostředků a osobních věcí, pravidelných výdajů, prodloužené záruky, nahodilého poškození a krádeže, domácnosti či úrazové pojištění. Patří do renomované finanční skupiny BNP Paribas, jejíž součástí je i BNP Paribas Cardif, 100% vlastník BNP Paribas Cardif Pojišťovny. V soutěži Finparáda – Finanční produkt roku 2023 obsadila v kategorii Pojištění schopnosti splácet spotřebitelský úvěr první dvě příčky a již popáté v řadě tak obhájila prvenství. Bodovala i v kategorii Pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr, kde obsadila druhé a třetí místo. V roce 2023 se BNP Paribas Cardif Pojišťovna umístila na 3. místě v soutěži Mastercard Banka roku, a to v kategorii Zodpovědná pojišťovna. Více na www.cardif.cz.

 

Zdroj: Stance Communications

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Doporučujeme

Státy EU uvalily nové sankce kvůli ruským kybernetickým útokům

Evropská unie a její členské státy dnes odsoudily ruské kybernetické útoky, konkrétně operace skupiny TURLA, která podléhá ruské Federální bezpečnostní službě FSB. EU zároveň přijala dosud nejrozsáhlejší balík sankcí v rámci kybernetického sankčního režimu. Sankce byly uvaleny na devět jednotlivců a čtyři subjekty, informovala Rada EU. Unijní sankce jsou úzce koordinovány s Británií, ta dnes oznámila opatření proti 24 osobám a subjektům, uvedla agentura Reuters.

Je Hormuzský průliv otevřený? Trump a Írán vysílají opačné signály

Situace v Hormuzském průlivu je nepřehledná. Zatímco americký prezident Donald Trump tvrdí, že tato námořní trasa zůstává otevřená, Írán prohlásil, že je až do odvolání a ukončení amerických úderů uzavřená. Ceny ropy vzrostly o 4 procenta.

Rolling Stones prozradili, jak spolu vydrželi přes 60 let

Rolling Stones působí na hudební scéně už přes šest desetiletí, přesto se jejich členové stále dokážou sejít ve studiu a nahrávat nové skladby. Mick Jagger, Keith Richards a Ronnie Wood nyní popsali, co jim pomohlo překonat dlouhé roky společné práce, osobní spory i změny v sestavě. Překvapivě důležitý je podle nich dostatek času stráveného odděleně.

Apollo nabídlo za easyJet 5,7 miliardy liber

Americká investiční společnost Apollo Global Management vstoupila do souboje o britské nízkonákladové aerolinky easyJet. Za dopravce nabídla 5,7 miliardy liber a překonala tak návrh konkurenčního fondu Castlelake. Vedení easyJetu je připravené vyšší nabídku podpořit.

Válka s Íránem vysává americké zásoby raket. Obnova potrvá roky

Spojené státy považují za největší hrozbu Čínu, brzy se přitom proti ní možná nebudou mít čím bránit, varují odborníci. Napětí s Íránem se totiž vyostřuje a obě strany na sebe znovu útočí. USA přitom vyčerpaly značnou část „chytrých“ útočných raket a protivzdušných střel. Nejnovější útoky hlásily Kuvajt a Jordánsko.

Při cílené střelbě v Illinois zemřelo pět členů jedné rodiny

Pět členů jedné rodiny zemřelo a další dva utrpěli vážná zranění při sérii střeleb v americkém městě East St. Louis ve státě Illinois. Policie zadržela dva mladistvé podezřelé ve věku 15 a 16 let. Útok označila za cílený a vyloučila, že by veřejnosti hrozilo další bezprostřední nebezpečí.

Nejméně 27 lidí zahynulo při požáru, který zachvátil bar v Bangkoku

Nejméně 27 lidí zahynulo při požáru, který zachvátil bar v thajské metropoli Bangkoku. S odvoláním na místní úřady to napsala agentura AP. Podle premiéra Anutina Čánvirakuna několik dalších lidí převezli záchranáři do nemocnice, městská správa následně podle agentury Reuters sdělila, že zraněných je 63 lidí. Podle některých místních médií se řada lidí stále pohřešuje, uvedla stanice BBC News. Městská správa nicméně bilanci považuje za konečnou. Příčina požáru zatím není jasná.

