Více
  9.9 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Cristiano Ronaldo uzavřel smlouvu pro tvorbu NFT s Binance

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mnoho profesionálních sportovců se po hlavě vrhá do kryptoměn a NFT. A portugalský profesionální fotbalista se k nim přidává. Informoval o tom zpravodajský server Decrypt a sám fotbalista na svém Twitteru.

  Cristiano Ronaldo uzavřel několikaletou dohodu o společném marketingu s kryptoměnovou společností Binance. V rámci dohody oznámené 23. června bude v každém roce trvání dohody vyrobeno několik Ronaldových kolekcí NFT, které budou vydány exkluzivně na trhu Binance NFT. O zprávě informoval server Decrypt.

  „Společně vám dáme příležitost vlastnit ikonický kus sportovní historie,“ napsal Ronaldo 23. června na Twitter.

  Očekává se, že první Ronaldovy NFT pro Binance budou v prodeji ještě letos. NFT jsou tokeny založené na blockchainu, které prokazují vlastnictví digitálních nebo fyzických aktiv.

  „Můj vztah s fanoušky je pro mě velmi důležitý, takže myšlenka přinést bezprecedentní zážitky a přístup prostřednictvím této NFT platformy je něco, čeho jsem chtěl být součástí,“ uvedl Ronaldo v prohlášení.

  Ronaldo je s 459 miliony sledujících nejsledovanější osobou na Instagramu. Celosvětovou slávu získal profesionálním fotbalem, je pětinásobným hráčem roku FIFA a za svou kariéru vstřelil přes 770 gólů. Za svou kariéru si ve 37 letech vydělal více než miliardu dolarů.

  Analytická společnost Zoomph se na Twitteru podělila o to, že Ronaldovy příspěvky na Twitteru a Instagramu oznamující novinky o NFT dohodě s Binance zaznamenaly během jedné hodiny více než 48 milionů zobrazení.

  Reakce fanoušků na tuto zprávu byla převážně pozitivní, ačkoli několik odpůrců na ni reagovalo označením NFT za „podvod“ a „bezcenné svinstvo“.

  Binance a odmítání sponzorských příležitostí

  Ronaldova dohoda s Binance přichází jen několik týdnů poté, co společnost oznámila, že bude sponzorrovat nadcházející světové turné hudebníka The Weeknd, díky čemuž je prý „poháněno kryptoměnami“. Kromě toho Binance vytváří pro the Weeknd sbírku NFT. Darovalo 2 milionů dolarů pro The Weekndův XO Humanitarian Fund v rámci Světového potravinového programu OSN.

  Je ironií, že všechny tyto dohody s celebritami přicházejí v době, kdy generální ředitel společnosti Binance Changpeng „CZ“ Zhao před týdnem na Twitteru uvedl, že jeho společnost nevyužila drahé sponzorské příležitosti, jako jsou „reklamy při Super Bowlu“ a „práva na pojmenování stadionu“, což společnosti Binance umožnilo pokračovat v najímání zaměstnanců uprostřed kryptoměnového medvědího trhu a vlny propouštění ve firmách.

  Nejedná se o jediný PR kousek Binance v poslední době. Nedávno se Binance.US rozhodla zrušit poplatky pro obchování Bitcoinu s americkými dolary a jím krytými stablecoiny.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS