Více
  -0.4 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Další cyklistická ikona končí. Tělo mi říkalo, že už toho bylo dost, hlesl Kreuziger

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nejprve Petr Vakoč, dnes oznámil konec profesionální kariéry i další vynikající český cyklista. Roman Kreuziger se zapíše do dějin jako skvělý jezdec, pětinásobný vítěz ankety Král české cyklistiky či pravidelný účastník Gira d’Italia a Tour de France. Krok oznámil na tiskové konferenci, z kola sesedá ve svých 35 letech.

  Česká cyklistika se loučí s dalším významným jménem. Po Petru Vakočovi, který na začátku týdne ukončil profesionální dráhu 50. místem na podniku Giro Veneto, končí také Roman Kreuziger. Cyklistický velikán, který vyryl své iniciály do historických kronik nesmazatelným písmem.

  Když se v České republice zmíní slovo „cyklistika“, mezi prvními jmény vyvstane právě Roman Kreuziger. Borec z Moravské Třebové vystřídal řadu týmů, kolegů i stylů. Platí za všestranného cyklistu, jako mladý to ale zkoušel i v cyklokrosu.

  Ten ale nakonec vzdal a udělal dobře. V roce 2004 ovládl mistrovství světa juniorů na silnici, na Giru v roce 2011 získal bílý trikot pro nejlepšího mladého jezdce, činil se ale i v následujících letech. Tím největším úspěchem jsou bezpochyby dvě pátá místa z Gira d’Italia a Tour de France, která si vyjel v letech 2011, respektive 2013.

  Tělo mu dalo stopku

  Kreuzigerovi je 35 let a chuť do závodů ještě měl. Naposledy se vítěz ankety Král české cyklistiky z let 2004, 2008, 2013 a 2018 představil v ostrém závodě před dvěma týdny. Klání Kolem Sicílie ale bude tím posledním, na kterém kdy jako profík jel.

  „Tělo mi říkalo, že už toho bylo dost. Navíc tím, jak mě nevzali na olympiádu, na niž jsem se chystal, oslabila se moje motivace. Pak už jsem nenacházel motivaci na další pokračování kariéry, přestože mi smlouvu v Gazpromu nabízeli i na rok 2022. Pořád mě baví trénovat, ale výsledky v závodech mě už neuspokojovaly,“ uvedl Kreuziger na tiskové konferenci.

  Co bude s jezdcem, který má 10 startů na Tour, 4 na Giru a 3 na Vueltě dál? Od listopadu by měl zastávat roli sportovního ředitele stáje Bahrain Victorius. „Už bych chtěl něco dokázat v jiné roli,“ říká sám.

  Ať se všechno povede, Romane.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Billie Jean Kingová

  Billie Jean Kingová obdrží cenu Muhammada Aliho za celoživotní přínos sportu

  Billie Jean Kingová bude oceněna společností Sports Illustrated za celoživotní sportovní přínos. Tenistka Naomi Osakaová se nechala slyšet, že Kingová vydláždila cestu přesně takovým ženám, jako je ona, což je pro ni důvodem, proč má ocenění dostat.
  Olympijská kolekce

  Vlajka v hlavní roli, národní barvy k tomu. Česká výprava pojede na OH ve slušivé kolekci

  Čas se pomalu krátí, olympijské hry v čínském Pekingu jsou na programu už během února příštího roku 2022. Sportovci se připravují na hry po svém, jednotlivé výpravy ale měly společně napilno třeba při tvorbě kolekcí. Český olympijský výbor představil nové oděvy v úterý dopoledne. Ústředním motivem je česká vlajka a národní barvy.
  Dick Vitale

  Věhlasný basketbalový komentátor bojuje s rakovinou. Během zápasu se rozplakal

  Vysokoškolský basketbalový komentátor Dick Vitale usedl do komentátorského křesla po tom, co světu oznámil boj s velmi závažnou nemocí. Několik týdnů nazpátek se dvaaosmdesátiletá hlasatelská hvězda svěřila, že bojuje s rakovinou. Udržet emoce na uzdě šlo v tu chvíli jen těžko.
  NHL: Devils vs. Wild

  Komedie v zámořské NHL. Minnesota nestihla úvodní buly, hokejisté uvízli v zácpě

  Kuriózní situace byla k vidění v zápase NHL mezi New Jersey Devils a Minnesotou Wild. Tedy přesněji, ještě před zápasem. Hostující tým nezvolil k cestě na utkání zrovna ideální čas a přes New York cestoval přímo v době Dnu díkuvzdání. Kvůli dopravní situaci hokejisté nestihli úvodní vhazování.
  Mark Cavendish

  Cyklista Cavendish prožil hrozivý pád. Vinu za kolaps plic a zlámaná žebra prý nese voda

  Na závody dráhových cyklistů v belgickém Gentu nebude britský jezdec Mark Cavendish vzpomínat s úsměvem. Po kolizi, kterou způsobila ve vysoké rychlosti voda na trati, musel být odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice. Tam mu byla zjištěna zlomená žebra, k tomu musí cyklista zkousnout i plicní pneumotorax.
  Oliver König

  Königův skvělý začátek v superbicích zhatil pád. Český jezdec zaujal rychlostí

  Asi v nejhorších možných podmínkách si Oliver König odbyl premiéru v mistrovství světa superbiků. Poslední závody sezony v Indonésii probíhaly na osychající trati. Talentovanému českému jezdci vyšel úvod, když se dokonce dostal na 14. místo. Jenže na začátku druhého kola přišel pád, v dalším závodě pak neodstartoval.
  Reklama
  Reklama
  Reklama