Írán oznámil, že čelí novým útokům, zásahy mezitím oznámil Kuvajt

Íránská státní média informují, že "nepřítel" dnes odpoledne zasáhl nejméně deseti projektily ostrov Kešm v Hormuzském průlivu. Uvedla to agentura AFP. Portál Axios s odvoláním na americké činitele uvedl, že americká armáda udeřila proti íránským raketovým a protivzdušným systémům a rovněž proti menším lodím íránských revolučních gard v úžině. Spojené státy tento týden obnovily údery na Írán poté, co americký prezident Donald Trump označil příměří za skončené kvůli tomu, že íránské síly napadají lodě v Hormuzském průlivu, který je klíčový pro vývoz ropy ze zemí Perského zálivu.

Zelenskyj avizoval změny ve vládě, premiérce nabídl novou roli

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes oznámil změnu politické strategie země a avizoval změny ve vládě. Premiérce Juliji Svyrydenkové na síti X poděkoval za práci a uvedl, že jí nabídl možnost vést novou oblast vztahů s klíčovým partnerem. Více podrobností k její případné nové roli neposkytl. Agentura Reuters nebo server RBK-Ukrajina jeho slova vyložily jako návrh nebo rozhodnutí ministerskou předsedkyni odvolat. Svyrydenková na stejné platformě uvedla, že je připravena nadále pracovat pro Ukrajinu.

Zemřel senátor a blízký Trumpův spojenec Lindsey Graham

Ve věku 71 let zemřel republikánský senátor Lindsey Graham, dlouholetý politik z Jižní Karolíny a jeden z nejbližších spojenců amerického prezidenta Donalda Trumpa. O jeho úmrtí informovala v sobotu večer senátorova kancelář, podle níž Graham zemřel po „krátké a náhlé nemoci“. Rodina zároveň požádala veřejnost o respektování soukromí.

Britská policie zadržela nového podezřelého z vraždy bývalé ministryně

Britská policie zadržela v hrabství South Yorkshire 28letého muže podezřelého ze zavraždění bývalé ministryně Ann Widdecombeové, uvedla dnes agentura Reuters s odvoláním na vyjádření policie. Zadržený je běloch s britským občanstvím a nyní je v policejní cele, uvedla policie v prohlášení. Podezřelý byl zadržen přibližně 430 kilometrů od domova Widdecombeové, poznamenal server BBC News.

Úlomek z rakety zranil v Kataru tři lidi včetně dítěte, boje v regionu pokračují

Americké síly zasáhly přesnou municí přibližně 140 íránských vojenských cílů, uvedlo velitelství amerických sil v oblasti CENTCOM, když nad ránem SELČ oznámilo ukončení už třetí vlny útoků na Írán v tomto týdnu. Írán v odvetě za americké nálety, které následovaly po útoku na obchodní loď v Hormuzském průlivu, odpálil rakety a drony proti svým sousedům v Perském zálivu. Úlomek z rakety zranil v Kataru tři lidi včetně dítěte, uvedly podle agentury Reuters tamní úřady. Zasaženo bylo také Jordánsko.

Ruské drony útočily na Charkov, ukrajinské na rafinérii v hloubi Ruska

Nejméně dva zraněné, včetně šestnáctileté dívky, si vyžádal nálet ruských dronů na Charkov, oznámil náčelník správy Charkovské oblasti Oleh Syněhubov. Pomoc lékařů vyhledali tři lidé, uvedl starosta Ihor Terechov, podle kterého drony v druhém největším ukrajinském městě poškodily dvě desítky obytných budov. Ukrajinské drony naopak zpráv médií a sociálních sítí opět zasáhly rafinérii v ruském městě Syzraň v Samarské oblasti.

Circle získal povolení založit národní trustovou banku

Společnost Circle, která stojí za jedním z největších stablecoinů na světě, získala ve Spojených státech konečné povolení k založení národní trustové banky. Rozhodnutí amerického Úřadu pro dohled nad měnou poslalo akcie firmy v pátečním předobchodním obchodování vzhůru o deset procent.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama